|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Адайбекова Ж Е |
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның тұңғыш ғарышкері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.1.1 Мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу 4.2.3.1 Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: Мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды. Берілген мәтін бойынша сөйлемдердің орын тәртібін дұрыс қолдану. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Үшақ әдісі «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Миға шабуыл әдісі Оқушылар сабақтың тақырыбын ребус сурет арқылы ашу Мақсатын таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне ш жақсы тілек айтып ұшырады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Окушылар ребус суреттер арқылы тақырып табады. |
Қолпаштау |
доп ребус сурет такта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: • айналу-вращаться • батыл.батыр -храбрый • марапат-награда • марапаттау –наградить Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мен аспаннан ең алғаш ұшақты көрген күннен бастап ұшқыш болуды армандадым. Менен сол кезде: «Нені жақсы көресің?» – деп біреу сұраса: «Ұшақты жақсы көремін», – деп жауап беретін едім. Аспан әлеміне қызықтым. Мен Ресей еліндегі Армавир жоғары әскери ұшқыштар училищесін (1969) бітірген соң арманы- ма жақындай бастадым. Алдымен ұшқыш, одан кейін звено командирі болып қызмет атқардым. 1975-1976 жылдары Мәскеудегі авиация институтында оқыдым. 1990 жылы мен ғарышқа ұшу туралы ұсыныс алдым. сөйтіп 1991 жылы Ю.А. Гагарин атындағы Ғарышкерлерді дайындайтын орталықта жаттығуды бастадым. Осы жылы 2-қазанда мен ғарышқа Байқоңырдан «союз тМ-13» кемесімен ұштым. Мен осылай ғарышкер атандым. Ғарышкемемен жер шарын айналып шығу ғылым үшін өте маңызды. Жас ұландарды ғарышкер болуға шақырамын. Жазылым мәтін бойынша дұрыс\бұрыс аныктау |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды.
. 2. Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқиды, сұрақтарға мәтіннен жауап тауып айтады. Тоқтар ағаның ұшқыш болу арманы неден басталды? Ғарышкердің есінде қалған ең тамаша сәті қай кез еді? тоқтар Әубәкіровтің арманы қашан орындала бастады? Ғарышкер ғарышқа қашан және қай жерден ұшты?
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - берілген сөйлемдерді толықтырады. Мадақтаау созбен бағалау. Мәліметтерді дұрыс бұрыстығын тексереді |
Оқулық 15 бет Оқулық 16 бет Смайликтермен бағалау |
|||
|
|
Сергіту сәті Ойын үшты үшты |
|
|||||
|
|
ЖАЗЫЛЫМ 17 бет 9=тапсырма Көп нүктенің орнына керекті сөздердің бірін қойып жаз. |
Смайликтермен бағалау |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 17 бет 5-тапсырма |
|
|
||||
|
|
Рефлексия «Ғарышқа ұшу».
|
Оқушылар зымырандарды белгілі бір жерге жабыстырады. Жоғары неме орта не төмен Жоғары = барлығын түсіндім Орта = орташа түсіндім Төмен = мүлдем түсінбедім |
Тақта суреттер |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның тұңғыш ғарышкерлері
Қазақстанның тұңғыш ғарышкерлері
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Адайбекова Ж Е |
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның тұңғыш ғарышкері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.1.1 Мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу 4.2.3.1 Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: Мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды. Берілген мәтін бойынша сөйлемдердің орын тәртібін дұрыс қолдану. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Үшақ әдісі «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Миға шабуыл әдісі Оқушылар сабақтың тақырыбын ребус сурет арқылы ашу Мақсатын таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне ш жақсы тілек айтып ұшырады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! Окушылар ребус суреттер арқылы тақырып табады. |
Қолпаштау |
доп ребус сурет такта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: • айналу-вращаться • батыл.батыр -храбрый • марапат-награда • марапаттау –наградить Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мен аспаннан ең алғаш ұшақты көрген күннен бастап ұшқыш болуды армандадым. Менен сол кезде: «Нені жақсы көресің?» – деп біреу сұраса: «Ұшақты жақсы көремін», – деп жауап беретін едім. Аспан әлеміне қызықтым. Мен Ресей еліндегі Армавир жоғары әскери ұшқыштар училищесін (1969) бітірген соң арманы- ма жақындай бастадым. Алдымен ұшқыш, одан кейін звено командирі болып қызмет атқардым. 1975-1976 жылдары Мәскеудегі авиация институтында оқыдым. 1990 жылы мен ғарышқа ұшу туралы ұсыныс алдым. сөйтіп 1991 жылы Ю.А. Гагарин атындағы Ғарышкерлерді дайындайтын орталықта жаттығуды бастадым. Осы жылы 2-қазанда мен ғарышқа Байқоңырдан «союз тМ-13» кемесімен ұштым. Мен осылай ғарышкер атандым. Ғарышкемемен жер шарын айналып шығу ғылым үшін өте маңызды. Жас ұландарды ғарышкер болуға шақырамын. Жазылым мәтін бойынша дұрыс\бұрыс аныктау |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды.
. 2. Оқылым.Айтылым. 3-тапсырма. Мәтінді түсініп оқиды, сұрақтарға мәтіннен жауап тауып айтады. Тоқтар ағаның ұшқыш болу арманы неден басталды? Ғарышкердің есінде қалған ең тамаша сәті қай кез еді? тоқтар Әубәкіровтің арманы қашан орындала бастады? Ғарышкер ғарышқа қашан және қай жерден ұшты?
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: - берілген сөйлемдерді толықтырады. Мадақтаау созбен бағалау. Мәліметтерді дұрыс бұрыстығын тексереді |
Оқулық 15 бет Оқулық 16 бет Смайликтермен бағалау |
|||
|
|
Сергіту сәті Ойын үшты үшты |
|
|||||
|
|
ЖАЗЫЛЫМ 17 бет 9=тапсырма Көп нүктенің орнына керекті сөздердің бірін қойып жаз. |
Смайликтермен бағалау |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 17 бет 5-тапсырма |
|
|
||||
|
|
Рефлексия «Ғарышқа ұшу».
|
Оқушылар зымырандарды белгілі бір жерге жабыстырады. Жоғары неме орта не төмен Жоғары = барлығын түсіндім Орта = орташа түсіндім Төмен = мүлдем түсінбедім |
Тақта суреттер |
||||
шағым қалдыра аласыз

















