Бекітілді:_____________________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз ойыным
Бөлім |
Программалау |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Жаңабекқызы Аяулым |
|||
Күні |
23.10.2025 |
|||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойыным. Жобалық жұмыс |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Scratch программалау ортасын іске қосады. Берілген сценарий бойынша ойынның скриптін құрады және программаның скриптін тексереді. |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық
|
|||
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.1-тапсырма. «Мюнстерберг» әдісі. Терминдерді тап. Астын сыз. ГНПЕВОАЙНЫМАЛЫЛАРЗЬБТКЕЙІПКЕРДВЛОЫЛДОКОМАНДАТЬИЯЧЯГКЩЕУОЛРЫСЦЕНАРИЙОВПЦШЛОПЕРАТОРЯЧБСЬТЫАВСПРАЙТФЫДЖЛАФОНЧСБЬВСКРИПТФЫЛДОСАЛЫСТЫРУУЦШЩВАЬТОЙЫНЦ -7-9 сөз -4-6 сөз -4-тен аз Дескриптор: -Әріпті мәтінмен жұмыс істей алады -Тақырыпқа байланысты сөзді табады
Бағалау: Өзіндік бағалау смайликтер арқылы жүргізіледі. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Тапсырманы орындайды. 5.Өзіндік бағалау жүргізеді. |
|
Карточка
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Scratch программасы анимациялық ойындар, ертегілер, қызықты жобалар жасауға тиімді. Scratch ортасында күрделі программалар мен ойындарды құруға жетерлік өзінің арнайы командалары мен функцияры бар. Сценарий- әрбір сахнаның, кейіпкер диалогінің және нысандардың мінез-құлқының толық сипаттамасы.
2-тапсырма. Оқулық, 36-бет. Аквалангист балықтарды жинауы тиіс. Егер ол балықты ұстап алса, балық сахнада көрінбей қалуы керек. Тапсырманың скриптін тексер.
Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -берілген сценарий бойынша ойынның скриптін құрады; -программаның скриптін тексереді.
ҚБ: «Смайлик» әдісі
|
Мұғалімді тыңдайды
2-тапсырманы орындайды
|
Смайлик
|
Оқулық
Компьютер
Scratch программалау ортасы |
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 8 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ
Бекітілді:_____________________
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өз ойыным
Бөлім |
Программалау |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Жаңабекқызы Аяулым |
|||
Күні |
23.10.2025 |
|||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойыным. Жобалық жұмыс |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Scratch программалау ортасын іске қосады. Берілген сценарий бойынша ойынның скриптін құрады және программаның скриптін тексереді. |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық
|
|||
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.1-тапсырма. «Мюнстерберг» әдісі. Терминдерді тап. Астын сыз. ГНПЕВОАЙНЫМАЛЫЛАРЗЬБТКЕЙІПКЕРДВЛОЫЛДОКОМАНДАТЬИЯЧЯГКЩЕУОЛРЫСЦЕНАРИЙОВПЦШЛОПЕРАТОРЯЧБСЬТЫАВСПРАЙТФЫДЖЛАФОНЧСБЬВСКРИПТФЫЛДОСАЛЫСТЫРУУЦШЩВАЬТОЙЫНЦ -7-9 сөз -4-6 сөз -4-тен аз Дескриптор: -Әріпті мәтінмен жұмыс істей алады -Тақырыпқа байланысты сөзді табады
Бағалау: Өзіндік бағалау смайликтер арқылы жүргізіледі. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Тапсырманы орындайды. 5.Өзіндік бағалау жүргізеді. |
|
Карточка
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Scratch программасы анимациялық ойындар, ертегілер, қызықты жобалар жасауға тиімді. Scratch ортасында күрделі программалар мен ойындарды құруға жетерлік өзінің арнайы командалары мен функцияры бар. Сценарий- әрбір сахнаның, кейіпкер диалогінің және нысандардың мінез-құлқының толық сипаттамасы.
2-тапсырма. Оқулық, 36-бет. Аквалангист балықтарды жинауы тиіс. Егер ол балықты ұстап алса, балық сахнада көрінбей қалуы керек. Тапсырманың скриптін тексер.
Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -берілген сценарий бойынша ойынның скриптін құрады; -программаның скриптін тексереді.
ҚБ: «Смайлик» әдісі
|
Мұғалімді тыңдайды
2-тапсырманы орындайды
|
Смайлик
|
Оқулық
Компьютер
Scratch программалау ортасы |
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 8 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


