Қисық бетімен жұмыс
|
Бөлімі: |
2-бөлім. Компьютерлік графика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Оралова Жанерке Спандиярқызы |
|
Күні: |
09.12.2021ж. |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: 13 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.2.3 векторлық кескіндерді құру және өңдеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Inkscape редакторының Безье құралымен танысады. Inkscape графикалық редакторында қисықтарды жасау және өңдеу. Безье құралының режимдерін қолданып, сурет салуды үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу. «Жұбыңды тап» әдісі арқылы жұпқа бөлу. Ұқсас суреттер арқылы жұпқа бөлінеді. Таңдалған суреттер арқылы сыныпта жағымды атмосфера орнату. |
Кеспе қағаздағы суреттер арқылы жұп құрады. |
|
Кеспе қағаз |
|
Өткен сабақты пысықтау 7 минут |
«Jeopardy» әдісі. Жұптық жұмыс. Ойынның шарты бойынша 5 сұрақ беріледі. Сұрақ қойылғанда оқушылар қолдарындағы А4 парағына жауабын жазып, көтереді.
1. Төртбұрыш салу; 2. Күлгін түсті біркелкі толтыруды қолдану; 3. «фигураны өзгерту» құралын қолдану және бұрыштарды дөңгелектеу; (дұрыс жауап) 4. «Градиент» құралын қолдану. 5 . Inkscape графикалық интерфейсінің 1-нөмірлі санына сәйкес келетін бөлімнің атауын анықта. (тақырып жолы) |
Оқушылар жылдам жауаптарын жазып, А4 парағын көтереді.
|
Балдық жүйеде бағалау (жылдамыдық)
|
А4, маркер, интербелсенді тақта, бағалау кестесі |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 8 мин
Оқулықпен жұмыс. |
Жаңа сабақ Тақырыпты түсіндіру, бейнежазба, практика жүзінде көрсету. Сөздік қор Кескіндер құру Создание фигур Creating shapes Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. |
Оқушылар тақырыпты мұқият тыңдап, сөздік қорды дәптеріне жазады. Оқушылар оқулықтағы мәліметтермен танысады. |
Мұғалім жаңа сабақты ашу кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд, inkscape бағдарламасы, бейнежазба
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері. |
|
Тапсырмалар 2 минут |
1 –тапсырма. Берілген сызықтарды қандай режиммен салынғанын анықта.
|
Оқушы көрсетілген суретті қандай режимде салынғанын айтады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
А4 қағазындағы кескіндер |
|
Практикалықз жұмыс 10 минут |
2-тапсырма.
Дескриптор:
|
Берілген тапсырманы компьютерде орындайды. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Компьютер, inkscape бағдарламасы |
|
Сабақтың соңы 8 минут |
«Ең ақылды» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жұмысы, информатикалық диктант. classroomscreen.com виртуалды тақтасын тиімді пайдалану (https://classroomscreen.com/app/wv1/80bbbc53-293f-464c-ba40-72d51409c748) Дескриптор:
|
Ұсынылған уақытта толтырады. Жұптық жұмыс жасайды. Программа арқылы тағайындалған оқушы жауап береді |
«Мадақтау сөз» әдісі «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Балдық бағалау |
А4 парақтары, слайд classroomscreen.com виртуалды тақтасы |
|
Рефлексия 2 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Оқушылар сабақты жақсы түсінген болса – жасыл түске, толық түсінбесе– сары түске, білгілері келетіні көп болса– жасыл түске стикер жапсырады. |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 63 беттегі дәптерге орындайық тапсырмасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қисық бетімен жұмыс. 5 сынып
Қисық бетімен жұмыс
|
Бөлімі: |
2-бөлім. Компьютерлік графика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Оралова Жанерке Спандиярқызы |
|
Күні: |
09.12.2021ж. |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: 13 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.2.3 векторлық кескіндерді құру және өңдеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Inkscape редакторының Безье құралымен танысады. Inkscape графикалық редакторында қисықтарды жасау және өңдеу. Безье құралының режимдерін қолданып, сурет салуды үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу. «Жұбыңды тап» әдісі арқылы жұпқа бөлу. Ұқсас суреттер арқылы жұпқа бөлінеді. Таңдалған суреттер арқылы сыныпта жағымды атмосфера орнату. |
Кеспе қағаздағы суреттер арқылы жұп құрады. |
|
Кеспе қағаз |
|
Өткен сабақты пысықтау 7 минут |
«Jeopardy» әдісі. Жұптық жұмыс. Ойынның шарты бойынша 5 сұрақ беріледі. Сұрақ қойылғанда оқушылар қолдарындағы А4 парағына жауабын жазып, көтереді.
1. Төртбұрыш салу; 2. Күлгін түсті біркелкі толтыруды қолдану; 3. «фигураны өзгерту» құралын қолдану және бұрыштарды дөңгелектеу; (дұрыс жауап) 4. «Градиент» құралын қолдану. 5 . Inkscape графикалық интерфейсінің 1-нөмірлі санына сәйкес келетін бөлімнің атауын анықта. (тақырып жолы) |
Оқушылар жылдам жауаптарын жазып, А4 парағын көтереді.
|
Балдық жүйеде бағалау (жылдамыдық)
|
А4, маркер, интербелсенді тақта, бағалау кестесі |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 8 мин
Оқулықпен жұмыс. |
Жаңа сабақ Тақырыпты түсіндіру, бейнежазба, практика жүзінде көрсету. Сөздік қор Кескіндер құру Создание фигур Creating shapes Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. |
Оқушылар тақырыпты мұқият тыңдап, сөздік қорды дәптеріне жазады. Оқушылар оқулықтағы мәліметтермен танысады. |
Мұғалім жаңа сабақты ашу кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды |
Слайд, inkscape бағдарламасы, бейнежазба
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері. |
|
Тапсырмалар 2 минут |
1 –тапсырма. Берілген сызықтарды қандай режиммен салынғанын анықта.
|
Оқушы көрсетілген суретті қандай режимде салынғанын айтады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
А4 қағазындағы кескіндер |
|
Практикалықз жұмыс 10 минут |
2-тапсырма.
Дескриптор:
|
Берілген тапсырманы компьютерде орындайды. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Компьютер, inkscape бағдарламасы |
|
Сабақтың соңы 8 минут |
«Ең ақылды» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жұмысы, информатикалық диктант. classroomscreen.com виртуалды тақтасын тиімді пайдалану (https://classroomscreen.com/app/wv1/80bbbc53-293f-464c-ba40-72d51409c748) Дескриптор:
|
Ұсынылған уақытта толтырады. Жұптық жұмыс жасайды. Программа арқылы тағайындалған оқушы жауап береді |
«Мадақтау сөз» әдісі «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Балдық бағалау |
А4 парақтары, слайд classroomscreen.com виртуалды тақтасы |
|
Рефлексия 2 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Оқушылар сабақты жақсы түсінген болса – жасыл түске, толық түсінбесе– сары түске, білгілері келетіні көп болса– жасыл түске стикер жапсырады. |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 63 беттегі дәптерге орындайық тапсырмасы |
|||
шағым қалдыра аласыз
қандай құрал?( Контур нүктесін салу)





