|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Қазыналы жердің болашағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.8.2.Автордың ойын мәтіннің деректерін келтіре отырып дәлелдейді,өз ойын,пікірін білдіреді және талдайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Автордың ойын мәтіннің деректерін келтіре отырып дәлелдейді,өз ойын,пікірін білдіреді және талдайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: табиғатқа жанашырлықпен қарау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ге |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Балалар, біз өткен сабақта келешектің ғылымдары туралы қызықты ақпараттар алған болатынбыз; Қане, алыптардың айтысын қалай түсіндік, өзімізді тексеріп алайық; Үй тапсырмасы «Квест»әдісі
«Кие білсең киіммін» деп қай алып айтты? (Химия)
Сенде – күш» деп қай алып айтты? (адам)
Жарайсыңдар! Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 – топ «Болашақ» 2 – топ «Ембі» 3 – топ «Маңғыстау» Сабақтың мақсаты: Автордың ойын мәтіннің деректерін келтіре отырып дәлелдейді,өз ойын,пікірін білдіреді және талдайды Жаңа сабаққа кіріспе: 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Күн шуағы» әдісі Әр бұлттың астында берілген сөздерге анықтама береді; Жер Дала Кен Ел Еңбек Байлық Қазына Болашақ Бақыт «Қазыналы жердің болашағы» тақырыбына осы сөздерді байланыстырып, өз ойларын айтады; (Картамен жұмыс) Балалар, біздің елімізде бағалы шикізат мұна өндірілетінін біріміз білеміз иә? Мұнай дегеніміз не? Мұнайды немен өндіреді? https://youtu.be/Whv0zpW_690?si=xUSUTAljzXSo9r90 Автормен танысу (ЖИ) Тайыр Жароков – Ақын, (1908-1965) 28-қыркүйекте Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы, Жетібай ауылында туған. Атасы Малтақан қара сөзге шешен кісі болыпты. Алғаш білімді ауылда ашылған бастауыш мектепте алып, оны 15 жасында бітіріп шығады. Алғаш өлеңдер жинағы «Жұлдыз жарығы» деген атпен (1932) басылып шықты. «Күн тіл қатты», «Жыр қанаты», «Тасқын», «Тасқынға тосқын» атты шығармалары бар 2 - тапсырма «Мұнай»,»Маңғыстау» өлеңін түсініп, тізбектеп,қатесіз оқиды; 3 – тапсырма (жұптық жұмыс) Мұнайдан жасалатын заттарды ажырат:
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Пікірталас: 1 – топ «Мұнайдың пайдасы» 2 – топ «Мұнайдың зияны» 3 – топ «Мұнайдан алынған заттардың күнделікті өмірдегі пайдасы» 5 – тапсырма «Күн сәулесі» әдісі
Жарайсыңдар! Үйге: «Мұнай» өлеңін жаттау Кері байланыс: «Ноутбук» әдісі |
амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Өткен тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді «Алыптар айтысы» өлеңні бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар топтарға бөлінеді Берілген сұрақтар бойынша жаңа тақырыпты ашады Карта арқылы жұмыс жасалынады Видео тамашалайды Автормен танысады Өлеңді қатесіз оқиды Мұнайдан жасалған заттарды ажыратады Сергіту сәтіне қатысады Өз пікірлерін білдіріп пікірталастарады Берліген сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Дескриптор: Берілген сұрақтар бойынша дұрыс жауап береді – 1 б Дескриптор: Сөздерді тақырыпқа байланыстырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір НазеркеШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазыналы жердің болашағы әдеиебиеттік оқу 4 сынып
Тақырып бойынша 12 материал табылды
Қазыналы жердің болашағы әдеиебиеттік оқу 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
ТАйыр Жароков шығармашылығына арналған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














