|
Бөлім атауы: Киім. Сән.Талғам. |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық киімдері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсіну, ақпараттарды анықтай білу, үндестік заңын дұрыс қолдану ; Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, ақпараттарға байланысты өз көзқарасын таныту, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес талдау жүргізу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Киім стильдері |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Оқушыларды ұлттық киімдер бейнеленген сурет қиындылары арқылы 3 топқа бөлу 1топ- тақия; 2топ-тон; 3топ-камзол.
1.Алғашқы киімдер қандай қажеттілікті өтеді? 2. Сән неге өзгеріп отырады деп ойлайсыңдар? 3. Мәтінде сән әлеміне қатысы бар мамандық атаулары бар ма? «Артығын алып таста» әдісі. Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтап, тақырыппен байланыстырады. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Мәтінді тыңдаңыз. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. «Қазақтың ұлттық киімдері» бейнежазбасын https://www.youtube.com/watch?v==ZRufTnHq3M4/) мұқият тыңдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Тапсырма. 4-тапсырма. Төмендегі сөздерді орфоэпия заңдылықтарына сәйкес жазып, ықпал түрлерін анықтаңдар. Боз жорға, ақ аю, көк ала, ақ лақ, көкорай, Жанпейіс, Ермағанбет, тұз сал, жазса, басшы Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетіңдер.
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Мәтінді тыңдаңыз. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар төмендегі сөздерді орфоэпия заңдылықтарына сәйкес жазып, ықпал түрлерін анықтайды. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетеді. Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөліседі, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Әлі де ізден!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Әлі де ізден!
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v==ZRufTnHq3M4/ Тапсырма қағаздары |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақтың ұлттық киімдері
қазақтың ұлттық киімдері
|
Бөлім атауы: Киім. Сән.Талғам. |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық киімдері |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтінді түсіну, ақпараттарды анықтай білу, үндестік заңын дұрыс қолдану ; Көптеген оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, ақпараттарға байланысты өз көзқарасын таныту, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес талдау жүргізу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Киім стильдері |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Оқушыларды ұлттық киімдер бейнеленген сурет қиындылары арқылы 3 топқа бөлу 1топ- тақия; 2топ-тон; 3топ-камзол.
1.Алғашқы киімдер қандай қажеттілікті өтеді? 2. Сән неге өзгеріп отырады деп ойлайсыңдар? 3. Мәтінде сән әлеміне қатысы бар мамандық атаулары бар ма? «Артығын алып таста» әдісі. Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтап, тақырыппен байланыстырады. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Мәтінді тыңдаңыз. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. «Қазақтың ұлттық киімдері» бейнежазбасын https://www.youtube.com/watch?v==ZRufTnHq3M4/) мұқият тыңдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Тапсырма. 4-тапсырма. Төмендегі сөздерді орфоэпия заңдылықтарына сәйкес жазып, ықпал түрлерін анықтаңдар. Боз жорға, ақ аю, көк ала, ақ лақ, көкорай, Жанпейіс, Ермағанбет, тұз сал, жазса, басшы Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетіңдер.
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісі Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөлісіп, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Мәтінді тыңдаңыз. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар төмендегі сөздерді орфоэпия заңдылықтарына сәйкес жазып, ықпал түрлерін анықтайды. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетеді. Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөліседі, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Әлі де ізден!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Әлі де ізден!
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v==ZRufTnHq3M4/ Тапсырма қағаздары |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























