Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Магнит өрісі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ампер күші, сол қол ережесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.4.2 - электр өлшеуіш құралдардың, электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- электр өлшеуіш құралдардың, электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін түсіндіреді; |
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу Ар-ұят құндылығы: -Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту Талап құндылығы: -Дұрыс қарым-қатынас орната білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу. 5 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу
А тобындағы оқушылар В тобына, В тобындағы оқушылар С тобына сұрақтар қояды. «Кинометафора» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында бейнематериал көрсету. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау |
Сынып оқушылары Стикерлер «А, В, С» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды, үй тапсырмасын қайталайды. Оқушылар бейнематериалды көре отырып, сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. |
Бағалау парақтарын таратып беру ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы ҚБ: Ауызша мадақтау. Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! |
стикерлер 10 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Топтық жұмыс 12минут Жұптық жұмыс 6 минут Жеке жұмыс 13 минут |
«Қазына іздеу» әдісі
І топ Сұрақтар:
2.Ампер күшінің әсер
ету бағытын қалай анықтайды? ІІ топ Сұрақтар: 1.Магнит индукция векторының физикалық мағынасы қандай? 2.Тогы бар раманы магнит өрісіне қойғанда не болады? 3.Магнит индукция векторы қалай бағытталған? ІІІ топ Сұрақтар: 1.Электрқозғалтқыштар қалай жұмыс істейді? 2.Электрөлшеуіш құралдардың жұмысы неге негізделген? 3.Электрқозғалтқыштың негізгі бөліктері
«Білім шыңы» әдісі арқылы әрбір жұпқа сандық, сапалық есептер беріледі.
1-жұп. Индукциясы 0,1 Тл магнит өрісінде ток күші 6 А-ге тең, ұзындығы 0,5 м өткізгіш орналасқан. Егер ток бағыты магнит индукциясымен 900, 300 және 00 бұрыш жасайтын болса, онда өткізгішке әрекет ететін күшті есептеңдер.
2-жұп. Индукциясы 0,2 Тл біртекті магнит өрісінде ток күші 5 А-ге тең, ұзындығы 0,3 м өткізгішті әртүрлі жағдайда орналастырған кезде, оған әрекет ететін күштің ең үлкен және ең кіші мәндерін анықтаңдар
3-жұп. Индукциясы 0,3 Тл біртекті магнит өрісінде массасы 5 г, алұзындығы 0,1 м өткізгіш индукция сызығына перпендикуляр орналастырылған. Ампер күші мен ауырлық күші тепе-тең болу үшін одан қандай токты өткізу керек?
«Ұшқыр ой» әдісі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары (қосымша 2) |
Оқушылар «Қазына іздеу» әдісі бойынша жаңа сабақты оқулықтан оқып, өз топтарында талқылайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды. Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Тақырып бойынша негізгі формулаларды түрлендіреді және есептерді шығарады. Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
ҚБ: «Әріптесіңді бағала» әдісі арқылы топтар өзара бағалайды ҚБ: дайын жауап үлгісі арқылы жұптардың бірін-бірі бағалауы 2 балл ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау 8 балл |
Постерлер, маркерлер Тапсырма бар парақша Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Бөлімі: Магнит
өрісі Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
Ампер күші, сол қол
ережесі Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты 10.3.4.2 - электр өлшеуіш
құралдардың, электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін
түсіндіру; Сабақтың
мақсаты: - электр өлшеуіш құралдардың,
электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін
түсіндіреді; Құндылықтарға
баулу
Ұлттық мүдде
құндылығы:
-Қазақстанның қауіпсіздігін
қамтамасыз етуге дайын болу
Ар-ұят
құндылығы:
-Достарына,
сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік
таныту
Талап
құндылығы:
-Дұрыс қарым-қатынас
орната білу
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/ Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут
Өткенге
шолу. 5
минут Жаңа сабаққа
дайындық 3
минут
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын
тексеру.
Топқа
бөлу
А тобындағы оқушылар
В тобына, В тобындағы оқушылар С тобына сұрақтар
қояды.
«Кинометафора»
әдісі
Оқушылардың жаңа
сабаққа дайындығын тексеру мақсатында бейнематериал
көрсету.
Сабақтың
тақырыбын, оқу мақсатын
хабарлау
Сынып оқушылары
Стикерлер «А, В, С» әдісі арқылы 3 топқа
бөлінеді.
Оқушылар үй
тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды, үй тапсырмасын
қайталайды.
Оқушылар
бейнематериалды көре отырып, сұрақтарға жауап береді, бүгінгі
сабақтың тақырыбын ашады.
Бағалау парақтарын
таратып беру ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы
ҚБ:
Ауызша
мадақтау. Жарайсың! Өте жақсы!
Керемет!
стикерлер
10 сыныпқа арналған
оқулық, интерактивті тақта
презентация Сабақтың
ортасы Жаңа
сабақ Топтық
жұмыс 12минут Жұптық
жұмыс 6
минут Жеке
жұмыс 13
минут
«Қазына іздеу»
әдісі
І
топ
Сұрақтар:
2.Ампер күшінің әсер
ету бағытын қалай анықтайды?
ІІ
топ
Сұрақтар:
1.Магнит индукция
векторының физикалық мағынасы
қандай?
2.Тогы бар раманы
магнит өрісіне қойғанда не
болады?
3.Магнит индукция
векторы қалай бағытталған?
ІІІ
топ
Сұрақтар:
1.Электрқозғалтқыштар қалай жұмыс
істейді?
2.Электрөлшеуіш
құралдардың жұмысы неге
негізделген?
3.Электрқозғалтқыштың негізгі
бөліктері
«Білім
шыңы» әдісі арқылы
әрбір жұпқа сандық, сапалық
есептер беріледі.
1-жұп. Индукциясы 0,1 Тл магнит
өрісінде ток күші 6 А-ге тең, ұзындығы 0,5 м өткізгіш орналасқан.
Егер ток бағыты магнит индукциясымен
900,
300
және
00
бұрыш жасайтын болса, онда
өткізгішке әрекет ететін күшті
есептеңдер.
2-жұп. Индукциясы 0,2 Тл біртекті
магнит өрісінде ток күші 5 А-ге тең, ұзындығы 0,3 м өткізгішті
әртүрлі жағдайда орналастырған кезде, оған әрекет ететін күштің ең
үлкен және ең кіші мәндерін
анықтаңдар
3-жұп. Индукциясы 0,3 Тл біртекті
магнит өрісінде массасы 5 г, алұзындығы 0,1 м өткізгіш индукция
сызығына перпендикуляр орналастырылған. Ампер күші мен ауырлық күші
тепе-тең болу үшін одан қандай токты өткізу
керек?
«Ұшқыр
ой» әдісі. Қалыптастырушы бағалау
тапсырмалары (қосымша
2)
Оқушылар «Қазына
іздеу»
әдісі бойынша жаңа сабақты
оқулықтан оқып, өз топтарында талқылайды. Топ спикерлері топтық
жұмысты қорғайды.
Оқушылар жұппен
тапсырманы орындайды. Тақырып бойынша негізгі формулаларды
түрлендіреді және есептерді
шығарады. Оқушылар тапсырманы жеке
орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі
бағалайды.
ҚБ: «Әріптесіңді
бағала» әдісі арқылы топтар өзара
бағалайды
ҚБ: дайын жауап үлгісі арқылы жұптардың бірін-бірі
бағалауы 2
балл ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі
бағалау 8
балл
Постерлер,
маркерлер
Тапсырма бар
парақша |













