|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІІ. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы гендерлік бейне. |
|||||
|
Күні : 05.02.25. 18.02.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың Қазақтың тұңғыш дикторы. тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.3.1. шығармашылық жазба жұмыстарында көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарын тиімді қолданып жазу. 10.3.1.1. мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Шиеленіс, ізгілендір. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым.
1.Сен қандай ақпарат құрадлдарын оқисың? 2.Сенің ең сүйікті бағдарламаң қандай? 3.Сен үшін қандай байланыс құралы тиімді?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Кез келген адамның өмірінде өзі ерекше қастерлейтін, жақсы көретін бір күндері болады....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
Диктор |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 47-49- бет сөздік
Слайд
Оқулық 48- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың тұңғыш журналист қыздары
Қазақтың тұңғыш журналист қыздары
|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІІ. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы гендерлік бейне. |
|||||
|
Күні : 05.02.25. 18.02.2025ж |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың Қазақтың тұңғыш дикторы. тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.4.3.1. шығармашылық жазба жұмыстарында көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарын тиімді қолданып жазу. 10.3.1.1. мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай отырып, факті мен көзқарасты ажырату, мәтін идеясымен байланысын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Шиеленіс, ізгілендір. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым.
1.Сен қандай ақпарат құрадлдарын оқисың? 2.Сенің ең сүйікті бағдарламаң қандай? 3.Сен үшін қандай байланыс құралы тиімді?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Кез келген адамның өмірінде өзі ерекше қастерлейтін, жақсы көретін бір күндері болады....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
Диктор |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 47-49- бет сөздік
Слайд
Оқулық 48- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














