|
Тексерілді: МДОІЖО: А.Ж.Гульджикова |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың
бөлімі: |
ҚИЯЛ ӘЛЕМІ Сынып: 5 Қатысқандар саны : Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі. |
|||||
|
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға арналған сұрақтар құрастыру; 5.4.4.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал
қалыптастыру: |
Оқушылар шеңбер құрады,амандасады. Бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. |
Мадақтау |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Айтылым тапсырмасы: 1-тапсырма (105-бет) Суретке қарап, сұрақтарға жауап бер. Сурет қандай тәсілмен жасалған деп ойлайсың? Суретшінің идеясы қандай? Бұл жұмыстың авторын білесің бе? Жазылым тапсырмасы: 2-тапсырма (105-бет) Суретке қарап,мәтін құрап жаз. Мынадай сөз тіркестерін қолдан: Жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Оқылым тапсырмасы: 5-тапсырма (106-бет) Мәтінді оқып, ат қой. Мәтін мазмұнын түсінуге бағытталған сұрақ құрастыр. |
Суретті мұқият қарап, мұғалімі сұрақтарына жауап береді Суретке қарап,мәтін құрап жазады. Мынадай сөз тіркестерін қолданады: Жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Мәтінді оқып, ат қояды. Мәтін мазмұнын түсінуге бағытталған сұрақ құрастырады. Мысалы: Бен Хейннің суреттерінің ерекшелігі неде? Бен Хейннің коллекция саны қанша? Олардың тақырыбы қандай? |
Суретті мұқият қарап, сұрақтарға жауап береді Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай (барлығы 4 ұпай) Мәтін құрайды; Ұсынылған сөздер мен тіркестерді қатыстырады. 4 ұпай Мәтінге ат қояды; Сұрақ құрастырады; 2 ұпай |
«Қазақ тілі» 5-сынып |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс
|
Үй тапсырмасы. Дереккөздерді пайдаланып, Бен Хейннің өмірі мен еңбегі туралы мәтін құрап жаз. «Почтальон» тәсілі Балалар қалаған оқушыға сабақта қандай жақсы көрсеткіштер, жетістіктерге жеткенін жазып, сыныптастарына хат немесе телеграмма жазады, сынып кезекшісі- «почтальон» оны апарып береді. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қиял мен шындық бірлігі
Қиял мен шындық бірлігі
|
Тексерілді: МДОІЖО: А.Ж.Гульджикова |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың
бөлімі: |
ҚИЯЛ ӘЛЕМІ Сынып: 5 Қатысқандар саны : Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі. |
|||||
|
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға арналған сұрақтар құрастыру; 5.4.4.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал
қалыптастыру: |
Оқушылар шеңбер құрады,амандасады. Бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. |
Мадақтау |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Айтылым тапсырмасы: 1-тапсырма (105-бет) Суретке қарап, сұрақтарға жауап бер. Сурет қандай тәсілмен жасалған деп ойлайсың? Суретшінің идеясы қандай? Бұл жұмыстың авторын білесің бе? Жазылым тапсырмасы: 2-тапсырма (105-бет) Суретке қарап,мәтін құрап жаз. Мынадай сөз тіркестерін қолдан: Жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Оқылым тапсырмасы: 5-тапсырма (106-бет) Мәтінді оқып, ат қой. Мәтін мазмұнын түсінуге бағытталған сұрақ құрастыр. |
Суретті мұқият қарап, мұғалімі сұрақтарына жауап береді Суретке қарап,мәтін құрап жазады. Мынадай сөз тіркестерін қолданады: Жылқы бейнеленген, жаңа тәсіл, қиял мен шындықтың бірлігі, әсер етеді, жүйрік қиял. Мәтінді оқып, ат қояды. Мәтін мазмұнын түсінуге бағытталған сұрақ құрастырады. Мысалы: Бен Хейннің суреттерінің ерекшелігі неде? Бен Хейннің коллекция саны қанша? Олардың тақырыбы қандай? |
Суретті мұқият қарап, сұрақтарға жауап береді Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай (барлығы 4 ұпай) Мәтін құрайды; Ұсынылған сөздер мен тіркестерді қатыстырады. 4 ұпай Мәтінге ат қояды; Сұрақ құрастырады; 2 ұпай |
«Қазақ тілі» 5-сынып |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс
|
Үй тапсырмасы. Дереккөздерді пайдаланып, Бен Хейннің өмірі мен еңбегі туралы мәтін құрап жаз. «Почтальон» тәсілі Балалар қалаған оқушыға сабақта қандай жақсы көрсеткіштер, жетістіктерге жеткенін жазып, сыныптастарына хат немесе телеграмма жазады, сынып кезекшісі- «почтальон» оны апарып береді. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз














