|
Бөлім |
Тағам мен сусын Дені саудың – жаны сау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
11-ден 20-ға дейінгі сандар / Пайдалы тағамдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.** 11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
11-20 көлемінде тура және кері санау 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Көгөніс пен жеміс адамның денсаулығы үшін пайдалы. Көгөністерді өсу ретімен айт. Жемістерді кему ретімен айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 11 –ден 20 –ға дейінгі сандарды білетін боласың
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Бұл сандардың айырмашылығы мен ұқсастығы неде?
ЕББҚ Біртаңбалы сандарды айт Талқылау сұрақтары: 1.Біртаңбалы сандар мен екітаңбалы сандарды айырмашылығы неде? |
Көгөністерді өсу ретімен айтады Жемістерді кему ретімен айтады
1. берілген сандардың ұқсастығын анықтайды 2.берілген сандардың айырмашылығын анықтайды 3.екі таңбалы сандардың құрамымен танысады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -берілген сандардың ұқсастығын анықтайды - берілген сандардың айырмашылығын анықтайды
ЕББҚ Дескриптор: -біртаңбалы сандарды айтады |
Таратпа қаламсап Оқулық №2 82 –бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Оқы, ойлан» әдісі 11-ден 20-ға дейінгі сандардың атауын оқы. Олар қалай құрылған? ЕББҚ Сандарды оқуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Екітаңбалы сандар қалай құрылған? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1.11-ден 20-ға дейінгі сандардың атауын оқиды 2.екітаңбалы сандардың құрамын айтады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -11-ден 20-ға дейінгі сандардың атауын оқиды -екітаңбалы сандардың құрамын айтады ЕББҚ Дескриптор: -сандарды оқиды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3 83-бет Бейнежазба |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жылдам» әдісі Теңдеулерді шеш Х + 20 = 90 Х = 90 – 20 Х = 70 70+20=90 90=90 80-у = 30 У = 80 -30 У = 50 80 – 50 = 30 30 = 30 Х – 70 = 10 Х = 70 +10 Х = 80 80 – 70 =10 10 = 10 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім Тағам мен
сусын
Дені саудың – жаны сау
Пәні:
Математика
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
1
«»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
11-ден 20-ға дейінгі
сандар / Пайдалы тағамдар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 11.1.1.** 11-20 көлемінде тура
және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын
анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі
сандарды оқу, жазу және
салыстыру;
Сабақтың
мақсаты 11-20 көлемінде тура және кері
санау
11-ден 20-ға дейінгі
сандарды оқу, жазу
Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату.
«Қалай сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын! Сабақтың
ортасы (5
мин)
10 мин
«Ой қозғау» әдісі
Көгөніс пен жеміс адамның денсаулығы үшін пайдалы.
Көгөністерді өсу ретімен айт.
Жемістерді кему ретімен
айт.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
11 –ден 20 –ға дейінгі
сандарды білетін боласың
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Анықта» әдісі
Бұл сандардың
айырмашылығы мен ұқсастығы
неде?
ЕББҚ Біртаңбалы сандарды
айт Талқылау
сұрақтары:
1.Біртаңбалы сандар мен екітаңбалы сандарды айырмашылығы
неде?
Көгөністерді өсу ретімен
айтады Жемістерді кему ретімен
айтады
1. берілген сандардың ұқсастығын
анықтайды
2.берілген сандардың айырмашылығын
анықтайды
3.екі таңбалы сандардың құрамымен
танысады
Сұраққа жауап
береді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар Дескриптор:
-берілген сандардың ұқсастығын
анықтайды
- берілген сандардың айырмашылығын
анықтайды
ЕББҚ Дескриптор: -біртаңбалы сандарды
айтады Таратпа қаламсап Оқулық №2 82
–бет 10
мин Сергіту
сәті
2 минут 2-
тапсырма Жеке
жұмыс «Оқы, ойлан»
әдісі 11-ден 20-ға дейінгі
сандардың атауын оқы. Олар қалай
құрылған? ЕББҚ Сандарды оқуда қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары: 1.Екітаңбалы сандар
қалай құрылған?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса 1.11-ден 20-ға дейінгі
сандардың атауын оқиды 2.екітаңбалы сандардың
құрамын айтады Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -11-ден 20-ға дейінгі
сандардың атауын оқиды -екітаңбалы сандардың
құрамын айтады ЕББҚ Дескриптор: -сандарды
оқиды Жарайсыңдар! Керемет! Оқулық №3 83-бет Бейнежазба 8 мин
3 –
тапсырма Жұптық
жұмыс «Кім жылдам»
әдісі Теңдеулерді
шеш Х + 20 =
90 Х = 90 –
20 Х =
70 70+20=90 90=90 80-у =
30 У = 80
-30 У =
50 80 – 50 =
30 30 = 30 Х – 70 =
10 Х = 70
+10 Х =
80 80 – 70
=10 10 =
10 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













