Саран қаласы
№16 ЖББ мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі:Бекетова Динара аманжоловна
Сыныбы:2 «Ә»
Тақырыбы:Қ.Жұмаділов «Ұзынсары»
Мақсаты:Қабдеш Жұмаділовтің «Ұзынсары» әңгімесін жаңа әдіс-тәсілдерді пайдаланып, топтық жұмыс арқылы меңгеруге жағдай жасау.
Міндеттері:-Білу-түсіну:Миға шабуыл стратегиясы арқылы тақырып мазмұны ашылады;
-Қолдану-жинақтау:Мәтінді талдай отырып,мәтіннен түсінбеген сұрақтарына жауап береді;
-Жинақтау-бағалау: « ұзынсары» сөзінің мағынасын өздігінен ашуды үйренеді
Қолданылған модульдер:СТО, АКТ, оқытудағы жаңа-әдіс тәсілдер (диалог, ынтымақтастық ортасы, жұппен, топпен жұмыс).
Стратегиялар:«Жылы лебіз», , «Ой шақыру», Миға шабуыл, «Түртіп алу», «Көңілді күн», «Жұптас ойлан бөліс», «Екі жұлдыз,бір тілек»,рефлексия,
Сабақ жоспары:
|
Сабақ кезеңдері Уақыты |
Жоспар мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Негізгі дереккөздер |
|
Кіріспе 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық ортасын құру.
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру: «Сөзжұмбақ» «Ой шақыру» |
Шарты: Оқушыларды жауқазын,бәйшешек,раушан, түймедақ гүлдері арқылы топқа бөлу. 1 топта 4 не болмаса 5 оқушыдан бөлінеді. Шаттық шеңбері: «Жылы лебіз» Бір-бірлеріне ақ тілектерін айтады.
Шарты: Тақтада сөзжұмбақ жазылып тұрады. Берілген сұрақтарға жауап берңп, оқушылар сөзжұмбаққа жазады.
|
Топтарға бөлінеді. Топ мүшелерін сайлайды. Төраға, хатшы, бақылаушы, баяндамашы, .......
Жақсы көңіл күймен сабақ бастайды.
|
«Жарайсың» «Өте жақсы» |
Стикерлерге жапсырылған гүлдер. |
|
Тұсау кесер 8 мин |
Миға шабуыл: |
Шарты: Көктем табиғатына сәйкес видео көрсету. (2мин)
|
|
«Басбармақ» әдісі |
Видео, компьютер. |
|
Негізгі бөлім 20 мин. |
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу «Түртіп алу» стратегиясы Іштей оқу Азат жолдан Тұтас оқу Сөздік жұмысы. |
Түсінбеген сөздеріңнің астын сызыңдар. |
Топпен оқиды,ойларын жинақтап, түсінбеген сөздерінің астын сызады. |
|
Оқулық |
|
2 мин |
Сергіту сәті: |
«Көңілді күн» биі Мақсаты:Видеодағы бимен бірігіп билейді. |
Әуенге қосылып билейді. |
|
Компьютер |
|
|
Топпен жұмыс «Жұптас ойлан бөліс» |
1 топ- «Көктем келбеті» кластер құрастыру 2 топ- Мәтін бойынша сұрақ құрастыру 3 топ-Мәтінді талдау 4 топ-Ұзынсары сөзінің мағынасын ашу. |
Жұппен,топпен тапсырмаларды орындайды. «Ойланайық» Тақтаға шығып постер қорғайды. |
Смайлик арқылы бағалау. |
Флипчарттар, кесте қағаздар. |
|
Қорытынды минут. |
Рефлексия. «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы Мақсаты: Сабақтың ұнаған жағы, қызықты болған жағын анықтау
Үй тапсырмасы: |
Балаларға стикер таратып берем.Сабақта не түсінді ойларын жинақтап «Екі жұлдыз,бір тілек жазады».
«Ұзынсары»шығарма жазып келу |
Ойларын жинақтап стикерге түсіреді. |
Өзін-өэі бағалау.
«Бағдаршам» арқылы топтарды бағалау. |
Түрлі түсті қағаздар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Жұмаділов «Ұзынсары» 2 сынып
Саран қаласы
№16 ЖББ мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі:Бекетова Динара аманжоловна
Сыныбы:2 «Ә»
Тақырыбы:Қ.Жұмаділов «Ұзынсары»
Мақсаты:Қабдеш Жұмаділовтің «Ұзынсары» әңгімесін жаңа әдіс-тәсілдерді пайдаланып, топтық жұмыс арқылы меңгеруге жағдай жасау.
Міндеттері:-Білу-түсіну:Миға шабуыл стратегиясы арқылы тақырып мазмұны ашылады;
-Қолдану-жинақтау:Мәтінді талдай отырып,мәтіннен түсінбеген сұрақтарына жауап береді;
-Жинақтау-бағалау: « ұзынсары» сөзінің мағынасын өздігінен ашуды үйренеді
Қолданылған модульдер:СТО, АКТ, оқытудағы жаңа-әдіс тәсілдер (диалог, ынтымақтастық ортасы, жұппен, топпен жұмыс).
Стратегиялар:«Жылы лебіз», , «Ой шақыру», Миға шабуыл, «Түртіп алу», «Көңілді күн», «Жұптас ойлан бөліс», «Екі жұлдыз,бір тілек»,рефлексия,
Сабақ жоспары:
|
Сабақ кезеңдері Уақыты |
Жоспар мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Негізгі дереккөздер |
|
Кіріспе 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық ортасын құру.
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру: «Сөзжұмбақ» «Ой шақыру» |
Шарты: Оқушыларды жауқазын,бәйшешек,раушан, түймедақ гүлдері арқылы топқа бөлу. 1 топта 4 не болмаса 5 оқушыдан бөлінеді. Шаттық шеңбері: «Жылы лебіз» Бір-бірлеріне ақ тілектерін айтады.
Шарты: Тақтада сөзжұмбақ жазылып тұрады. Берілген сұрақтарға жауап берңп, оқушылар сөзжұмбаққа жазады.
|
Топтарға бөлінеді. Топ мүшелерін сайлайды. Төраға, хатшы, бақылаушы, баяндамашы, .......
Жақсы көңіл күймен сабақ бастайды.
|
«Жарайсың» «Өте жақсы» |
Стикерлерге жапсырылған гүлдер. |
|
Тұсау кесер 8 мин |
Миға шабуыл: |
Шарты: Көктем табиғатына сәйкес видео көрсету. (2мин)
|
|
«Басбармақ» әдісі |
Видео, компьютер. |
|
Негізгі бөлім 20 мин. |
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу «Түртіп алу» стратегиясы Іштей оқу Азат жолдан Тұтас оқу Сөздік жұмысы. |
Түсінбеген сөздеріңнің астын сызыңдар. |
Топпен оқиды,ойларын жинақтап, түсінбеген сөздерінің астын сызады. |
|
Оқулық |
|
2 мин |
Сергіту сәті: |
«Көңілді күн» биі Мақсаты:Видеодағы бимен бірігіп билейді. |
Әуенге қосылып билейді. |
|
Компьютер |
|
|
Топпен жұмыс «Жұптас ойлан бөліс» |
1 топ- «Көктем келбеті» кластер құрастыру 2 топ- Мәтін бойынша сұрақ құрастыру 3 топ-Мәтінді талдау 4 топ-Ұзынсары сөзінің мағынасын ашу. |
Жұппен,топпен тапсырмаларды орындайды. «Ойланайық» Тақтаға шығып постер қорғайды. |
Смайлик арқылы бағалау. |
Флипчарттар, кесте қағаздар. |
|
Қорытынды минут. |
Рефлексия. «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы Мақсаты: Сабақтың ұнаған жағы, қызықты болған жағын анықтау
Үй тапсырмасы: |
Балаларға стикер таратып берем.Сабақта не түсінді ойларын жинақтап «Екі жұлдыз,бір тілек жазады».
«Ұзынсары»шығарма жазып келу |
Ойларын жинақтап стикерге түсіреді. |
Өзін-өэі бағалау.
«Бағдаршам» арқылы топтарды бағалау. |
Түрлі түсті қағаздар |
шағым қалдыра аласыз


