Материалдар / ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Тогы бар өткізгіштің өзара әрекеттесуі тақыбына жасалған
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Тогы бар өткізгіштің өзара әрекеттесуі тақыбына жасалған

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Тогы бар өткізгіштің өзара әрекеттесуі тақыбына жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Сәуір 2024
40
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

Магнит өрісі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Магнит өрісі. Тогы бар өткізгіштің өзара әрекеттесуі.

Ампер тәжірибелері. Магнит индукция векторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.3.4.1 - магнит индукция векторының физикалық мағынасын заманауи техниканың жетістіктері мен есептер шығару арқылы түсіндіру;

Сабақтың мақсаты:

- магнит индукция векторының физикалық мағынасын заманауи техниканың жетістіктері мен есептер шығару арқылы түсіндіреді;

Құндылықтарға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы:

-Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу

Ар-ұят құндылығы:

-Шешім қабылдай білу және жаупкершілікті сезіну




Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут








Жаңа сабаққа дайындық

5 минут





Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру.

Топқа бөлу.





«Ой қозғау» әдісі

Тәжірибелік жұмысты орындау


Құралдар мен жабдықтар: Тұрақты магниттің басқа материалдан жасалған денелерге әсерін бақылап көру. Ол үшін: тұрақты магнит пен әртүрлі материал-дан жасалған денелер қажет. Өшіргіш, түйме, қағаз, қарындаш, шеге, бекіткіштер бар. Магнитті алып, сол денелерге жақындатыңыз.

Сұрақ:

- Барлық денелер тұрақты магнитке тартылды ма?


Сұрақ: Бақыланған құбылыс туралы қандай қорытынды жасауға болады?


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау



Сынып оқушылары «санау» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.






Оқушылар жасалған тәжірибелік жұмыстарды қортындылайды, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.











Топ жетекшілері- не бағалау парақтарын таратып беру.




ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру



















10 сыныпқа арналған оқулық, тәжірибе орындауға арналған құралдар мен жабдық- тар



Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ


Топтық жұмыс


13 минут

















Жұптық жұмыс

6 минут







Жеке жұмыс


15 минут







Сабақтың соңы


3 минут




«Кіші жоба қорғау» әдісі

(қосымша 1)


1-топ. Сәйкестендіру

2-топ. Физикалық диктант

3-топ. Шағын зерттеу


Тапсырма. Магнитке қағазды қойыңыз. Ақырындап темір ұнтағын себіңіз. Алынған бейнені қағазға салыңыз.


Екі магнитті бір-біріне жақындастыру арқылы магнит өрісінің сызықтарын бақылаңыз:

  • Аттас полюстермен;

  • Әраттас полюстермен.


Қорытынды жасаңыздар




«Дұрыс, дұрыс емес тұжырым» (қосымша 1)








«Өзіңді тексер!» әдісі (қалыптастырушы бағалау жұмысы) (қосымша 2)







Рефлексия. «Қызық. Қиын. Құнды»


Қызық

Қиын

құнды








Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу



Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. Шығармашылық шеберхана




Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. 1-топ тақырып бойынша негізгі ұғымдарды анықтамаларымен сәйкестендіреді. 2-топ физикалық диктантты орындайды. 3-топ эксперименттік жұмысты орындайды, қорытынды жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.









Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Мәтін бойынша 4 дұрыс, 4 дұрыс емес тұжырымдама жасайды.





Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмасын жеке орындайды.






Оқушылар бүгінгі сабаққа жазбаша кері байланыс береді. Стикерге жазып кестеге жабыстырады.


ҚБ: «әріптестер пікірі» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.


















ҚБ: «Сыншы дос» әдісі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды.


2 балл



ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау

8 балл














1-10 балл







Постер, маркерлер






















Тапсырма бар парақша







Тапсырма бар парақша







Кесте, стикерлер




Топтық жұмыс

Қосымша 1

1-топ. Сәйкестендіру

Эрстед


Өрістің берілген нүктесінде орналасқан бірлік массалы денеге гравитациялық өрістің қандай күшпен әсер ететінін көрсететін физикалық шама

Магнит өрісі


Магнит өрісі тарапынан ұзындығы 1 метр, бойынан бірлік ток өтіп жатқан өткізгішке әсер ететін күшке тең физикалық шама


Гравитациялық өрістің кернеулігі

Тогы бар өткізгіш өзін қоршаған кеңістіктің қасиеттерін өзгертеді деген болжам айтты


Ампер


Өрістің әр нүктесіндегі жанама осы нкүтедегі магнит индукция векторының бағытымен сәйкес келетіндей ойша салынған сызықтар

Магнит индкуция векторы


Күш сызықтары тұйық сызықтар (өріс)

Магнит өрісінің күш сызықтары


Параллель токтардың өзара әсерін ашты


Құйынды өріс


338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!