|
Бөлімі |
Дизайн және технологий |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Амирова Қ.С |
|||||
|
Күні : 09.12.25ж |
№18 орта мектеп |
|
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Тақырыбы: |
Көркем жазба(батик, гжель, хохлома). .Сәндеу.Безендіру |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығутегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау 7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) |
|||||
|
Мақсаты: |
|
|||||
|
Тәуелсіздік және Отаншылдық: Өзінің халқына деген сүйіспеншілігін білдіру және ұлттық мәдениетті құрметтеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Психологиялық ахуал қалыптастыр Оқушылар бір – біріне жақсы көңіл – күй мен сәттілік тілейді. Миға шабуыл: Оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсындар? Сабағымыздың мақсаты қандай?
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Бір-біріне сәттілік тілейді. Орындарына жайғасады. Барлық оқушылардың назары тақтада болады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Жарайсың! |
https://wordwall.net/ru Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=4EUhQSAHuSs
|
||
|
Ортасы 35 минут Қорғау және талдау Аяқталуы 5 минут |
Жаңа білімді меңгерту: 1.Көркемдік жазба деген не?-Белгілі бір пішінді,затты немесе ою-өрнекті сызба түрінде дәл әрі көркем жеткізу.Оқушылар сәндік-қолданбалы өнердің бір түрі көркемдік жазба және оның түрлерімен танысады. Топтық жұмыс. Оқушылар сәндік-қолданбалы өнердің бір түрі көркемдік жазба және оның түрлерімен танысады. Оқушыларды көркемдік жазбаларының бейнелері бар (мысалы, гжель, хохлома, батик және т.б.) Әр топқа көркемдік жазба түрін зерделеуге тапсырма беру. Зерттеу барысында оқушылар келесі жазба түрлерімен танысу қажет:
Зерттеу жұмыстары толық қамту үшін оқушылар интернет-ресурстарын, СҚӨ жайлы арнайы әдебиеттерді, иллюстрацияларды қолданады. Жеке шығармашылық жұмыс. Оқушылар өз идеяларын эскизға салады.Қәуіпсіздік ережесін сақтай отыра көркемдік жазбаны матада орындайды.
Қортынды
Рефлексия: • Маған бәрі түсінікті • Мен сабақты түсінбедім… • Менің сұрағым бар …
|
Оқушылар мұғалімнің ақпаратын тыңдайды. Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Оқушылар алдарындағы жатқан QR код арқылы кіріп сәйкестендіреді. Оқушы өзінің жұмысын таныстырады. |
керемет Күтілетін нәтижелер. Бати туралы түсінік алады. Өз жұмысын қорғайды. Дескриптор Жұмыста негізгі идея анық көрінеді,тақырыпқа толық сәйкес. Құралдар мен элементтердің орналасуы үйлесімді ретімен орындалған. Қолданылған техника дұрыс және мұқият орындалған. Өз идеясы бар,ерекше тәсілдер қолданылған. Жұмыс толық аяқталған ұқыпты. Жарайсың! |
https://www.online-stopwatch.com/ Эскиз,қылқалам,батик бояуы,А4,пяльцы,мата. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
ҚМЖ
|
Бөлімі |
Дизайн және технологий |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Амирова Қ.С |
|||||
|
Күні : 09.12.25ж |
№18 орта мектеп |
|
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
|||||
|
Тақырыбы: |
Көркем жазба(батик, гжель, хохлома). .Сәндеу.Безендіру |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығутегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау 7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) |
|||||
|
Мақсаты: |
|
|||||
|
Тәуелсіздік және Отаншылдық: Өзінің халқына деген сүйіспеншілігін білдіру және ұлттық мәдениетті құрметтеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Психологиялық ахуал қалыптастыр Оқушылар бір – біріне жақсы көңіл – күй мен сәттілік тілейді. Миға шабуыл: Оқушылар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсындар? Сабағымыздың мақсаты қандай?
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Бір-біріне сәттілік тілейді. Орындарына жайғасады. Барлық оқушылардың назары тақтада болады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: Жарайсың! |
https://wordwall.net/ru Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=4EUhQSAHuSs
|
||
|
Ортасы 35 минут Қорғау және талдау Аяқталуы 5 минут |
Жаңа білімді меңгерту: 1.Көркемдік жазба деген не?-Белгілі бір пішінді,затты немесе ою-өрнекті сызба түрінде дәл әрі көркем жеткізу.Оқушылар сәндік-қолданбалы өнердің бір түрі көркемдік жазба және оның түрлерімен танысады. Топтық жұмыс. Оқушылар сәндік-қолданбалы өнердің бір түрі көркемдік жазба және оның түрлерімен танысады. Оқушыларды көркемдік жазбаларының бейнелері бар (мысалы, гжель, хохлома, батик және т.б.) Әр топқа көркемдік жазба түрін зерделеуге тапсырма беру. Зерттеу барысында оқушылар келесі жазба түрлерімен танысу қажет:
Зерттеу жұмыстары толық қамту үшін оқушылар интернет-ресурстарын, СҚӨ жайлы арнайы әдебиеттерді, иллюстрацияларды қолданады. Жеке шығармашылық жұмыс. Оқушылар өз идеяларын эскизға салады.Қәуіпсіздік ережесін сақтай отыра көркемдік жазбаны матада орындайды.
Қортынды
Рефлексия: • Маған бәрі түсінікті • Мен сабақты түсінбедім… • Менің сұрағым бар …
|
Оқушылар мұғалімнің ақпаратын тыңдайды. Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Оқушылар алдарындағы жатқан QR код арқылы кіріп сәйкестендіреді. Оқушы өзінің жұмысын таныстырады. |
керемет Күтілетін нәтижелер. Бати туралы түсінік алады. Өз жұмысын қорғайды. Дескриптор Жұмыста негізгі идея анық көрінеді,тақырыпқа толық сәйкес. Құралдар мен элементтердің орналасуы үйлесімді ретімен орындалған. Қолданылған техника дұрыс және мұқият орындалған. Өз идеясы бар,ерекше тәсілдер қолданылған. Жұмыс толық аяқталған ұқыпты. Жарайсың! |
https://www.online-stopwatch.com/ Эскиз,қылқалам,батик бояуы,А4,пяльцы,мата. |
||
шағым қалдыра аласыз















