|
Білім беру ұйымы |
Мәншүк Мәметова атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3ВКӨБЕЙТУЖӘНЕБӨЛУ.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
30.01.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Юлдашева Севара Сабировна |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу.Бөлу |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндейді |
|
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау ФС-тапсырма.ҰЖ №1.Практикалық жұмыс: «Жиынды элементерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу» 6 шаршыны 3 оқушыға теңдей етіп үлестір. Нұсқаулық бойынша орында. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бөлу амалымен танысасың
«Құрастыр» әдісі №2. Кесінділерді сызып,есептерді шығар. Есептердің шешуін салыстыр А)Ұзындығы 10 см кесінді 2 тең бөлікке бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығы неге тең? 10 : 2 = 5см Ә) 10 см кесінді бірнеше бөлікке бөлінген.Әр бөлігінің ұзындығы 2 см –ге тең. Кесінді неше бөлікке бөлінген? 10 : 2 = 5 №3. Кесте тігетін жіптерді 4 қызға екі – екіден теңдей бөліп беру үшін неше жіп керек? 4 * 2 = 8 ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі ЖЖ.№4.Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексер. «Біліміңді қолдан» әдісі №5.Бірінші шаңғышы – 11сағ 10 мин Екінші шаңғышы -? 13 минутқа ерте келді 11 саг 10 мин = 670 мин Ш: 670 – 13 = 657 мин 657 мин = 10 саг 57 мин Ж: Екінші шаңғышы мәреге 10 сағ 57 минутта келді
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі Үйге тапсырма 6-есеп Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері. ҚБ-10б
Дескриптор Нұсқаулық бойынша орындайды-1б Кесінділерді сызып,есептерді шығарады-2б Есептердің шешуін салыстырады-2б 4 қызға қажет жіптің санын табады-2б
Дескриптор
Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексереді-1б Есептің шешуін, мәселесін табады-2б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж
қмж
|
Білім беру ұйымы |
Мәншүк Мәметова атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3ВКӨБЕЙТУЖӘНЕБӨЛУ.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
30.01.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Юлдашева Севара Сабировна |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу.Бөлу |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндейді |
|
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау ФС-тапсырма.ҰЖ №1.Практикалық жұмыс: «Жиынды элементерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу» 6 шаршыны 3 оқушыға теңдей етіп үлестір. Нұсқаулық бойынша орында. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бөлу амалымен танысасың
«Құрастыр» әдісі №2. Кесінділерді сызып,есептерді шығар. Есептердің шешуін салыстыр А)Ұзындығы 10 см кесінді 2 тең бөлікке бөлінген. Кесіндінің бір бөлігінің ұзындығы неге тең? 10 : 2 = 5см Ә) 10 см кесінді бірнеше бөлікке бөлінген.Әр бөлігінің ұзындығы 2 см –ге тең. Кесінді неше бөлікке бөлінген? 10 : 2 = 5 №3. Кесте тігетін жіптерді 4 қызға екі – екіден теңдей бөліп беру үшін неше жіп керек? 4 * 2 = 8 ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі ЖЖ.№4.Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексер. «Біліміңді қолдан» әдісі №5.Бірінші шаңғышы – 11сағ 10 мин Екінші шаңғышы -? 13 минутқа ерте келді 11 саг 10 мин = 670 мин Ш: 670 – 13 = 657 мин 657 мин = 10 саг 57 мин Ж: Екінші шаңғышы мәреге 10 сағ 57 минутта келді
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі Үйге тапсырма 6-есеп Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері. ҚБ-10б
Дескриптор Нұсқаулық бойынша орындайды-1б Кесінділерді сызып,есептерді шығарады-2б Есептердің шешуін салыстырады-2б 4 қызға қажет жіптің санын табады-2б
Дескриптор
Санағыш таяқшаларын пайдаланып, бөлу амалының дұрыстығын тексереді-1б Есептің шешуін, мәселесін табады-2б
ҚБ-10б
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
шағым қалдыра аласыз

















