Материалдар / Қиял мен шындық бірлігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қиял мен шындық бірлігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Пән мұғаліміне сабақ барысында қажет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қараша 2018
2497
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектеп: Семей қаласы

Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы

"Жарқын жалпы орта білім беретін мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Шаянбаева Назерке Оралхановна қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Бөлімнің атауы:

«Қиял әлемі»


Күні: 24.01.2018ж


Мұғалімнің аты-жөні:

Шаянбаева Назерке Оралхановна

Сынып: 5-сынып

Қазақ тілі

Қатысқандар:


Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы:

Қиял мен шындық бірлігі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т\А 4 Негізгі ойды анықтау. Тірек сөздер мен мәтін бойынша сұрақтар қою. Сұрақтарға толық жауап беру

ӘТН 4.2 Зат есім түрлерін ажырату. Күрделі сөздер жасалу жолын білу, тапсырма барысында қолдана білу.

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылар тірек сөздерді пайдалана алады.

Мәтін мазмұны арқылы негізгі ойды ұғады.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Негізгі ойды анықтай алады. Мәтін мазмұнын түсініп айта біледі. Зат есімнің құрамына қарай, мағыналық түрін біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар құрай алады. Топтық жұмыста белсенділік танытады. Сөздерге морфологиялық талдау толық жасайды.

Жоғары деңгейлі сұрақтарға нақты жауап бере алады.

Бағалау критерийі


  • Тірек сөздер мен жетекші сұрақтарды табады;

  • Негізгі ойды анықтайды;

Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар құрай алады;

Зат есімдердің мағыналық түрлерін ажыратады.


Тілдік мақсаттар:


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Фотосурет, туынды, картина

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қиял мен шындық бірлігін қалай түсінесіңдер?

Құндылықтарға баулу:


Адамгершілік, ізгілік құндылықтарды сіңіру.

Пәнаралық байланыс

бейнелеу өнері, информатика

АКТ-ны қолдану дағдылары.

Таныстырылым, көрме




Алдыңғы білім

5 мин

ӘТН 2 Зат есім түрлерін қайталау

«Постер» әдісі арқылы өткен сабақты топтық жұмыс түрінде қорғайды.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтиже таныстырылады.

"Миға шабуыл" стратегиясы

Не көрдіңдер ? Қандай тұжырым, пікір айта аласыңдар ?

Бағалау критерийлері:

Кино үзіндісі арқылы өз ойын жеткізе алады.

Үй жұмысын аралап тексеру, оқыту.

Орындық артында жапсырылған стикер арқылы топқа бөліну.

Проэктор арқылы сабақ мақсаты таныстырылады




Стикер арқылы топқа бөлу.

Сабақтың ортасы

30 минут

1-тапсырма.

ӘТН2.

«Постер» әдісі

Екі топқа тапсырма аясында постер құрап, қорғау.

1 топ "Зат есім дегеніміз не? Мағыналық түрі қандай ?"

2 топ "Күрделі сөздер түрлері, жасалу жолы"

Бағалау криитерийі:

Тақырыпты толық ашады.

Сауатты жазады

Тақырыпты жеткізуде тілдік бірізділік талабын сақтайды, ойын толық жеткізеді.

Постер эстетикалық талғамға сай

Қ.Б.

топ бір-бірін бағалайды.

Тыңдалым алды жұмыс.


"Болжау" стратегиясы

Таныстырылым көрсетіледі.

- Көсетілген таныстырылым бойынша қандай ой айта аласыңдар ?

-Суретшінің қиялы қалай көрінген ?

(Оқушылардың ойын таныстырылым бойынша толықтыр.)

3-тапсырма.

Оқушы зейінін шоғырландыру.

Аубакиров Олжас информатика мұғалімі фото шоп туралы түсінік беру.

Үнтаспадан тыңдату.

Тыңдалым барысы.

Мәтінді тыңда

4-тапсырма

Тыңдалым соңы

«Сұрақ - жауап» әдісі

1.Диалог не туралы болды ?

2. Бен мен Хейнннің шығармашылығы туралы кім - кімге ақпарат берді?

3. Әңгіме қандай өнер туралы болды?

4. Айару мен Тұмардың сөйлеу тілінде қандай ерекшелік бар ?

5. Егер сен кейіпкердің қасында болсаң, қандай ой қосар едің немесе тағы не туралы сұрар едің ?

6. Сені осы жанр қызықтыра ма ?

Бен Хейн туралы таныстырылым. Қиял мен шындық бірлігі деген осы. Қазіргі заманғы жаңа бағытта сурет салуды ойлап тапқан. Өзінің қиялындағы өнерді шындыққа айналдырды.

Бағалау криитерийі:

Мәтінді түсінеді

Сұраққа толық жауап береді

Өз ойын, қызығушылығын жеткізе алады

ҚБ:

5-тапсырма.

Оқылым

Жеке жұмыс.

106 бет 5- тапсырма оқиды.

"Үшбұрыш" стратегиясы

Бұрышта оқылым мәтінін талқылап, мәтінге ат қойыңдар. Мәтін бойынша сұрақтар дайында.

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтін оқиды. Ат қояды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Зат есімдерді табады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Толық морфологиялық талдау жасайды.

Бағалау криитерийі:

Мәтінді оқиды

топта жұмыс жасайды.

Мәтін бойынша сұрақтар қояды.

Сұраққа толық жауап береді.

Қ.Б.

"Шапалақ "әдісі арқылы

Саралау тапсырмасы




Плакат, маркер

















Таныстырылым







Таныстырылым














Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия:

«Бір сөзбен» әдісі

    1. Қуаныш

    2. Немқұрайлылы

    3. Шабыт

    4. Зерігу

    5. Сенімсіздік

    6. Сенімділік

    7. Рахаттану

    8. Алаңдау

    9. Қанағаттану

    10. Өзіме ризамын

Кері байланыс

Кері байланыс

«Анкета әдісі»


1

Мен сабақта жұмыс ..............жасадым

Белсенді/ немқұрайлы

2

Менің сабақта жасаған жұмысыма..

Көңілім толды/ толмады

3

Сабақ маған..

Ұзақ/ қысқа немесе тез

4

Мен сабақта ..

Шаршамадым/ шаршадым

5

Менің көңіл күйім..

Жақсарды/ төмендеді

6

Үй жұмысы..

Жеңіл/ күрделі

7

Тілегім..



Үйге тапсырма:

2- тапсырма. мәтін құрап жаз. Берілген сөздерді басшылыққа ал.

Экраннан көрсетіледі.












































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!