Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7-бөлім.Көлік және жол белгілері. №11 сабақ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Имаханова Гүлнұр Нұрланқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол жүру ережелері қашан пайда болды?. (Сын есімнің мағыналық түрлері) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1.тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмүны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Адамгершілікке, кішіпейілдікке,ұлттық құндылықтарды ұмытпауға оны жаңғыртып,өз салт-дәстүрін құрметтеуге баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Бір-біріне тілек айтады. |
ҚБ қойылады. Жарайсың! Тамаша! |
«Гүл» (қағаздан жасалған ) |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Үй тапсырмасын «Сиқырлы сандық» арқылы сұрайды. (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сұрақтар қояды. Жаңа сабақ. Сын есімнің мағыналық түрлерін интербелсенді тақта арқылы түсіндіреді. Интербелсенді тақтаға назар аударту.Видеоролик тыңдату. 1-тапсырмаға сай тапсырманы итербелсенді тақта арқылы орындатады. |
Білім алушылар инетрбелсенді тақтада сандықтан шыққан сұрақтарға жауап береді. Сын есім туралы алған білімдері бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар интербелсенді тақта арқылы сын есімнің мағыналық түрлерімен танысады. Genialу сервисі арқылы тапсырманы орындата отырып, жаңа тақырыпты меңгерту. 1-тапсырма Суреттерді интербелсенді тақтадан мұқият қарап, қайсысы жол белгілеріне жататынын дәлелдейді |
ҚБ Жарайсың! Керемет! Тамаша! Дескриптор: -суреттегі белгілер жол ережесіне жататынын дәлелдейді.1 балл |
«Сиқырлы сандық»
Интербелсенді тақта арқылы білім алады https://view.genial.ly/65cf4861cc7f8700141921be/interactive-content-syn-esim «Wordall» сервисі арқылы тапсырманы орындайды. https://wordwall.net/resource/68638468 |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин.
|
2- тапсырманы инетрбелсенді тақтадан wordwall сервисі арқылы орындатады.
3-тапсырма. Төмендегі жолға қатысты мақал-мәтедерді жаттатып, мәтінде сын есімдерді көбірек қолдану арқылы түсіндіреді. |
Айтылым. 2-тапсырма -Жол жүру ережелерінің тарихы туралы не білесің! -Қазақстан Республикасында жолда жүру ережесі қашан қабылданған? Осы тапсырманы wordwall сервисі арқылы орындап оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. 3- тапсырма.Жазылым Берілген мақал-мәтелдерді жаттайды.Мәтін құрастырады. Оқылым. Мәтінді оқып, топтық талдау жасап, топ арасында пікір алмасады. |
Дескриптор: -сұрақтарға тетік арқылы жауап береді. -өз ойын дәлелдейді 2 балл Дескриптор: -сұрақтарға тетікті таңдау жауап береді. 1 балл -өз ойын айтылым дағдысы бойынша дәлелдейді 1 балл Дескриптор: Мақал-мәтелді жатқа айтады,жазады. 1 балл - Мәтін құрап,оқиды.1 балл - Топтық талдау жасап,пікір алмасады.1 балл |
Wordall» сервисі арқылы тапсырманы орындайды.
https://wordwall.net/resource/68637113
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
4- тапсырма Алғашқы және қазіргі бағдаршам туралы аудионы тыңдатады. Бекіту Білімдерін бекіту мақсатында ұлттық ойындардың бірі «Арқан тартыс ойынын» ойнатады. |
Тыңдалым. Білім алушылар аудионы тыңдап өз қиялдарындағы бағдаршамды сипаттап,салыстырады. Балалар екі топқа бөлініп, «Арқан тартыс» ойыны арқылы жаңа сабақтан алған білімдерін бекітеді . |
Дескриптор: -аудиодан алған ақпаратты айтып,салыстырады.1 балл Жарайсың! Керемет! Тамаша ! |
Интербелсенді тақта
. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 |
«Бағдаршам » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаййды. «Қорытынды» сабақты қорытындылайды. Үйге тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бағдаршамның бір түсін таңдай отырып ,сабаққа деген кері байланысын береді.
Үйде дәптерге білім алушылар 7-тапсырмадағы мәтіннен сапалық және қатыстық сын есімдерді теріп жазады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белседілігіне қарай 10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7-бөлім.Көлік және жол белгілері. №11 сабақ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Имаханова Гүлнұр Нұрланқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жол жүру ережелері қашан пайда болды?. (Сын есімнің мағыналық түрлері) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1.тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмүны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Адамгершілікке, кішіпейілдікке,ұлттық құндылықтарды ұмытпауға оны жаңғыртып,өз салт-дәстүрін құрметтеуге баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Бір-біріне тілек айтады. |
ҚБ қойылады. Жарайсың! Тамаша! |
«Гүл» (қағаздан жасалған ) |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Үй тапсырмасын «Сиқырлы сандық» арқылы сұрайды. (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сұрақтар қояды. Жаңа сабақ. Сын есімнің мағыналық түрлерін интербелсенді тақта арқылы түсіндіреді. Интербелсенді тақтаға назар аударту.Видеоролик тыңдату. 1-тапсырмаға сай тапсырманы итербелсенді тақта арқылы орындатады. |
Білім алушылар инетрбелсенді тақтада сандықтан шыққан сұрақтарға жауап береді. Сын есім туралы алған білімдері бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар интербелсенді тақта арқылы сын есімнің мағыналық түрлерімен танысады. Genialу сервисі арқылы тапсырманы орындата отырып, жаңа тақырыпты меңгерту. 1-тапсырма Суреттерді интербелсенді тақтадан мұқият қарап, қайсысы жол белгілеріне жататынын дәлелдейді |
ҚБ Жарайсың! Керемет! Тамаша! Дескриптор: -суреттегі белгілер жол ережесіне жататынын дәлелдейді.1 балл |
«Сиқырлы сандық»
Интербелсенді тақта арқылы білім алады https://view.genial.ly/65cf4861cc7f8700141921be/interactive-content-syn-esim «Wordall» сервисі арқылы тапсырманы орындайды. https://wordwall.net/resource/68638468 |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин.
|
2- тапсырманы инетрбелсенді тақтадан wordwall сервисі арқылы орындатады.
3-тапсырма. Төмендегі жолға қатысты мақал-мәтедерді жаттатып, мәтінде сын есімдерді көбірек қолдану арқылы түсіндіреді. |
Айтылым. 2-тапсырма -Жол жүру ережелерінің тарихы туралы не білесің! -Қазақстан Республикасында жолда жүру ережесі қашан қабылданған? Осы тапсырманы wordwall сервисі арқылы орындап оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. 3- тапсырма.Жазылым Берілген мақал-мәтелдерді жаттайды.Мәтін құрастырады. Оқылым. Мәтінді оқып, топтық талдау жасап, топ арасында пікір алмасады. |
Дескриптор: -сұрақтарға тетік арқылы жауап береді. -өз ойын дәлелдейді 2 балл Дескриптор: -сұрақтарға тетікті таңдау жауап береді. 1 балл -өз ойын айтылым дағдысы бойынша дәлелдейді 1 балл Дескриптор: Мақал-мәтелді жатқа айтады,жазады. 1 балл - Мәтін құрап,оқиды.1 балл - Топтық талдау жасап,пікір алмасады.1 балл |
Wordall» сервисі арқылы тапсырманы орындайды.
https://wordwall.net/resource/68637113
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
4- тапсырма Алғашқы және қазіргі бағдаршам туралы аудионы тыңдатады. Бекіту Білімдерін бекіту мақсатында ұлттық ойындардың бірі «Арқан тартыс ойынын» ойнатады. |
Тыңдалым. Білім алушылар аудионы тыңдап өз қиялдарындағы бағдаршамды сипаттап,салыстырады. Балалар екі топқа бөлініп, «Арқан тартыс» ойыны арқылы жаңа сабақтан алған білімдерін бекітеді . |
Дескриптор: -аудиодан алған ақпаратты айтып,салыстырады.1 балл Жарайсың! Керемет! Тамаша ! |
Интербелсенді тақта
. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 |
«Бағдаршам » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдаййды. «Қорытынды» сабақты қорытындылайды. Үйге тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бағдаршамның бір түсін таңдай отырып ,сабаққа деген кері байланысын береді.
Үйде дәптерге білім алушылар 7-тапсырмадағы мәтіннен сапалық және қатыстық сын есімдерді теріп жазады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белседілігіне қарай 10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз


















