Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5-бөлім. Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері. |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Бұланбаев Д.Д. |
|||||
|
Күні:27.11.2024 |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген ақпараттарды өмірлік мәселелермен байланыстырады. Берілген мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Етістіктің шақ түрлерін пысықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар: |
«Әділдік және жауапкершілік». Апта дәйексөзі: Әділетте берік болсаң, аяғың талмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 8 минут 10 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Бақыт алда» жаттығуы
2.Үй тапсырмасын
пысықтау
Қобызда ойналған күй тыңдату. Бүгінгі сабақ не жайлы болуы мүмкін?
3.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ойтүрткі
1-тапсырма: Шөмішбай Сариевтің «Қобыз үні - Қорқыт ата» өлеңін тыңдап, автордың көзқарасы мен көтерілген мәселені талда. 2-тапсырма: Сұрақтарға жауап бер.
3-тапсырма: Жеке жұмыс Мәтінді оқып, мазмұны бойынша сұрақ құрастыр. 4-тапсырма Сұрақтарға жұбыңмен ақылдасып, жауап бер. 5-тапсырма Мәтіндегі сөйлемдерді өңдеп, етістіктерін нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жаз. 6-тапсырма Суреттерге қарап, нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ етістіктеріне мысал жаз. 7-тапсырма. ТАҚТАҒА! Мәтіндегі қою әріппен жазылған сөздер мен тіркестерді синонимдерімен ауыстырып жаз. Үйге тапсырма: 8 –тапсырма Бағалау «Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Психологиялық ахуал «Бақыт алда»
жаттығуы Үй тапсырмасына тоқталу Күй тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Өлеңді тыңдайды -Қобызға деген көзқарасын танытады -Ақын ойының астарына үңіледі -Өз пікірін айтады -мәтінді түсініп оқиды -Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады -Сұрақтарды нақты түсінеді -Жұбымен ақылдаса отырып, нақты жауап береді
-Мәтіндегі сөйлемді өңдейді - сөйлемдерді нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жазады -Сурет бойынша нақ осы шақ пен ауыспалы осы шаққа мысалдар жазады -Сөйлемдерінің мәнді, мағыналы болуына назар аударады -Синонимдерді біледі -сөздер мен тіркестерді синонимдерімен ауыстырып жазады. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Жарайсың! Сен барлық мақтауға лайықтысың! Өте маңызды пікір айттың, тамаша! Сен барлық мақтауға лайықтысың! Жарайсың! . Өте тамаша! |
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2024жыл Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2024жыл Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5-бөлім. Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы Етістіктің шақ түрлері. Рай түрлері. |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Бұланбаев Д.Д. |
|||||
|
Күні:27.11.2024 |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың халық музыкасындағы Қорқыт дәстүрі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.4.1 Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген ақпараттарды өмірлік мәселелермен байланыстырады. Берілген мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Етістіктің шақ түрлерін пысықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар: |
«Әділдік және жауапкершілік». Апта дәйексөзі: Әділетте берік болсаң, аяғың талмайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 8 минут 10 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Бақыт алда» жаттығуы
2.Үй тапсырмасын
пысықтау
Қобызда ойналған күй тыңдату. Бүгінгі сабақ не жайлы болуы мүмкін?
3.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ойтүрткі
1-тапсырма: Шөмішбай Сариевтің «Қобыз үні - Қорқыт ата» өлеңін тыңдап, автордың көзқарасы мен көтерілген мәселені талда. 2-тапсырма: Сұрақтарға жауап бер.
3-тапсырма: Жеке жұмыс Мәтінді оқып, мазмұны бойынша сұрақ құрастыр. 4-тапсырма Сұрақтарға жұбыңмен ақылдасып, жауап бер. 5-тапсырма Мәтіндегі сөйлемдерді өңдеп, етістіктерін нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жаз. 6-тапсырма Суреттерге қарап, нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ етістіктеріне мысал жаз. 7-тапсырма. ТАҚТАҒА! Мәтіндегі қою әріппен жазылған сөздер мен тіркестерді синонимдерімен ауыстырып жаз. Үйге тапсырма: 8 –тапсырма Бағалау «Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Психологиялық ахуал «Бақыт алда»
жаттығуы Үй тапсырмасына тоқталу Күй тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді Өлеңді тыңдайды -Қобызға деген көзқарасын танытады -Ақын ойының астарына үңіледі -Өз пікірін айтады -мәтінді түсініп оқиды -Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады -Сұрақтарды нақты түсінеді -Жұбымен ақылдаса отырып, нақты жауап береді
-Мәтіндегі сөйлемді өңдейді - сөйлемдерді нақ осы шақ пен ауыспалы осы шақ тұлғасына айналдырып жазады -Сурет бойынша нақ осы шақ пен ауыспалы осы шаққа мысалдар жазады -Сөйлемдерінің мәнді, мағыналы болуына назар аударады -Синонимдерді біледі -сөздер мен тіркестерді синонимдерімен ауыстырып жазады. Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Жарайсың! Сен барлық мақтауға лайықтысың! Өте маңызды пікір айттың, тамаша! Сен барлық мақтауға лайықтысың! Жарайсың! . Өте тамаша! |
Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2024жыл Оқулық 7-сынып «Арман-ПВ» баспасы 2024жыл Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер Көрнекіліктер |
||
шағым қалдыра аласыз


