|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Мектеп: |
№11 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Күні : 08.04 |
Педагогтің аты-жөні: Махметова А.У. |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 5. Қазақстанның тұңғыш ғарышкері. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.5.1 қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көптеген оқушылар: дәлелді пікір айта алады. Топтық жұмысты брлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жасанды интеллект көмегімен жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойтүрткі Оқушыларды «Фортуна шеңбері» арқылы оқушыларды топқа бөледі. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Жаттығайық 1- тапсырма Оқылым. 2-тапсырма Айтылым Тыңдалған мәтін негізінде диалог құрастырады Топтық жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі «Автор орындығы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру
Сергіту сәті Жазылым Ойнайық тапсырма Сабақты қорытындау мақсатында викторина өткізеді |
Тыңдалым,айтылым. Айналу-вращаться Батыл-смелый Марапат-награждение Марапаттау-награждать Айтылым «Кім бәрін біледі?» әдісі бойынша өткенді қайталау «Quiz show»
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында презентация көмегімен сабақты түсіндіреді. -Балалар, сендер өткен сабақ жайлы не айта аласыңдар? -Ғарышкерлер не үшін қажет деп ойлайсыңда
Мысал ретінде Жасанды Интеллект көмегімен оқушыларға мәтін тыңдатады. Сол мәтін негізінде өздері диалог құрастырады.
«Коллаж әңгіме» әдісі Оқушылардың алдарыңда тақырыпқа байланысты қима қағаздар беріледі. Осыны пайдалана отырып оқушылар ватман қағазға суреттерді жабыстыру арқылы, ғарыш құрастырады. Бұл әдістің негізгі мақсаты оқушылардың шығармашылық, коммуникативтік дағдыларын қалыптастыру Анаграмма өтілген жаңа сөздер бойынша тапсырма: Әріптерді орнына қойып, сөздерді құрастырып жазады.
Сұрақтарға жауап береді
Қорытынды "Өрмекші торы " әдісі арқылы сабақты қорытындылайды |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: - Ауа райын әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
«Қол сигналдары»
Баллдық жүйе |
Оқулық Жасанды интеллект DiD video сөздік слайд Wordwall.net платформасы Платформа бағалауы Бағалау парағы Слайд Оқулық Жасанды интеллект DID video Оқулық 61- бет слайд видео Wordwall.net Wordwall.net Бағалау парағы
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Жаңа сөздерді жаттау. Сен білесің бе? 17 бет, Online mektep |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қазақстанның тұңғыш ғарышкері"
"Қазақстанның тұңғыш ғарышкері"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Мектеп: |
№11 мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Күні : 08.04 |
Педагогтің аты-жөні: Махметова А.У. |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 5. Қазақстанның тұңғыш ғарышкері. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.5.1 қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу 4.4.1.1 шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көптеген оқушылар: дәлелді пікір айта алады. Топтық жұмысты брлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жасанды интеллект көмегімен жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойтүрткі Оқушыларды «Фортуна шеңбері» арқылы оқушыларды топқа бөледі. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Жаттығайық 1- тапсырма Оқылым. 2-тапсырма Айтылым Тыңдалған мәтін негізінде диалог құрастырады Топтық жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі «Автор орындығы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру
Сергіту сәті Жазылым Ойнайық тапсырма Сабақты қорытындау мақсатында викторина өткізеді |
Тыңдалым,айтылым. Айналу-вращаться Батыл-смелый Марапат-награждение Марапаттау-награждать Айтылым «Кім бәрін біледі?» әдісі бойынша өткенді қайталау «Quiz show»
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында презентация көмегімен сабақты түсіндіреді. -Балалар, сендер өткен сабақ жайлы не айта аласыңдар? -Ғарышкерлер не үшін қажет деп ойлайсыңда
Мысал ретінде Жасанды Интеллект көмегімен оқушыларға мәтін тыңдатады. Сол мәтін негізінде өздері диалог құрастырады.
«Коллаж әңгіме» әдісі Оқушылардың алдарыңда тақырыпқа байланысты қима қағаздар беріледі. Осыны пайдалана отырып оқушылар ватман қағазға суреттерді жабыстыру арқылы, ғарыш құрастырады. Бұл әдістің негізгі мақсаты оқушылардың шығармашылық, коммуникативтік дағдыларын қалыптастыру Анаграмма өтілген жаңа сөздер бойынша тапсырма: Әріптерді орнына қойып, сөздерді құрастырып жазады.
Сұрақтарға жауап береді
Қорытынды "Өрмекші торы " әдісі арқылы сабақты қорытындылайды |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: - Ауа райын әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
«Қол сигналдары»
Баллдық жүйе |
Оқулық Жасанды интеллект DiD video сөздік слайд Wordwall.net платформасы Платформа бағалауы Бағалау парағы Слайд Оқулық Жасанды интеллект DID video Оқулық 61- бет слайд видео Wordwall.net Wordwall.net Бағалау парағы
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Жаңа сөздерді жаттау. Сен білесің бе? 17 бет, Online mektep |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз





















