|
Білім беру ұйымының атауы |
Родниковка ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сисенова Алтыншаш Асылбекқызы |
|||||
|
Күні: |
25.02.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ. Қазақтың бұлбұлы.«Күләш» Қанабек Байсейітов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апта дәйексөзі: «Патриотизм - ата-анаңды құрметтей білуің...» (Б.Момышұлы)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Өткенді пысықтау «Аяулы Жақаң» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын баянда. М.Дулатов туралы мәліметтер жинақтап кел. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс Саралау: топтық қолдау 1-тапсырма «Топтастыру» әдісіне сүйеніп өнер туралы білгендерін жазады. Үлгі: билет, концерт, балет, опера, гүл, дирижер ЕБҚ Мақсаты: сұраққа толыққанды жауап беруге үйрету Жауап айт. Өнер дегеніміз не? Сен қай өнер түрлерін ұнатасың? Саралау: мазмұнды саралау 2-тапсырма «Бағытталған оқу» әдісі Мәтінді оқи отырып негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды, бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып жоспар құрастырады. Үлгі: 1-бөлік: Күләштің отбасы 2-бөлік: Күләш 3-бөлік: Күләшің өнері 4-бөлік: Қазақтың бұлбұлы ЕҚБ Мақсаты: өз ойын жеткізе білуге баулу 3-тапсырма Мәтіннің естелікке құрылғанын дәйекте Әңгіме оның бауырының атынан айтылып тұр. Сергіту сәті Саралау: жұптық қолдау Жұптық жұмыс 4-тапсырма Берілген сурет пен сөздердің байланысын анықта. Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімеле Тірек сөздер: Жасын, Қыз Жібек, Манарбек, Айтбек, қазақтың бұлбұлы Қосымша мәлімет: Күләш-Қазақ операсының анасы, қазақтың бұлбұлы, сегіз қырлы, бір сырлы, әртіс, опера әншісі, қоғам қайраткері, актриса Топтық жұмыс 5-тапсырма Мәтін оқиғасына құрылған жоспарды рет санымен сәйкестендір. Өз қалауыңша мәтін бөліктерін әңгімеле. Жоспары:
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Осы мәтінге өзің жоспар құрып кел.Сол жоспар бойынша мәтінді әңгімеле Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Әр топқа бір тапсырма ұсынылады, бірақ тапсырма деңгейі әртүрлі Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Төмен деңгей: Сұрақтарға нақты жауап беру (Кім? Қайда? Қашан?). Орта деңгей: Мәтін бөліктерін ретімен орналастыру. Жоғары деңгей: Кейіпкердің іс-әрекетін бағалау. Тапсырманы орындайды Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімелейді Жұпта бір-біріне қолдау білдіреді Сәйкестендіру жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Аяулы Жақаң» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын баяндайды-1б. М.Дулатов туралы мәліметтер жинақтап келеді-1б
Дескриптор: Берілген сөздерге топтастыру жасап, өз білімін көрсетеді-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді оқиды,негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды-1бМәтінді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтін оқиғасына құрылған жоспарды рет санымен сәйкестендіреді-1б. Өз қалауынша мәтін бөліктерін әңгімелейді-1б Керемет!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/53491230 Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың бұлбұлы.«Күләш» Қанабек Байсейітов
Қазақтың бұлбұлы.«Күләш» Қанабек Байсейітов
|
Білім беру ұйымының атауы |
Родниковка ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сисенова Алтыншаш Асылбекқызы |
|||||
|
Күні: |
25.02.2026ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ. Қазақтың бұлбұлы.«Күләш» Қанабек Байсейітов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апта дәйексөзі: «Патриотизм - ата-анаңды құрметтей білуің...» (Б.Момышұлы)
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Өткенді пысықтау «Аяулы Жақаң» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын баянда. М.Дулатов туралы мәліметтер жинақтап кел. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс Саралау: топтық қолдау 1-тапсырма «Топтастыру» әдісіне сүйеніп өнер туралы білгендерін жазады. Үлгі: билет, концерт, балет, опера, гүл, дирижер ЕБҚ Мақсаты: сұраққа толыққанды жауап беруге үйрету Жауап айт. Өнер дегеніміз не? Сен қай өнер түрлерін ұнатасың? Саралау: мазмұнды саралау 2-тапсырма «Бағытталған оқу» әдісі Мәтінді оқи отырып негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды, бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып жоспар құрастырады. Үлгі: 1-бөлік: Күләштің отбасы 2-бөлік: Күләш 3-бөлік: Күләшің өнері 4-бөлік: Қазақтың бұлбұлы ЕҚБ Мақсаты: өз ойын жеткізе білуге баулу 3-тапсырма Мәтіннің естелікке құрылғанын дәйекте Әңгіме оның бауырының атынан айтылып тұр. Сергіту сәті Саралау: жұптық қолдау Жұптық жұмыс 4-тапсырма Берілген сурет пен сөздердің байланысын анықта. Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімеле Тірек сөздер: Жасын, Қыз Жібек, Манарбек, Айтбек, қазақтың бұлбұлы Қосымша мәлімет: Күләш-Қазақ операсының анасы, қазақтың бұлбұлы, сегіз қырлы, бір сырлы, әртіс, опера әншісі, қоғам қайраткері, актриса Топтық жұмыс 5-тапсырма Мәтін оқиғасына құрылған жоспарды рет санымен сәйкестендір. Өз қалауыңша мәтін бөліктерін әңгімеле. Жоспары:
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Осы мәтінге өзің жоспар құрып кел.Сол жоспар бойынша мәтінді әңгімеле Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Әр топқа бір тапсырма ұсынылады, бірақ тапсырма деңгейі әртүрлі Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Төмен деңгей: Сұрақтарға нақты жауап беру (Кім? Қайда? Қашан?). Орта деңгей: Мәтін бөліктерін ретімен орналастыру. Жоғары деңгей: Кейіпкердің іс-әрекетін бағалау. Тапсырманы орындайды Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімелейді Жұпта бір-біріне қолдау білдіреді Сәйкестендіру жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Аяулы Жақаң» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын баяндайды-1б. М.Дулатов туралы мәліметтер жинақтап келеді-1б
Дескриптор: Берілген сөздерге топтастыру жасап, өз білімін көрсетеді-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді оқиды,негізгі ойды білдіретін сөйлемді анықтайды-1бМәтінді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Тірек сөздерді пайдаланып,К.Байсейітова туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтін оқиғасына құрылған жоспарды рет санымен сәйкестендіреді-1б. Өз қалауынша мәтін бөліктерін әңгімелейді-1б Керемет!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/53491230 Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















