2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
№472 бұйрық бойынша жасалынған ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Наурыз 2024
83
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім:

6.3 Энергия және қозғалыс

Педагогтің Т.А.Ә.


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адамның тірек-қозғалыс жүйесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.5.2.3 адам қаңқасының құрылысын сипаттау

6.5.2.4 бұлшық еттің құрылысын сипаттау

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

-адам қаңқасының бөлімдері мен қызметін сипаттайды;

-адам қаңқасының негізгі сүйектерін анықтайды;

- бұлшық еттің құрылысын сипаттайды;

Бағалау критерийі

-адам қаңқасының бөлімдері мен қызметін сипаттайды;

-адам қаңқасының негізгі сүйектерін анықтайды;

- бұлшық еттің құрылысын сипаттайды;

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу, түсіну

  

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушылармен амандасу

-Сынып оқушыларын түгендеу

-Үй тапсырмасын сұрау

«Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі

Оқушыларға мұғалім үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар сұрақтың нақты жауабын дәптерге түсіреді. Сұрақ оқылып болған соң, оқушылар дәптерлерін қасында отырған оқушымен алмасады. Дұрыс жауабы мен ұпай саны тақтада беріледі.





















Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді;





















Балдық шкала бойынша өзін- өзі бағалайды;





















Балдық жүйе

стикерлер

-Психологиялық ахуал қалыптастыру;

-«Жұдырықты ашу» жаттығуы бойынша сынып оқушыларын топқа бөлу;


Оқушылар топқа бөлінеді;

Жаттығуды орындайды;

Сыныптың психологиялық ахуалын ауызшы бағалау;

Жарайсыңдар!

АКТ



Сабақтың ортасы

5 мин

Ой шақырту кезеңі

«Кинометофора» әдісі арқылы жаңа сабаққа байланысты бейнефильм көрсету

-Адамның денесінің негізгі тірегі не?

- Адам қаңқасы туралы не білеміз?

- Адам ағзасында бұлшық еттер қайда орналасқан?



Оқушылар бейнефильмді көреді;

Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беріп, білімдерін толықтырады;

Дескриптор:

-адам қаңқасы мен бұлшық еттің құрылысына байланысты бейнефильмді көреді, сұрақтарға жауап береді;

Ауызша мадақтау арқылы бағалау

Жақсы!

Өте жақсы!

АКТ

https://youtu.be/z6XwLL33e_g?feature=shared

https://youtu.be/j8xzzV5IK4g?si=8VABx3dwaHQDspZk






9 мин

«Тәртіппен орналастыр» әдісі

ТЖ. Оқушыларға LED экранда тақырыпқа байланысты суреттер мен сүйек атаулары ретсіз беріледі. Оқушылар берілген тапсырманы топтаса отырып, дұрыс орналастыру қажет.



Оқушылар оқулықтағы жаңа тақырыпты оқып, өз топтарымен талдайды.

Дескриптор:

-қаңқаның бөлімдеріне жататын сүйектерді анықтайды;

-адам қаңқасындағы негізгі сүйектерді дұрыс ажыратады;

Әр топ бірін- бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды;


LED экран

Тапсырма жазылған дайын материалдар

5 мин

«Кім жылдам?» Тест

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

Жекелеген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды;

Дескриптор:

-дұрыс емес сөйлемді анықтайды;

- қол-аяқ қаңқаның қосымша бөлігі екенін анықтайды;

- қол қаңқасын негізгі қаңқамен байланыстыратын сүйектердің жиынтығын анықтайды;

- аяқ қаңқасының тірегі болып табылатын сүйектердің жиынтығын анықтайды;

- жілік қандай сүйектерге жататынын табады;

Балдық шкала бойынша өзін- өзі бағалайды;


Балдық жүйе

стикерлер


6 мин














5 мин


















5 мин

«Суреттер сөйлейді» әдісі ЖЖ.

Оқушыларға сүйек түрлерінің суреттері беріледі. Оқушылар жұптаса отырып тапсырма критериін және оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып сүйектің түрлерін ажыратады.

Оқушылар функционалдық сауаттылыққа байланысты тапсырманы орындайды;

Дескриптор:

- сүйек түрлерін ажыратады;

Әр жұп бірін- бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды;





Тапсырма жазылған дайын материалдар


«Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі ҚБ.

Оқушының ойлау қабілетін дамыту. Оқушы берілген сұрақтардың бір дұрыс жауабын таңдайды.

Жекелеген тапсырманы әр оқушы жеке орындайды;

Дескриптор:

- жамбас белдеуі мен аяқ сүйектерінің адамға беретін мүмкіндігін анықтайды;

- иық белдеуі мен қол сүйектерінің адамға беретін мүмкіндігін анықтайды;

- аяқ-қолдардың әрбір жұбы тірек қаңқасымен иық белдеуі арқылы байланысқанын ажыратады;

Балдық шкала бойынша өзін- өзі бағалайды;


Тапсырма жазылған дайын материалдар

«Тәртіппен орналастыр» әдісі ЖЖ.

Оқушыларға LED экранда бұлшық еттің суреті мен құрылысы ретсіз беріледі. Оқушылар жұптаса отырып, дұрыс орналастыру қажет.


Оқушылар суретке қарай отырып бұлшық еттің құрылысын өз жұптарымен талдайды.

- бұлшық еттің құрылысын дұрыс ажыратады;

Әр жұп бірін- бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды;

Тапсырма жазылған таратпа материал

Сабақтың соңы

Рефлексия

5 мин

«Пирамида стратегиясы»

Мұғалімнің сабақты қорытындылауы

«Пирамида стратегиясы» бойынша оқушылар кері байланыс карталарын толтырады.
1. Осы тақырып туралы сұрағыңыз келетін мәселе
2. Осы жіпте есте сақталатын екі сөз
3. Осы тақырыпта маңызды үш негізгі сөз.


Мұғалім оқушылардың сабақтағы білімін 10 балдық шкала бойынша бағалау;

Стикерлер































Тапсырма №1

Суретте көрсетілген 1-ден 9-ға дейінгі сандарды сәйкес сүйек атауларымен байланыстыр.


жауырын

төс сүйегі

ортан жілік және асықты жілік

білезік сүйегі

бұғана

жамбас

бас сүйек

омыртқа

қабырға


Дескриптор:

  • қаңқаның бөлімдеріне жататын сүйектерді анықтайды;

  • адам қаңқасындағы негізгі сүйектерді дұрыс ажыратады;










Тапсырма 2

Сүйек топтарын ажыратыңыз


338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!