Материалдар / ҚҒБ_Фермент пен субстраттың өзара әрекеттесуі. Фишердің теориясы. Ферменттердің иммобилизациясы — копия
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚҒБ_Фермент пен субстраттың өзара әрекеттесуі. Фишердің теориясы. Ферменттердің иммобилизациясы — копия

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚҒБ_Фермент пен субстраттың өзара әрекеттесуі. Фишердің теориясы. Ферменттердің иммобилизациясы — копия
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қырқүйек 2024
170
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлім:

10.1А

Молекулалық биология және биохимия

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Фермент пен субстраттың өзара әрекеттесуі.

Оқу мақсаты:

11.4.1.2 - фермент-субстрат комплексінің түзілу механизмін түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

  • Фермент-субстрат кешенінің түзілу процесін түсіндіру;

  • Ферментативті катализде белсенді орталықтың рөлін таныстыру.

Сабақтың кезеңі

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин














5мин










Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен амандасу.

  • Түгендеу.

  • Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру жүзеге асырылады.


Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі.




Оқушылардың зейінін шоғырландыру

Өткен сыныптардағы материалдарды еске түсіру мақсатында бірнеше сұрақтар қойылады.

Адам ағзасына бөтен қан тобы құйылса не болады? Сұрағын талқылау

Оқушылармен бірге

Сабақтың тақырыбын анықтау

  • Антиген мен антиденелердің әрекеттесуі механизмі қандай?

  • Тірі организмдер үшін антиденелердің маңызы?

  • Иммуноглобулиндердің бес класын сипаттаңдар?

Оқушылар сабаққа дайындалады.

Ұстаздармен амандасады.





Оқушылар бағалау парақтарын алады






Оқушылар сұрақтарға жауап береді, талқылайды, анықтайды.

















«Жарайсың!» сөздері арқылы мұғалім бағалап отырады

















Презентация













Сабақтың ортасы

30мин

(15 мин)

















(15 мин)






  • Топпен жұмыс. Постер қорғау

  1. Топ. Фермент пен субстраттың өзара әрекеттесуі

  2. Топ. Фермент молекуласының құрылысы

  3. Топ. Ферменттің белсенді орталығы

ҚБ тапсырмалары. Жеке жұмыс.

1 тапсырма. Ферменттің құрылысын сәйкес келетін әріптердің тұсына жазып шық.


2 тапсырма.

Белгілі бір ферментті алып, оның субстартты қалай ретімен катализдейтіні туралы сызба мен сөздік формуласын жазып шығыңдар. ....................................................................................................

3 тапсырма. Функ. сауат. тапсырмасы.

Реакция өнімі нәтижесі – АВ болған жағдайда химиялық үдеріс қалай жүреді? К/Ф ферментінің зақымданбаған тұтас молекуласы реакциядан босап шығады, демек реакция барысында жұмсалмайды, бірақ бұл үдеріс заттар нәтижесінде жүзеге асады.

  1. Оқушылар топпен жұмыс орындайды..

  2. Дәптермен жеке жұмыс жасайды

  3. Сабақта белсенді болуға талпынады

  4. Өз-өздерін бағалап отырады.




«Фотоаппарат» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады





1 тапсырма.

Дескриптор:


- ферменттер туралы толық ақпарат беру;

Жалпы балл – 3

ҚБ тапсырма.

Дескриптор:

  1. ферменттің құрылысын сәйкестендіреді;

  2. формула түрінде жазады;

  3. ферменттердің активтілігін дәлелдейді

Жалпы балл – 3


4







презентация

Сабақтың соңы

6 мин

Бекіту. Берілген ферменттерді сәйкес келетін субстратқа сәйкестендіріп шығыңдар


Оқушылар берілген суреттерді сәйкестендіріп шығады.

« Фотоаппарат» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады


Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл

Презентация

Кері байланыс

2 мин

«Ментиметер » әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін онлайн платформада ұсынады

Үйге тапсырма:

Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін онлайн платформада көрсету арқылы білдіреді

« Фотоаппарат» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау

Онлайн платформа












Shape2





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!