|
Бөлім: Сәулет өнері. Стильдік ерекшеліктер |
МЕКТЕП: «№23 ЖББМ» КММ |
||
|
КҮНІ: 7-наурыз 2025 жыл. |
Мұғалім: Хасенова Д.Е. |
||
|
СЫНЫП: 10 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың танымал сәулетшілері |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтінді оқи отырып, көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтайды, тыныс белгілерін дұрыс қолданып, жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Топқа бөлу (Асық түстері арқылы топқа бөлінеді) І топ
Сәулетшілер
Сұрақ-жауап арқылы өткен тақырып тексеріледі. Жаңа сабақ: Суреттер арқылы болжау
Тақырыпқа байланысты топ атауы беріледі. І
топ Сәулетшілер ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. Ойтүрткі сұрағына жауап беріңдер.
Оқылылым мәтіні бойынша видео көрсетіледі. https://youtu.be/iB-eYATXGwQ?si=yR0yWu2I2lKiaL8Y ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Оқылым мәтінінің маңызды тұстарын жазыңыз.
Дескриптор:
1-тапсырма І топ Сәулетшілер
ІІ топ Ғимараттар 1.Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықтаңыз.
1.Мәтінге сүйене отырып, «Қазақ сәулет өнерінің дамуы» атты постер дайындаңыз. Өзіңізге ұнайтын ғимараттың суретін салып, оның ерекшеліктерін сипаттаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
2 тапсырма І топ Сәулетшілер
ІІ топ Ғимараттар 2. Мәтіндегі 1 сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз.
2. Мәтіндегі 1 сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма.
ҚБ
Бекіту. Тест тапсырмасы арқылы өткен тақырып қорытындыланады.
Кері байланыс: Оқушылар «БББ» әдісімен бүгінгі сабағымызға кері байланыс
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады.
Оқушылар Таңдап алған сұрағына жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Оқылым мәтінінің маңызды тұстарын дәптерге түртіп алады.
Түйіндеме жазады
Негізгі ойды анықтайды.
Постер дайындайды. Сурет салады
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тест жұмысы арқылы сабақты қортындылайды. Оқушылар «БББ» әдісімен бүгінгі бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап,өз ойларын айтады. |
ҚБ Өзін-өзі бағалау
ҚБ Өзін-өзі бағалау
ҚБ Өзін-өзі бағалау
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулық
Слайд
Видео https://youtu.be/iB-eYATXGwQ?si=yR0yWu2I2lKiaL8Y
Тест жұмысы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия
|
Үй тапсырмасы: «Сәулет өнері» тақырыбында ойтолғау жазу. |
«Бас бармақ» тәсілі арқылы бүгінгі сабақта алған білімдерін көрсетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың танымал сәулетшілері
Қазақтың танымал сәулетшілері
|
Бөлім: Сәулет өнері. Стильдік ерекшеліктер |
МЕКТЕП: «№23 ЖББМ» КММ |
||
|
КҮНІ: 7-наурыз 2025 жыл. |
Мұғалім: Хасенова Д.Е. |
||
|
СЫНЫП: 10 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың танымал сәулетшілері |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтінді оқи отырып, көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтайды, тыныс белгілерін дұрыс қолданып, жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Топқа бөлу (Асық түстері арқылы топқа бөлінеді) І топ
Сәулетшілер
Сұрақ-жауап арқылы өткен тақырып тексеріледі. Жаңа сабақ: Суреттер арқылы болжау
Тақырыпқа байланысты топ атауы беріледі. І
топ Сәулетшілер ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ. Ойтүрткі сұрағына жауап беріңдер.
Оқылылым мәтіні бойынша видео көрсетіледі. https://youtu.be/iB-eYATXGwQ?si=yR0yWu2I2lKiaL8Y ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Оқылым мәтінінің маңызды тұстарын жазыңыз.
Дескриптор:
1-тапсырма І топ Сәулетшілер
ІІ топ Ғимараттар 1.Мәтінді мұқият оқып, негізгі ойды анықтаңыз.
1.Мәтінге сүйене отырып, «Қазақ сәулет өнерінің дамуы» атты постер дайындаңыз. Өзіңізге ұнайтын ғимараттың суретін салып, оның ерекшеліктерін сипаттаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
2 тапсырма І топ Сәулетшілер
ІІ топ Ғимараттар 2. Мәтіндегі 1 сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз.
2. Мәтіндегі 1 сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма.
ҚБ
Бекіту. Тест тапсырмасы арқылы өткен тақырып қорытындыланады.
Кері байланыс: Оқушылар «БББ» әдісімен бүгінгі сабағымызға кері байланыс
|
Оқушылардың назары сабаққа аударылады.
Оқушылар Таңдап алған сұрағына жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Оқылым мәтінінің маңызды тұстарын дәптерге түртіп алады.
Түйіндеме жазады
Негізгі ойды анықтайды.
Постер дайындайды. Сурет салады
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тест жұмысы арқылы сабақты қортындылайды. Оқушылар «БББ» әдісімен бүгінгі бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап,өз ойларын айтады. |
ҚБ Өзін-өзі бағалау
ҚБ Өзін-өзі бағалау
ҚБ Өзін-өзі бағалау
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулық
Слайд
Видео https://youtu.be/iB-eYATXGwQ?si=yR0yWu2I2lKiaL8Y
Тест жұмысы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия
|
Үй тапсырмасы: «Сәулет өнері» тақырыбында ойтолғау жазу. |
«Бас бармақ» тәсілі арқылы бүгінгі сабақта алған білімдерін көрсетеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















