|
Бөлім |
МУЗЫКА ӨНЕРІ ЖӘНЕ ҚАЗАҚТЫҢ КИЕЛІ ДОМБЫРАСЫ |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сагибаева Манар Абдумухашевна |
||||
|
Күні |
18.12.2024ж. |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.1 етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-тыңдалған мәтіннің негізгі ойын анықтайды; -қазақтцң ұлттық музыкалық аспаптары бойынша мәтінді оқып, проблемалық сұрақтар құрастырады; -етістіктерге ашық рай (өткен шақ) жұрнақтарын, шартты рай жұрнақтарын жаалғайды,. |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: берілген тапсырманы орындауда ұжымдағы ынтымақтастықты, жауапкершілікті түсіну. Ай құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ Апта дәйексөзі: “Бірлік болмай, тірлік болмас” |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал тудыру. Үй тапсырмасын тексеру. Суреттер арқылы сабақты болжауды ұсынады. |
Үй тапсырмасын оқиды. Сабақты болжайды. |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Сөздерімен қодау көрсету |
Сурет, слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Тыңдалым алды тапсырмасы. “Миға шабуыл” А.Жұбановтың ғибратты сөзін оқып, қалай түсінгендерін сұрау. Халық аспаптарынң ішектерінде ғасырлар бойғы даналық тұнып тұр дегенді қалай түсінесің? |
Сұраққа жауап береді. |
Жарайсың! |
Оқулық, слайд |
|
|
Тыңдалым тапсырмасы. Ж 1-тапсырма. Өлеңді тыңдап, жетіген туралы аңызды өз сөзіңізбен баяндап беріңіз.Өлеңнің негізгі ойын анықтаңыз. Суреттен жетігенді табыңыз.
|
Мәтінді тыңдайды, жетіген туралы аңызды баяндап береді. Негізгі ойды анықтайды, дәптерге жазады.. Суреттен жетігенді табады.
|
Дескриптор: 2б. - өлеңді тыңдайды; -мәтіннің негізгі ойын анықтайды. . |
Оқулық, дәптер
QR |
||
|
Тыңдалымнан кейіінгі тапсырма. ЖЖ 2-тапсырма. Аңыз сізге қандай ой салды? Аңыздың басқа нұсқаларын білесіз бе? Жұбыңызбен талқылаңыз. |
Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарды жұбымен талқылайды, жауап береді. Аңызды тыңдайды. |
Дескриптор: 2 б. – жұбымен талқылайды; сұрақтарға жауап береді. |
|
||
|
Оқылым тапсырмасы. ТЖ 3-тапсырма. Мәтінді оқып, сұрақтар құрастырыңыз.Тобыңызбен талқылаңыз. |
Мәтінді оқиды, тобымен талқылайды, проблемалық сұрақтар құрастырады, дәптерге жазады. |
Дескриптор: 3б. – мәтінді талқылайды; -проблемалық сұрақ құрастырады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
||
|
ЖЖ 4-тапсырма. Жұбыңмен ақылдасып 1-тапсырмада берілген суреттегі музыкалық аспаптарды атаңыз. |
Музыкалық аспаптарды атайды, жауабын салыстырады.
|
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Сөздерімен қолдау көрсету |
Оқулық, слайд, сурет |
||
|
ӘТН.
Етістіктің
райлары
|
Мұғалімді тыңдайды |
|
Слайд, оқулық |
||
|
5-тапсырма. Етістіктіктерге рай жұрнақтарын жалғап, көшіріп жазыңыз. |
Тапсырманы орындайды, өз жауабын дұрыс жауабымен тексереді. |
Дескриптор: 3б. – ашық рай (өткен шақ) жұрнақтарын жаалғайды; - шартты рай жұрнақтарын жаалғайды, |
Слайд, таратпа қағаз, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылап, оқушылар мен топ жұмысын бағалау. Сабақ соңындағы рефлексия Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 132-бет. Етістіктің райлары (ашық рай, шартты рай) |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазып алады. |
1-10 ұпай аралығында оқушыларды бағалау |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары
|
Бөлім |
МУЗЫКА ӨНЕРІ ЖӘНЕ ҚАЗАҚТЫҢ КИЕЛІ ДОМБЫРАСЫ |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сагибаева Манар Абдумухашевна |
||||
|
Күні |
18.12.2024ж. |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.1 етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-тыңдалған мәтіннің негізгі ойын анықтайды; -қазақтцң ұлттық музыкалық аспаптары бойынша мәтінді оқып, проблемалық сұрақтар құрастырады; -етістіктерге ашық рай (өткен шақ) жұрнақтарын, шартты рай жұрнақтарын жаалғайды,. |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: берілген тапсырманы орындауда ұжымдағы ынтымақтастықты, жауапкершілікті түсіну. Ай құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ Апта дәйексөзі: “Бірлік болмай, тірлік болмас” |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал тудыру. Үй тапсырмасын тексеру. Суреттер арқылы сабақты болжауды ұсынады. |
Үй тапсырмасын оқиды. Сабақты болжайды. |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Сөздерімен қодау көрсету |
Сурет, слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Тыңдалым алды тапсырмасы. “Миға шабуыл” А.Жұбановтың ғибратты сөзін оқып, қалай түсінгендерін сұрау. Халық аспаптарынң ішектерінде ғасырлар бойғы даналық тұнып тұр дегенді қалай түсінесің? |
Сұраққа жауап береді. |
Жарайсың! |
Оқулық, слайд |
|
|
Тыңдалым тапсырмасы. Ж 1-тапсырма. Өлеңді тыңдап, жетіген туралы аңызды өз сөзіңізбен баяндап беріңіз.Өлеңнің негізгі ойын анықтаңыз. Суреттен жетігенді табыңыз.
|
Мәтінді тыңдайды, жетіген туралы аңызды баяндап береді. Негізгі ойды анықтайды, дәптерге жазады.. Суреттен жетігенді табады.
|
Дескриптор: 2б. - өлеңді тыңдайды; -мәтіннің негізгі ойын анықтайды. . |
Оқулық, дәптер
QR |
||
|
Тыңдалымнан кейіінгі тапсырма. ЖЖ 2-тапсырма. Аңыз сізге қандай ой салды? Аңыздың басқа нұсқаларын білесіз бе? Жұбыңызбен талқылаңыз. |
Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарды жұбымен талқылайды, жауап береді. Аңызды тыңдайды. |
Дескриптор: 2 б. – жұбымен талқылайды; сұрақтарға жауап береді. |
|
||
|
Оқылым тапсырмасы. ТЖ 3-тапсырма. Мәтінді оқып, сұрақтар құрастырыңыз.Тобыңызбен талқылаңыз. |
Мәтінді оқиды, тобымен талқылайды, проблемалық сұрақтар құрастырады, дәптерге жазады. |
Дескриптор: 3б. – мәтінді талқылайды; -проблемалық сұрақ құрастырады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
||
|
ЖЖ 4-тапсырма. Жұбыңмен ақылдасып 1-тапсырмада берілген суреттегі музыкалық аспаптарды атаңыз. |
Музыкалық аспаптарды атайды, жауабын салыстырады.
|
Жарайсың! Тамаша! Керемет! Сөздерімен қолдау көрсету |
Оқулық, слайд, сурет |
||
|
ӘТН.
Етістіктің
райлары
|
Мұғалімді тыңдайды |
|
Слайд, оқулық |
||
|
5-тапсырма. Етістіктіктерге рай жұрнақтарын жалғап, көшіріп жазыңыз. |
Тапсырманы орындайды, өз жауабын дұрыс жауабымен тексереді. |
Дескриптор: 3б. – ашық рай (өткен шақ) жұрнақтарын жаалғайды; - шартты рай жұрнақтарын жаалғайды, |
Слайд, таратпа қағаз, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылап, оқушылар мен топ жұмысын бағалау. Сабақ соңындағы рефлексия Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 132-бет. Етістіктің райлары (ашық рай, шартты рай) |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазып алады. |
1-10 ұпай аралығында оқушыларды бағалау |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















