Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Электромагниттік индукция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өздік индукция. Индуктивтілік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.5.2 - электромагниттік индукция заңын есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
- электромагниттік индукция заңын есептер шығаруда қолданады; |
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу Ар-ұят құндылығы: -Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту Талап құндылығы: -Дұрыс қарым-қатынас орната білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут Жаңа сабаққа дайындық 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу Wordwall интерактивті сервисі арқылы 1.Электромагниттік индукция деген не? 2.Электромагниттік индукция құбылысын түсіндіріңдер. Оны ашқан қай ғалым? 3.Электромагниттік индукция құбылысын тәжірибе жүзінде байқауға болатынына мысалдар келтіріңдер. 4.Егер тұйық токты магнит өрісіне параллель бағытта қозғалысқа келтірсе индукцияның ЭҚК мен индукциялық ток пайда бола ма? 5.Электромагниттік индукция заңы 6.Магнит ағынының өлшем бірлігі 7.Фарадей тәжірибелерінен шығарылған қорытынды 8.Индукциялық ток деген не? «Кинометафора» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында бейнеролик көрсету. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау |
Оқушылар Есімдерінің бас әріптері арқылы 3 топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасына берілген сұрақтар жауап береді. Оқушылар бейнероликті көреді, сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. |
Бағалау парақтарын таратып беру. ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру ҚБ: ауызша мадақтау |
10 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Топтық жұмыс 10 минут Жұптық жұмыс 8 минут Жеке жұмыс |
«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі
І топ. Өздік индукция құбылысы ІІ топ. Индуктивтілік, соленоидтің индуктивтілігі ІІІ топ. Токтың, магнит өрісінің энергиясы «Формулалар сөйлейді» (қосымша 1)
Қалыптастырушы бағалау жұмысы (қосымша 2) |
Оқушылар мәтінмен танысады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды жинай отырып, топ ішінде талқылайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды. Оқушылар жұппен тапсырманы бірлесіп орындайды. Формулаларды түрлендіреді. Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
ҚБ: әріптес пікірі арқылы -Қай топтың жауабы ұнады? -Сіздер жауапты қалай толықтырар едіңіздер? ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы жұптардың бірін-бірі бағалауы 2 балл ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау |
Постер, маркерлер Тапсырма бар парақша Тапсырма бар парақша |
|
Сабақтың соңы 3 минут Рефлексия Бағалау Үй тапсырмасы |
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу
§ 32. Тақырыпты оқу, Шығармашылық шеберхана |
Оқушылар бүгінгі сабаққа ауызша кері байланыс береді. |
1-10 балл |
|
Жұптық жұмыс. Формулалар сөйлейді
(қосымша 1)
|
Тапсырма |
Оқушы жауаптары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Электромагниттік индукция заңының формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға сипаттама беріңдер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2.Магнит ағынының формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға сипаттама беріңдер. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3.Соленоид индуктивтілігін анықтау формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға сипаттама беріңдер. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Бөлімі: Электромагниттік
индукция Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Өздік индукция.
Индуктивтілік Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты 10.3.5.2 - электромагниттік индукция заңын
есептер шығаруда қолдану Сабақтың
мақсаты: - электромагниттік индукция
заңын есептер шығаруда
қолданады; Құндылықтарға
баулу
Ұлттық мүдде
құндылығы:
-Қазақстанның қауіпсіздігін
қамтамасыз етуге дайын болу
Ар-ұят
құндылығы:
-Достарына,
сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік
таныту
Талап
құндылығы:
-Дұрыс қарым-қатынас
орната білу
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/ Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут
Өткенге
шолу 5
минут Жаңа сабаққа
дайындық 5
минут
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын
тексеру.
Топқа
бөлу
Wordwall
интерактивті сервисі
арқылы
1.Электромагниттік
индукция деген не?
2.Электромагниттік
индукция құбылысын түсіндіріңдер. Оны ашқан қай
ғалым?
3.Электромагниттік
индукция құбылысын тәжірибе жүзінде байқауға болатынына мысалдар
келтіріңдер.
4.Егер тұйық токты
магнит өрісіне параллель бағытта қозғалысқа келтірсе индукцияның
ЭҚК мен индукциялық ток пайда бола
ма?
5.Электромагниттік
индукция заңы
6.Магнит ағынының
өлшем бірлігі
7.Фарадей
тәжірибелерінен шығарылған
қорытынды
8.Индукциялық ток
деген не?
«Кинометафора»
әдісі
Оқушылардың жаңа
сабаққа дайындығын тексеру мақсатында бейнеролик
көрсету.
Сабақтың
тақырыбын, оқу мақсатын
хабарлау
Оқушылар Есімдерінің
бас әріптері арқылы 3 топқа
бөлінеді
Оқушылар үй
тапсырмасына берілген сұрақтар жауап
береді.
Оқушылар
бейнероликті көреді, сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың
тақырыбын ашады.
Бағалау парақтарын
таратып беру.
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы,
ынталандыру
ҚБ: ауызша
мадақтау
10 сыныпқа арналған
оқулық, интерактивті тақта
Интерактивті
тақта Сабақтың
ортасы
Жаңа
сабақ Топтық
жұмыс 10
минут Жұптық
жұмыс 8
минут Жеке
жұмыс
«Ойлан. Жұптас.
Бөліс» әдісі
І
топ. Өздік индукция
құбылысы
ІІ
топ. Индуктивтілік, соленоидтің
индуктивтілігі
ІІІ
топ. Токтың, магнит өрісінің
энергиясы
«Формулалар
сөйлейді»
(қосымша
1)
Қалыптастырушы
бағалау жұмысы (қосымша
2)
Оқушылар мәтінмен
танысады. Тақырып бойынша негізгі ақпараттарды жинай отырып, топ
ішінде талқылайды. Топ спикерлері топтық жұмысты
қорғайды.
Оқушылар жұппен
тапсырманы бірлесіп орындайды. Формулаларды
түрлендіреді.
Оқушылар тапсырманы
жеке орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі
бағалайды. ҚБ: әріптес пікірі
арқылы
-Қай топтың жауабы
ұнады?
-Сіздер жауапты
қалай толықтырар едіңіздер?
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
жұптардың бірін-бірі
бағалауы 2
балл
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
өзін-өзі бағалау
Постер,
маркерлер
Тапсырма бар
парақша Тапсырма бар
парақша Сабақтың
соңы 3
минут Рефлексия Бағалау Үй
тапсырмасы
«Рефлексиялық
шеңбер»
Оқушылар шеңберге тұрып,
төмендегі сұрақтарға жауап
береді.
Сабақ барысында
көңіл-күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
Бүгін не білдіңіз?
Сіз үшін не жаңалық болды?
Сабақта қандай
қиындықтар туындады?
10 баллдық жүйе
бойынша күнделікке бағалау
жүргізу
§ 32. Тақырыпты оқу,
Шығармашылық шеберхана Оқушылар бүгінгі сабаққа
ауызша кері байланыс береді. 1-10
балл Жұптық
жұмыс. Формулалар
сөйлейді (қосымша
1) Тапсырма Оқушы
жауаптары
1.Электромагниттік
индукция заңының формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға сипаттама
беріңдер
2.Магнит ағынының
формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға сипаттама
беріңдер.
3.Соленоид
индуктивтілігін анықтау формуласын жазыңдар. Ондағы әрбір шамаға
сипаттама беріңдер.
|













