Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Визуалды өнер» |
|||||||||||||||
|
Мектеп |
Болтай батыр атындағы шағын орталықты орта мектебі |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбеков Есбол Жексенұлы |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның заманауи суретшілері |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1. Тарих мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зрделеу және сипаттау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды |
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды |
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Ұлттық мәдениетті дәріптеу, Ұлттық мұраға ұқыпты қарау. Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал, шешім қабылдау алу, жауапкершілікті сезінк. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар Бағалау |
|||||||||||||
|
Басы 3 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын топқа бөлу. «Доп лақтыру» әдісі арқылы білімді еске түсіру. 1. Қазіргі кезде өнердің қандай бағыттары бар? 2. Бейнелеу өнеріндегі қандай суретшілерді білесің? 3. Визуалды өнер туындысы денен не? 4. Қоршаған әлемнің визуалды элементтерін ата. Ширату жаттығуы арқылы тақырыпқа шығу. Шаттық шеңберін жасау, оқушылар шеңберге тұрады. «Заманауи-современный-modern» сөзін бірінші тұрған оқушыға сыбырлап айтамын. Бір-біріне айтып шығады. Соңғы оқушыдан соң, сабақ тақырыбын айтамын. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын топқа бөлінеді. «Доп лақтыру» әдісі арқылы білімді еске түсіреді. 1. Қазіргі кезде өнердің қандай бағыттары бар? 2. Бейнелеу өнеріндегі қандай суретшілерді білесің? 3. Визуалды өнер туындысы денен не? 4. Қоршаған әлемнің визуалды элементтерін ата. Ширату жаттығуы арқылы тақырыпқа шығу. Шаттық шеңберін жасау, оқушылар шеңберге тұрады. «Заманауи-современный-modern» сөзін бірінші тұрған оқушыға сыбырлап айтамын. Бір-біріне айтып шығады. Соңғы оқушыдан соң, сабақ тақырыбын айтамын. |
|
|||||||||||||
|
Ортасы 6 мин 15 мин 10 мин |
І. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды. Саралау-тапсырма. 1-тапсырма: ЖЖ (жұптық жұмыс) «Сапа жинағы» әдісі. Оқушылар жұптасып отырып, бір-біріне сұрақтар қойып, Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды жауап береді.
Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды, талдайды. ҚБ «Жұлдызша» ІІ.Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Саралау-нәтиже. 2-тапсырма. ТЖ. (топтық жұмыс) «Қуырылған жұмыртқа» әдісі. Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды, Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын бейнелеу өнерінің түрлері арқылы ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Постер жасап, қорғайды. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, сипаттайды. ҚБ. «Бірін-бірі бағалау» ІІІ. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығармашылық жұмыстарына талдау жасайды, презентация жасайды. Саралау-бағалау. 3-тапсырма. ЖЖ (жеке жұмыс) «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. ҚБ. «Бас бармақ» |
І. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды. Саралау-тапсырма.
1-тапсырма: ЖЖ (жұптық жұмыс) «Сапа жинағы» әдісі. Оқушылар жұптасып отырып, бір-біріне сұрақтар қойып, Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды жауап береді.
Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды, талдайды. ҚБ «Жұлдызша» ІІ.Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Саралау-нәтиже. 2-тапсырма. ТЖ. (топтық жұмыс) «Қуырылған жұмыртқа» әдісі. Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды, Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын бейнелеу өнерінің түрлері арқылы ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Постер жасап, қорғайды. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, сипаттайды.
ҚБ. «Бірін-бірі бағалау» ІІІ. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығармашылық жұмыстарына талдау жасайды, презентация жасайды. Саралау-бағалау. 3-тапсырма. ЖЖ (жеке жұмыс) «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. ҚБ. «Бас бармақ» |
Дескриптор: - сұрақтар құрастырады; - жауап жазады; - өз білімдерін пайдаланады.
Дескриптор: - дизайн туындыларын талдайды; - суретшілердің туындыларын ажыратады; - топпен сипаттап, постер қорғайды.
Дескриптор: -талдау жасайды; -білімді пайдаланады; презентация жасайды.
|
|||||||||||||
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Бес бармақ» әдісі Ақ параққа алақанымызды қойып, жиегін айналдырып сызамыз. Салынған саусақтарға төмендегі сұрақтар бойынша жауап жазамыз. Бас бармақ- басты мәселе. Тақырып бойынша ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Ортан терек- ойлану. Мен қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Маған тапсырма ұнады ма? Кішкентай бөбек- көңіл-күй ахуалы. Мен осы тақырыпты оқу барысында өзімді қалай сезіндім? Үй тапсырмасын беру: оқып келу |
Кері байланыс: «Бес бармақ» әдісі Ақ параққа алақанымызды қойып, жиегін айналдырып сызамыз. Салынған саусақтарға төмендегі сұрақтар бойынша жауап жазамыз. Бас бармақ- басты мәселе. Тақырып бойынша ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Ортан терек- ойлану. Мен қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Маған тапсырма ұнады ма? Кішкентай бөбек- көңіл-күй ахуалы. Мен осы тақырыпты оқу барысында өзімді қалай сезіндім? Үй тапсырмасын беру: оқып келу |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның заманауи суретшілері
Қазақстанның заманауи суретшілері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
«Визуалды өнер» |
|||||||||||||||
|
Мектеп |
Болтай батыр атындағы шағын орталықты орта мектебі |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбеков Есбол Жексенұлы |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның заманауи суретшілері |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1. Тарих мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зрделеу және сипаттау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды |
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды |
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Ұлттық мәдениетті дәріптеу, Ұлттық мұраға ұқыпты қарау. Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал, шешім қабылдау алу, жауапкершілікті сезінк. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар Бағалау |
|||||||||||||
|
Басы 3 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын топқа бөлу. «Доп лақтыру» әдісі арқылы білімді еске түсіру. 1. Қазіргі кезде өнердің қандай бағыттары бар? 2. Бейнелеу өнеріндегі қандай суретшілерді білесің? 3. Визуалды өнер туындысы денен не? 4. Қоршаған әлемнің визуалды элементтерін ата. Ширату жаттығуы арқылы тақырыпқа шығу. Шаттық шеңберін жасау, оқушылар шеңберге тұрады. «Заманауи-современный-modern» сөзін бірінші тұрған оқушыға сыбырлап айтамын. Бір-біріне айтып шығады. Соңғы оқушыдан соң, сабақ тақырыбын айтамын. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын топқа бөлінеді. «Доп лақтыру» әдісі арқылы білімді еске түсіреді. 1. Қазіргі кезде өнердің қандай бағыттары бар? 2. Бейнелеу өнеріндегі қандай суретшілерді білесің? 3. Визуалды өнер туындысы денен не? 4. Қоршаған әлемнің визуалды элементтерін ата. Ширату жаттығуы арқылы тақырыпқа шығу. Шаттық шеңберін жасау, оқушылар шеңберге тұрады. «Заманауи-современный-modern» сөзін бірінші тұрған оқушыға сыбырлап айтамын. Бір-біріне айтып шығады. Соңғы оқушыдан соң, сабақ тақырыбын айтамын. |
|
|||||||||||||
|
Ортасы 6 мин 15 мин 10 мин |
І. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды. Саралау-тапсырма. 1-тапсырма: ЖЖ (жұптық жұмыс) «Сапа жинағы» әдісі. Оқушылар жұптасып отырып, бір-біріне сұрақтар қойып, Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды жауап береді.
Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды, талдайды. ҚБ «Жұлдызша» ІІ.Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Саралау-нәтиже. 2-тапсырма. ТЖ. (топтық жұмыс) «Қуырылған жұмыртқа» әдісі. Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды, Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын бейнелеу өнерінің түрлері арқылы ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Постер жасап, қорғайды. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, сипаттайды. ҚБ. «Бірін-бірі бағалау» ІІІ. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығармашылық жұмыстарына талдау жасайды, презентация жасайды. Саралау-бағалау. 3-тапсырма. ЖЖ (жеке жұмыс) «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. ҚБ. «Бас бармақ» |
І. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды. Саралау-тапсырма.
1-тапсырма: ЖЖ (жұптық жұмыс) «Сапа жинағы» әдісі. Оқушылар жұптасып отырып, бір-біріне сұрақтар қойып, Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды жауап береді.
Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығу тегін анықтайды, талдайды. ҚБ «Жұлдызша» ІІ.Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Саралау-нәтиже. 2-тапсырма. ТЖ. (топтық жұмыс) «Қуырылған жұмыртқа» әдісі. Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін талдайды, Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын бейнелеу өнерінің түрлері арқылы ажыратады, топтық жұмыс арқылы сипаттайды. Постер жасап, қорғайды. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілерінің туындыларын ажыратады, сипаттайды.
ҚБ. «Бірін-бірі бағалау» ІІІ. Қазақстанның заманауи суретшілерінің шығармашылық жұмыстарына талдау жасайды, презентация жасайды. Саралау-бағалау. 3-тапсырма. ЖЖ (жеке жұмыс) «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі. Бағалау критерийі: Қазақстанның заманауи суретшілеріне презентация жасайды. ҚБ. «Бас бармақ» |
Дескриптор: - сұрақтар құрастырады; - жауап жазады; - өз білімдерін пайдаланады.
Дескриптор: - дизайн туындыларын талдайды; - суретшілердің туындыларын ажыратады; - топпен сипаттап, постер қорғайды.
Дескриптор: -талдау жасайды; -білімді пайдаланады; презентация жасайды.
|
|||||||||||||
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Бес бармақ» әдісі Ақ параққа алақанымызды қойып, жиегін айналдырып сызамыз. Салынған саусақтарға төмендегі сұрақтар бойынша жауап жазамыз. Бас бармақ- басты мәселе. Тақырып бойынша ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Ортан терек- ойлану. Мен қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Маған тапсырма ұнады ма? Кішкентай бөбек- көңіл-күй ахуалы. Мен осы тақырыпты оқу барысында өзімді қалай сезіндім? Үй тапсырмасын беру: оқып келу |
Кері байланыс: «Бес бармақ» әдісі Ақ параққа алақанымызды қойып, жиегін айналдырып сызамыз. Салынған саусақтарға төмендегі сұрақтар бойынша жауап жазамыз. Бас бармақ- басты мәселе. Тақырып бойынша ең құнды мәселе қандай болды? Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым? Ортан терек- ойлану. Мен қандай білім мен тәжірибе алдым? Шылдыр шүмек- шынайылық. Маған тапсырма ұнады ма? Кішкентай бөбек- көңіл-күй ахуалы. Мен осы тақырыпты оқу барысында өзімді қалай сезіндім? Үй тапсырмасын беру: оқып келу |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













