Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтың аты-жөні |
Аканова Гульзат Мураткановна |
|||
|
Күні: |
|
Сабақ№11 |
||
|
Сынып:8 |
қатысқаны |
қатыспағаны |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың байырғы есептері |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың байырғы есептерін шығара отырып халық ауыз әдебиетімен сусындата отырып функционалды сауаттылықтарын дамыту. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, еңбекке тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақ барысы: |
|
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Сабақ ортасы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару Қазақтың байырғы есептері- ұлттық мәдениетіміздің маңызды бөлігі. №1 Табақ тарту есебі. Тәттібек дейтін кісінің үйіне қонақ келді. Шайдан соң қонақтарға табақ тарту кезінде Тәттібек жұбайына келіп, «Екеу ара табақ тартсаң, онда бір табақ ет артылып қалады, үшеу ара бір табақ қойсаң бір табақ ет жетпей қалады не істеу керек?» деген екен. Сонда қонақ қанша? Табақ қанша? №2 “Жүз каз” есебі Бір топ қаз ұшып барады, оларға бір қаз қарсы ұшып келе жатып: «Жүз қазға бір сәлем!» - депті. Топ қаз оған былай деп жауап беріпті: «Жоқ біз жүз емеспіз! Егер бізге тағы осынша қосылса, тағы соның жартысындай, тағы соның ширегіндей, оның үстіне сен қазым, бізге қосылсаң, біз тура жүз қаз боламыз» Олар қанша болған еді? №3“Төле бидің тоғыз серігі” есебі |
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады. Есептердің берілгенін түсіне отырып оқып, шартын құрады.Есептеп мәнін табады. №1 есеп
шешуі: x=3(у-1)
х=2(y+1) Жауабы: 12 қонақ, 5табақ №2 есептің шешуі Шешуі: қаз саны – х
№3 есептің шешуі: |
Есептерінің дұрыстығына қарай бағаланады
|
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта не ұнады? Не құнды болды? |
Өз ойларын айтады. Пікірлерін жазып қалдырады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың байырғы есептері 8 сынып
Қазақтың байырғы есептері 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтың аты-жөні |
Аканова Гульзат Мураткановна |
|||
|
Күні: |
|
Сабақ№11 |
||
|
Сынып:8 |
қатысқаны |
қатыспағаны |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың байырғы есептері |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақтың байырғы есептерін шығара отырып халық ауыз әдебиетімен сусындата отырып функционалды сауаттылықтарын дамыту. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, еңбекке тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақ барысы: |
|
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Сабақ ортасы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару Қазақтың байырғы есептері- ұлттық мәдениетіміздің маңызды бөлігі. №1 Табақ тарту есебі. Тәттібек дейтін кісінің үйіне қонақ келді. Шайдан соң қонақтарға табақ тарту кезінде Тәттібек жұбайына келіп, «Екеу ара табақ тартсаң, онда бір табақ ет артылып қалады, үшеу ара бір табақ қойсаң бір табақ ет жетпей қалады не істеу керек?» деген екен. Сонда қонақ қанша? Табақ қанша? №2 “Жүз каз” есебі Бір топ қаз ұшып барады, оларға бір қаз қарсы ұшып келе жатып: «Жүз қазға бір сәлем!» - депті. Топ қаз оған былай деп жауап беріпті: «Жоқ біз жүз емеспіз! Егер бізге тағы осынша қосылса, тағы соның жартысындай, тағы соның ширегіндей, оның үстіне сен қазым, бізге қосылсаң, біз тура жүз қаз боламыз» Олар қанша болған еді? №3“Төле бидің тоғыз серігі” есебі |
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады. Есептердің берілгенін түсіне отырып оқып, шартын құрады.Есептеп мәнін табады. №1 есеп
шешуі: x=3(у-1)
х=2(y+1) Жауабы: 12 қонақ, 5табақ №2 есептің шешуі Шешуі: қаз саны – х
№3 есептің шешуі: |
Есептерінің дұрыстығына қарай бағаланады
|
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта не ұнады? Не құнды болды? |
Өз ойларын айтады. Пікірлерін жазып қалдырады |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















