|
Бөлім атауы: Киім. Сән.Талғам. |
Мектеп: 71 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 26.09.2026 |
Мұғалімнің аты-жөні: Эгамбердиева М.Р |
||||||
|
Сынып: 5-«Ә» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық киімдері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі.. Әнұран орындайды. Сәлемдесу, сабаққа дайындық, бір-біріне жақсы тілек білдіреді Оқушыларды ұлттық киімдер бейнеленген сурет қиындылары арқылы топтастыру «БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ» 1топ- тақия; 2топ-тон; II. Өткен сабақты пысықтау
1. Стиль сөзі қандай мағынаны береді? 2. Классикалық стильге қандай киім үлгілері жатады? 3. Романтиклық стильдегі киімдер қандай болады? 4. Спорттық стильдегі киімдерге қандай киімдер жатады? 5. Фольклорлық (этникалық) киімдер қандай кімдер? III.Үй тапсырмасы «Өзін-өзі тексеру» әдісі арқылы жүзеге асады «Артығын алып таста» әдісі. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Олар қай не сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Сұрақтарға жауап беру арқылы өтілген сабақты пысықтайды сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтап, тақырыппен байланыстырады. Үй тапсырмасын слайд арқылы тексереді |
ҚБ
ҚБ Керемет! Жақсы!! Бәрекелді! Жарайсың! Дескриптор: 2 балл -үй тапсырмасын дұрыс орындайды -орфографиялық нормаға сай жазады
ҚБ Керемет! Жақсы!! Бәрекелді! Жарайсың! |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин 13мин |
1. Мәтінді түсініп оқып, киім атауларын «Кластер» әдісімен топтастырыңдар.
Мағынаны тану 2.«Қазақ тың ұлттық киімдері» Видеоролик тамашалап, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. «ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ» Функционалдық сауаттылыққа бағытталған саралау тапсырма
3-тапсырма. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетіңдер.
. 5- тапсырма Сұрақтарға жауап беріп, сұхбат құрыңдар. 1. Суреттегі киімдердің атауларын білесіңдер ме? 2. Заманауи киімдер мен ұлттық киімдердің қандай айырмашылықтары мен ұқсас - тықтары бар? 3. Киім атауларын өздерің білетін тілдерге аударып көріңдер.
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла |
Оқушылармәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді және мәтіннің мазмұнын түсініп «Кластер» әдісімен топтастырады Видеоролик тамашалайды және деңгейлік тапсырмалар орындайды .Бас киім атауларын теріп жазады Ерлер мен әелдер киімін бөліп жазады.Бір киім үлгісін қалай жасалатынын немесе тігілетінін айтып береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетеді
Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөліседі, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Дескриптор: 2 балл -мәтінді оқиды -сұрақтарға жауап береді - «Кластер» құрастырады
Дескриптор: 3 балл -бас киім атауларын теріп жазады; -ерлер мен әйелдер киімдерін бөліп топтастырады; -бір киім үлгісінің қалай жасалатынын немесе тігілетінін айтып береді. -өз пікірлерін білдіреді Дескриптор: 2 балл -көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жалғайды -кейінді иқпалды көрсетеді -орфографиялық нормаға сай жазады Дескриптор: 1 балл -сурақтарға жауап береді -сухбат құрады |
Тапсырма қағаздары
ҚБ Тамаша жауап!
3 балл Жақсы жауап!
2 балл Әлі де ізден!
1 балл https://simpleclass.ru/speaking-bubbles/42357?roomId=7f362aa2-19bf-4d15-a3c0-c2b60c2dadc0.13
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй жұмысы 4- тапсырма Кері байланыс.
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті төмен оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|
Оқушылардың деңгейіне қарап тапсырмаларды жеңілдетіп беремін. Деңгейлік тапсырмалар орындатамын.
|
ҚБ: «Керемет», «Бәрекелді», «Жарайсың» "Өзін-өзі бағалау", «Басбармақ
|
Орыс тілі,Ағылшын тілі сабақтарымен байланыс.Топта, жеке жұмыс жасауда оқушылардың еркін жұмыс жасауына демеу боламын, жазылым барысында тақта мен оқушы арақашықтығы,кеуде мен партаның арақашықтығын қадағалаймын. АКТ арқылы аудиовизуалды мәтін.Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық , өмір бойы білім алу. |
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақтың барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық киімдері
|
Бөлім атауы: Киім. Сән.Талғам. |
Мектеп: 71 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 26.09.2026 |
Мұғалімнің аты-жөні: Эгамбердиева М.Р |
||||||
|
Сынып: 5-«Ә» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық киімдері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі.. Әнұран орындайды. Сәлемдесу, сабаққа дайындық, бір-біріне жақсы тілек білдіреді Оқушыларды ұлттық киімдер бейнеленген сурет қиындылары арқылы топтастыру «БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ» 1топ- тақия; 2топ-тон; II. Өткен сабақты пысықтау
1. Стиль сөзі қандай мағынаны береді? 2. Классикалық стильге қандай киім үлгілері жатады? 3. Романтиклық стильдегі киімдер қандай болады? 4. Спорттық стильдегі киімдерге қандай киімдер жатады? 5. Фольклорлық (этникалық) киімдер қандай кімдер? III.Үй тапсырмасы «Өзін-өзі тексеру» әдісі арқылы жүзеге асады «Артығын алып таста» әдісі. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Олар қай не сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Сұрақтарға жауап беру арқылы өтілген сабақты пысықтайды сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтап, тақырыппен байланыстырады. Үй тапсырмасын слайд арқылы тексереді |
ҚБ
ҚБ Керемет! Жақсы!! Бәрекелді! Жарайсың! Дескриптор: 2 балл -үй тапсырмасын дұрыс орындайды -орфографиялық нормаға сай жазады
ҚБ Керемет! Жақсы!! Бәрекелді! Жарайсың! |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин 13мин |
1. Мәтінді түсініп оқып, киім атауларын «Кластер» әдісімен топтастырыңдар.
Мағынаны тану 2.«Қазақ тың ұлттық киімдері» Видеоролик тамашалап, негізгі және қосымша ақпаратты Деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтаңыз. «ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ» Функционалдық сауаттылыққа бағытталған саралау тапсырма
3-тапсырма. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетіңдер.
. 5- тапсырма Сұрақтарға жауап беріп, сұхбат құрыңдар. 1. Суреттегі киімдердің атауларын білесіңдер ме? 2. Заманауи киімдер мен ұлттық киімдердің қандай айырмашылықтары мен ұқсас - тықтары бар? 3. Киім атауларын өздерің білетін тілдерге аударып көріңдер.
Бекіту . Бүгінгі сабақ бойынша не үйрендің, ойыңды қорытындыла |
Оқушылармәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді және мәтіннің мазмұнын түсініп «Кластер» әдісімен топтастырады Видеоролик тамашалайды және деңгейлік тапсырмалар орындайды .Бас киім атауларын теріп жазады Ерлер мен әелдер киімін бөліп жазады.Бір киім үлгісін қалай жасалатынын немесе тігілетінін айтып береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Дыбыс үндестігін сақтай отырып, көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жазыңдар. Кейінді ықпалды көрсетеді
Тақырып бойынша дәлел келтіре отырып, ой бөліседі, өз көзқарасын білдіреді, қорытынды жасайды. |
Дескриптор: 2 балл -мәтінді оқиды -сұрақтарға жауап береді - «Кластер» құрастырады
Дескриптор: 3 балл -бас киім атауларын теріп жазады; -ерлер мен әйелдер киімдерін бөліп топтастырады; -бір киім үлгісінің қалай жасалатынын немесе тігілетінін айтып береді. -өз пікірлерін білдіреді Дескриптор: 2 балл -көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды жалғайды -кейінді иқпалды көрсетеді -орфографиялық нормаға сай жазады Дескриптор: 1 балл -сурақтарға жауап береді -сухбат құрады |
Тапсырма қағаздары
ҚБ Тамаша жауап!
3 балл Жақсы жауап!
2 балл Әлі де ізден!
1 балл https://simpleclass.ru/speaking-bubbles/42357?roomId=7f362aa2-19bf-4d15-a3c0-c2b60c2dadc0.13
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй жұмысы 4- тапсырма Кері байланыс.
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті төмен оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
|
Оқушылардың деңгейіне қарап тапсырмаларды жеңілдетіп беремін. Деңгейлік тапсырмалар орындатамын.
|
ҚБ: «Керемет», «Бәрекелді», «Жарайсың» "Өзін-өзі бағалау", «Басбармақ
|
Орыс тілі,Ағылшын тілі сабақтарымен байланыс.Топта, жеке жұмыс жасауда оқушылардың еркін жұмыс жасауына демеу боламын, жазылым барысында тақта мен оқушы арақашықтығы,кеуде мен партаның арақашықтығын қадағалаймын. АКТ арқылы аудиовизуалды мәтін.Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық , өмір бойы білім алу. |
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақтың барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз

















