Бекітемін__________ Сабақ жоспары 9
|
Бөлім: 2-бөлім.
Жаһандану мәселелері |
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
Сыныбы: 9 |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
9.«Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу. 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдейді мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы: 25минут |
.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды
психологиялық ахуал туғызу.
Оқушылармен бірге тұрып “Шаттық
шеңберін’ құру. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін
жеткізу. «Ой қозғау» әдісі арқылы топқа мына сұрақтар қойылады:
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады. Менің ойымша.. Себебі Мен оған мынадай факті келтіремін.. Қорытындылай келе...
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады
Мағынаны тану. 1-оқылым тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу.
Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.
3-тапсырма. Аудиожазбадан (03. Мп3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер. Тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап беру.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
Тұңғыш Елбасының қанатты сөздерімен танысыңдар.
4-тапсырма. Елбасының қанатты сөздерін негізге ала отырып, «Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында сұхбаттасыңдар. Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрыңдар
Бағалау, кері байланыс білдіру: топтар бірін – бірі бағалау критерийлері арқылы бағалайды, сындарлы кері байланыс береді. |
Оқушылар“Шаттық шеңберін’ құрады. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін айтады. «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша айтады
. тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу Жаһандану деген не? Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер? .Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай? Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме? Тыңдалым мақсатын анықтайды Мәтіннің негізгі ойын білдіретін ақпараттарды талдайды-Мәтіндегі көтерілген мәселенің өзектілігін анықтайды Мәтіндегі көңіл бөлінген маңызды мәселені көрсетеді; Фактілерді анықтайды, дәлелдейді Қорытынды ой айтады
Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрады. |
Дескриптор:
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша айтады-1б
. тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу-1б Жаһандану деген не? Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер? .Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай? Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме? 3-б Тыңдалым мақсатын анықтайды Мәтіннің негізгі ойын білдіретін ақпараттарды талдайды-1б Мәтіндегі көтерілген мәселенің өзектілігін анықтайды-1б Мәтіндегі көңіл бөлінген маңызды мәселені көрсетеді; Фактілерді анықтайды, дәлелдейді Қорытынды ой айтады-1б
Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрады.-2б |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://martebe.kz/makhala-zhazu-erezhesi/
Adebiportal.kz
|
||||||
|
Сабақтың соңы: 8 минут
Үй тапсырмасы: 2 минут |
Рефлексия: Не қиын болды? Не ұнады? Қандай жаңа мәлімет алдыңдар? Сабақта кім ерекше белсенді болды? Сабақтан алған әсерлерін 2 жұлдыз, 1тілек әдісімен бағалайды. 7-тапсырма
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның үшінші жаңғыруы
Қазақстанның үшінші жаңғыруы
Бекітемін__________ Сабақ жоспары 9
|
Бөлім: 2-бөлім.
Жаһандану мәселелері |
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
Сыныбы: 9 |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
9.«Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу. 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдейді мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы: 25минут |
.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды
психологиялық ахуал туғызу.
Оқушылармен бірге тұрып “Шаттық
шеңберін’ құру. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін
жеткізу. «Ой қозғау» әдісі арқылы топқа мына сұрақтар қойылады:
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады. Менің ойымша.. Себебі Мен оған мынадай факті келтіремін.. Қорытындылай келе...
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады
Мағынаны тану. 1-оқылым тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу.
Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.
3-тапсырма. Аудиожазбадан (03. Мп3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер. Тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап беру.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
Тұңғыш Елбасының қанатты сөздерімен танысыңдар.
4-тапсырма. Елбасының қанатты сөздерін негізге ала отырып, «Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында сұхбаттасыңдар. Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрыңдар
Бағалау, кері байланыс білдіру: топтар бірін – бірі бағалау критерийлері арқылы бағалайды, сындарлы кері байланыс береді. |
Оқушылар“Шаттық шеңберін’ құрады. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін айтады. «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша айтады
. тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу Жаһандану деген не? Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер? .Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай? Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме? Тыңдалым мақсатын анықтайды Мәтіннің негізгі ойын білдіретін ақпараттарды талдайды-Мәтіндегі көтерілген мәселенің өзектілігін анықтайды Мәтіндегі көңіл бөлінген маңызды мәселені көрсетеді; Фактілерді анықтайды, дәлелдейді Қорытынды ой айтады
Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрады. |
Дескриптор:
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша айтады-1б
. тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеп оқу-1б Жаһандану деген не? Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер? .Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай? Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме? 3-б Тыңдалым мақсатын анықтайды Мәтіннің негізгі ойын білдіретін ақпараттарды талдайды-1б Мәтіндегі көтерілген мәселенің өзектілігін анықтайды-1б Мәтіндегі көңіл бөлінген маңызды мәселені көрсетеді; Фактілерді анықтайды, дәлелдейді Қорытынды ой айтады-1б
Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. мәтіндердегі мәліметтерді өңдеп сұхбат құрады.-2б |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://martebe.kz/makhala-zhazu-erezhesi/
Adebiportal.kz
|
||||||
|
Сабақтың соңы: 8 минут
Үй тапсырмасы: 2 минут |
Рефлексия: Не қиын болды? Не ұнады? Қандай жаңа мәлімет алдыңдар? Сабақта кім ерекше белсенді болды? Сабақтан алған әсерлерін 2 жұлдыз, 1тілек әдісімен бағалайды. 7-тапсырма
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз






















