Қазақтың қаһарман ұлы

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Қазақтың қаһарман ұлы

Материал туралы қысқаша түсінік
орыс сыныбындағы қазақ тілі қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

6-бөлім. Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:

Абугалиева Асемгул Адилбековна

Күні:

4/03/2026

Сыныбы: 3

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

8-сабақ. Бауыржан – батыр

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну.


3.1.3.1 тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру.

Сабақтың мақсаты

Шағын мәтіндерді түсінеді, сұрақтарға жауап береді, Бауыржан Момышұлы туралы өзінің не білетінін айтады, диалог құрайды.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді.


Ынталандыру





Қызығушылықты ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты слайдтарды көрсетеді. Слайдтарда не бейнеленгендігін сипаттап берулерін сұрайды.

Мадақтау

Слайдтар





Сөздікпен жұмыс. Мұғалім оқулықта «Оқылым. Айтылым» айдары бойынша берілген суретке қарауларын сұрайды, суретте не бейнеленгендігін сұрайды, интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.


Интерактивті тақта


Сабақтың ортасы








Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма.

Оқушылармәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді



Өзара бағалау

Оқулық, аудиотаспа,

қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер, желімқағаздар.

2-тапсырма. Мәтінді оқиды, өзі білетін батырлар туралы айтады.






3, 4-тапсырма. «Тірек сөздерді» пайдаланып сөйлем құрайды, көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қояды.












Сергіту сәті. Мұғалім қимылмен көрсету арқылы сергіту жаттығуын жасатады.

Тұрады алшақ аяғым,

Керіледі көкірек.

Еркін тыныс аламын,

Санаймын:

Бір, екі, үш!-деп.


Сазды әуен.

Сабақтың соңы



Мұғалім оқушыларға жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындатады.

Рефлексия.

Рисунок 1

Жазу дәптері.












Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.01.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі