|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазіргі ғарыштық зерттеулер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.2. ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты зерттейтін құралдар мен ұшу аппараттарымен танысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге , тануға құштар болу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты қортындылау 5 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Ай» 2 – топ «Жер» 3 – топ «Күн» 4 – топ «Шолпан» Балалар, біз ғарыш әлемі деген әдемі, үлкен бөлімді бастадық. Ендеше тақырыпты қалай түсініп жатқандарыңды тексеру үшін сендерге ойын дайындап келдім. Дайынсыңдар ма? «Бес жұлдыз» әдісі
Жарайсыңдар! Жаңа сабаққа кіріспе: Балалар, бүгін біз адамдар ғарышты зерттеуге қалай келді,зерттеуді қалай бастағанын білетін боламыз; Сабақ мақсатымен таныстыру: . ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау; Ғаламшарларға қысқаша саяхат https://youtu.be/gu5RuCK5_Ms?si=xoWhXaknhFTEtEdf жаңа сабаққа кіріспе. Балалар, аспан әлеміндегі жұлдыздар мен ғаламшарлар туралы білеміз иә?! Енді осы ғаламшарларды жақыннан көргілерің келеді ма? Аадмдарды ежелден ақ аспан әлемінің құпиясы қызықтырған. Сондықтан олар ғарыш әлемін зерттеуге арналған орталық құрды. Ол орталық обсерватория деп аталды. Онда үлкен телескоп арқылы аспан денелерін бақылады. Ең үлкен телескоп Күнді,Айды,жұлдыздарды, ғаламшарларды жақындатып көрсетеді. Қызықты мәлімет : Караундж – әлемдегі ең ежелгі обсерватория. Тас бағаналарға түтік секілді саңыраулар салынған. Адамдар сол саңылау арқылы аспан әлемін бақылаған; Балалар, бізді аспан әлемімен жалғастыратын телескоп тарихын білесіңдер ме? Сендерге өте қызықты ақпарат ұсынғым келеді; https://youtu.be/IgH1frWwBiY?si=j5RNZR86hh0zgJIg телескоп тарихы
Оқушыларды төрт бөліп, нұсқаулықтар беріңіз 1– топ — ғарыштың суретін салады. 2 - топ . “Конструкторлар” — зымыранның үлкен үлгісін қағаздан жасайды. 3– топ ермексаздан ракета жасайды 4– топ ғарышкерлер туралы пазл құрайды; Сергіту сәті https://youtu.be/yc3Ib649wF0?si=qJEPsikUIqOIMIdP
«Зымыран» жасау тәжірбиелік жұмыс Бізге керегі: пластикалық 2 стақан, түрлі түсті қағаздар. Қайшы,резеңке https://youtube.com/shorts/pMADGJowU7Q?si=YlH8WZnpTBuj95Gj 3 - тапсырма Берілген планеталардың қатарымен орналастырып көр:
4 – тапсырма (топтық жұмыс) «Зымыран» әдісі Берліген сұрақтарға жауап бере отырып,зымыранды ұшырады:
«Аспандағы жұлдыздар» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Топтарға бөлінеді Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Жаңа тақырыппен танысады Телескоп тарихымен танысады Топтық жұмыс Сергіту сәтіне қатысады Зертханалық жұмысқа қатысады Жер ғаламшарларын ретімен орналастырады Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Әуе шарын тарату арқылы марапаттаймын Дескриптор: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді;
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазіргі ғарыштық зерттеулер 1 сынып жаратылыстану
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қазіргі ғарыштық зерттеулер 1 сынып жаратылыстануМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазіргі ғарыштық зерттеулер 1 сынып жаратылыстану
жоғары сапада жасалған ашық сабақ
сілтемелер қмжда
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















