|
Бөлім |
Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазым, қазым, қаңқылда Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.2.4.1* мұғалімнің қолдауымен сөздердің мағыналарын (мәндес, мағынасы қарама-қарсы, айтылуы бірдей, мағынасы әртүрлі) ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мағыналары жақын сөздерді ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«5 сұрақ» ойыны 1.Сөйлем неден құралады? 2.Сөз дегеніміз не? 3.Сөз қандай мағына береді? 4.Батыр сөзіне мағынасы қарсы сөз? 5.Ақылды сөзіне мағынасы қарсы сөз?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Баттл» әдісі Өлеңді рөлге бөліп оқы. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -Үй құстары немен қоректенеді? -Олардың пайдасы қандай? ЕББҚ Өлең не туралы?
Талқылау сұрақтары: 1.Сөздер неден құралады? |
Сұрақтарға жауап береді
1. өлең мазмұнын әңгімелейді 2.үй құстарының қорегін айтады 3.құстардың пайдасын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
1000 тг купьюралар
Дескриптор: -өлең мазмұнын әңгімелейді -үй құстарының қорегін айтады -құстардың пайдасын әңгімелейді
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 1 –жаттығу 80 –бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1) В әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз. 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп жаз ә)Жүз сөзінің мағыналарын түсіндір.
ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Сөз және оның
мағынасы Пәні: Ана
тілі Күні: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
1
«» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы Қазым, қазым,
қаңқылда Сөз және оның
мағынасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен
мәтінде кім (не) туралы айтылғанын
анықтау; 1.2.4.1* мұғалімнің қолдауымен
сөздердің мағыналарын (мәндес, мағынасы қарама-қарсы, айтылуы
бірдей, мағынасы әртүрлі)
ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу; Сабақтың
мақсаты
Мағыналары жақын
сөздерді ажырату Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы (3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай
сөйлейді?
3.Қолымыз қалай
сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай
сөйлейді?
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін,
білмеймін
(иықты
көтереді)
3.сәлем, сәлем
(бұлғайды)
Сау, бол!, сау
бол!
Бері кел, бері
кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Сабақтың
ортасы (5
мин) 10
мин «5 сұрақ»
ойыны 1.Сөйлем неден
құралады? 2.Сөз дегеніміз
не? 3.Сөз қандай мағына
береді? 4.Батыр сөзіне мағынасы қарсы
сөз? 5.Ақылды сөзіне мағынасы қарсы
сөз?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Баттл»
әдісі
Өлеңді рөлге бөліп
оқы.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Өлең не
туралы?
-Үй құстары немен
қоректенеді?
-Олардың пайдасы
қандай?
ЕББҚ Өлең не
туралы? Талқылау
сұрақтары: 1.Сөздер неден
құралады?
Сұрақтарға жауап
береді
1. өлең мазмұнын
әңгімелейді
2.үй құстарының
қорегін айтады
3.құстардың пайдасын
әңгімелейді
Сұраққа жауап
береді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар Дескриптор:
-өлең мазмұнын
әңгімелейді
-үй құстарының
қорегін айтады
-құстардың пайдасын
әңгімелейді
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
береді Оқулық 1
–жаттығу 80
–бет 10
мин Сергіту
сәті 2
минут 2-
тапсырма Жеке
жұмыс «Көркем жаз»
әдісі 1) В әрпіне басталатын
сөздерді айт және көркем
жаз. 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп
жаз ә)Жүз сөзінің мағыналарын
түсіндір. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп
жаз. Қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













