Қысқа мерзімді жоспары
|
Пән атауы: Сызу |
Сабақтың тақырыбы: Қималар және оның түрлері. Қима мен тілік. |
||||||||||||||||
|
|
Күні: Мектеп:
Сыныбы: 9 Пəн мұғалімі: |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.1 Қималар туралы түсінік беру. Оңашаланған және қабаттасқан қималарды сызбаға түсіру. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі (Блум таксономиясы бойынша): |
Қолдану. Талдау.Жинақтау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қималар туралы түсінік бере алады, сабақ барысында оңашаланған және қабаттасқан қималардын сызбасын сыза біледі. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарын дамыту: |
Өзгелердің көзқарасын бағалау және сыйлау Оқушыларды жұппен және топпен жұмыс істеу қабілеттерін қалыптастыру Эстетикалық талғамдарын дамыту Оқушыларды жауапкершілікке және біріге жұмыс істеуге тәрбиелеу |
||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс: |
Геометрия, бейнелеу өнері |
||||||||||||||||
|
Ресурстар мен көрнекіліктер: |
ҚР Білім жəне ғылым министрлігі ұсынған 9-сыныпқа арналған оқулық, «Көркем еңбек (ұл балаларға арналған нұсқа)» авторлары: В.Г. Чукалин, Р.М. Яковлев, Х.К. Танбаев, Е.В. Ермилова, Е.Е. Велькер, О.С. Лосенко. «Көкшетау» - 2018; https://stud.kz/referat/show/54875#&gid=1&pid=5 Слайд, суреттер |
||||||||||||||||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланаған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ауал: «Сыйлық» Оқушылар бір-бірден келіп қобдишадан сыйлық алады және өзін 5 жылдан кейін қалай көретінін айтады. |
|
|
|
Қызығушылығын ояту
Білім алушылармен бірге сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау.
|
слайд |
||||||||||
|
Cабақтың ортасы 12 минут
20 минут |
Сабақтың мақсатын анықтау үшін білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма «Бинго» ойыны арқылы оқушылар экранда көрсетілген сызбаға қарап қима мен тілік түрін анықтау керек.
Бағалау: «Қол шапалақтау»
2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Эксперимент» әдісі. Берілген карточкалардағы сызбаға қима немесе тілік жүргізу керек.
|
слайд карточкалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқушылар өтілген сабаққа кері байланыс береді. |
Слайд |
||||||||||
|
Үйге: |
|
Оқулық |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қималар
Қималар
Қысқа мерзімді жоспары
|
Пән атауы: Сызу |
Сабақтың тақырыбы: Қималар және оның түрлері. Қима мен тілік. |
||||||||||||||||
|
|
Күні: Мектеп:
Сыныбы: 9 Пəн мұғалімі: |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.2.1 Қималар туралы түсінік беру. Оңашаланған және қабаттасқан қималарды сызбаға түсіру. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі (Блум таксономиясы бойынша): |
Қолдану. Талдау.Жинақтау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қималар туралы түсінік бере алады, сабақ барысында оңашаланған және қабаттасқан қималардын сызбасын сыза біледі. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарын дамыту: |
Өзгелердің көзқарасын бағалау және сыйлау Оқушыларды жұппен және топпен жұмыс істеу қабілеттерін қалыптастыру Эстетикалық талғамдарын дамыту Оқушыларды жауапкершілікке және біріге жұмыс істеуге тәрбиелеу |
||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс: |
Геометрия, бейнелеу өнері |
||||||||||||||||
|
Ресурстар мен көрнекіліктер: |
ҚР Білім жəне ғылым министрлігі ұсынған 9-сыныпқа арналған оқулық, «Көркем еңбек (ұл балаларға арналған нұсқа)» авторлары: В.Г. Чукалин, Р.М. Яковлев, Х.К. Танбаев, Е.В. Ермилова, Е.Е. Велькер, О.С. Лосенко. «Көкшетау» - 2018; https://stud.kz/referat/show/54875#&gid=1&pid=5 Слайд, суреттер |
||||||||||||||||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланаған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ауал: «Сыйлық» Оқушылар бір-бірден келіп қобдишадан сыйлық алады және өзін 5 жылдан кейін қалай көретінін айтады. |
|
|
|
Қызығушылығын ояту
Білім алушылармен бірге сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау.
|
слайд |
||||||||||
|
Cабақтың ортасы 12 минут
20 минут |
Сабақтың мақсатын анықтау үшін білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма «Бинго» ойыны арқылы оқушылар экранда көрсетілген сызбаға қарап қима мен тілік түрін анықтау керек.
Бағалау: «Қол шапалақтау»
2-тапсырма Жұптық жұмыс. «Эксперимент» әдісі. Берілген карточкалардағы сызбаға қима немесе тілік жүргізу керек.
|
слайд карточкалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқушылар өтілген сабаққа кері байланыс береді. |
Слайд |
||||||||||
|
Үйге: |
|
Оқулық |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз























