|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс. Практикум БЖБ№2 |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу; 5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Растрлық кескіндерді жасау және өңдейді; Векторлық суреттер жасау және өңдейді; |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Дизайн» Әр оқушы өзінің қандай жансыз зат екенін айтады. Дизайнер келіп оларды өз талғамымен орналастырады. Ең бастысы, бәрін өз орнына тиімді орналастыра білу. Сабақта да солай әр жұмыстың өз қызметі, өз орны бар. Орнымен жұмсасақ қана нәтиже болатынын айтып сабақты бастайды 3. Топқа бөлу А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді
4. «Ұста,ұстама» ойыны . Үй тапсырмасы қайталау ретінде оқушылар бір-біріне әр түрлі сұрақтар бере отырып, допты лақтырады, допты ұстаған оқушы тез жауап беріп, ұпай жинау керек. Егер жауап бере алмаса топтан ұпай кемітіледі. Осылай топ оқушылары кезек-кезек допты лақтырып үй жұмысын қортындылайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2 Оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі. 3. А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді 4. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа жауап береді |
Дескриптор Сұраққа жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Практикум сабақ Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы топқа сұрақтар беріледі
Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы суретті салады. Қандай құралдар пайдаланғанын жұбымен талқылайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс . 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі берілген тапсырманы компьютерде орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап береді Безье қисығы деген не? Сергіту сәті «Айдаһар» Оқушыларды сергітіп алу үшін бәрін бір бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы». Басы құйрықты ұстап алу керек Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасы аарқылы сұрақтарға жауап береді |
1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор - Безье қисықтары, дөңгелек элипстар, доғалар құралын пайдаланып, «ою-өрнек» тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: -Безье қисықтары, жұлдызша мен көпбұрыштың суретін пайдаланып, «Аспан әлеміне саяхат» тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: -Безье қисықтарын пайдаланып, «табиғат көрінісі » тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, ноутбук Дәптер, оқулық Ноутбук, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/cb/resource/53143269 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Рефлекция. «Табыс» ағашы
10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалайды |
Жалпы 10 балл жинайды |
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: &14 оқу. 64 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қисық бетімен жұмыс. Практикум
Қисық бетімен жұмыс. Практикум
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс. Практикум БЖБ№2 |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу; 5.2.2.3 векторлық суреттер жасау және өңдеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Растрлық кескіндерді жасау және өңдейді; Векторлық суреттер жасау және өңдейді; |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Дизайн» Әр оқушы өзінің қандай жансыз зат екенін айтады. Дизайнер келіп оларды өз талғамымен орналастырады. Ең бастысы, бәрін өз орнына тиімді орналастыра білу. Сабақта да солай әр жұмыстың өз қызметі, өз орны бар. Орнымен жұмсасақ қана нәтиже болатынын айтып сабақты бастайды 3. Топқа бөлу А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді
4. «Ұста,ұстама» ойыны . Үй тапсырмасы қайталау ретінде оқушылар бір-біріне әр түрлі сұрақтар бере отырып, допты лақтырады, допты ұстаған оқушы тез жауап беріп, ұпай жинау керек. Егер жауап бере алмаса топтан ұпай кемітіледі. Осылай топ оқушылары кезек-кезек допты лақтырып үй жұмысын қортындылайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2 Оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі. 3. А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді 4. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа жауап береді |
Дескриптор Сұраққа жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Практикум сабақ Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы топқа сұрақтар беріледі
Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы суретті салады. Қандай құралдар пайдаланғанын жұбымен талқылайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс . 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі берілген тапсырманы компьютерде орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап береді Безье қисығы деген не? Сергіту сәті «Айдаһар» Оқушыларды сергітіп алу үшін бәрін бір бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы». Басы құйрықты ұстап алу керек Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасы аарқылы сұрақтарға жауап береді |
1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор - Безье қисықтары, дөңгелек элипстар, доғалар құралын пайдаланып, «ою-өрнек» тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: -Безье қисықтары, жұлдызша мен көпбұрыштың суретін пайдаланып, «Аспан әлеміне саяхат» тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: -Безье қисықтарын пайдаланып, «табиғат көрінісі » тақырыбына сурет салады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, ноутбук Дәптер, оқулық Ноутбук, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/cb/resource/53143269 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Рефлекция. «Табыс» ағашы
10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалайды |
Жалпы 10 балл жинайды |
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: &14 оқу. 64 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















