Бөлім: |
8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. |
Педагогтің аты-жөні: |
Бурибаева Л.Ж. |
Күні: |
2.02.2026 |
Сыныбы: 11 В |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Әке мінезі. Ана құшағы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.5.1 көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлеу; 11.4.2.1 қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу |
Сабақтың мақсаты: |
Көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлейді. Қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе, аргументативті эссе |
Құндылықтарға баулу: |
«Адал азамат» жалпыұлттық идеясы бойынша адамгершілікке баулу. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Сабағымызға тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту. «Word wall» ойыны арқылы Абай туралы мәліметтерді қайталау.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.
Оқушылар Абай өмірбаяны туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Ойын соңында ұпай саны есептеледі |
Оқулық, интерактивті тақта, интернет ресурстары, суреттер
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Мәтіналды жұмыс. Ана туралы видео көрсетіп, сабақтың тақырыбын болжау. |
Сабақтың тақырыбын болжайды. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
https://youtu.be/h5W5fmTPdJE?si=dL5Cu84ZsvXhT3sU
Интерактивті тақта Слайд |
Сөздік жұмысы Құшақ ыңғайсыздық сезгіштік шүкірлік
|
Жазылым Сөздерді оқиды, олармен сөйлем құрастырады |
Дескриптор: - жаңа сөздерді үйренеді; - сөздік жұмысын жүргізеді; - суреттерді сипаттайды; -шағын мәтін құрайды; -ойын дәлелдейді. Қалыптастырушы бағалау. |
||
Сингапур әдістемесі бойынша «Сұрақ-жауап» тәсілі 32-аудионы тыңдап, мәтін бойынша сұрақтар қойылады 2-тапсырма. Мәтінді оқытады. Мәтін мазмұны бойынша жұптар сұрақтар қойып, жауап береді.
|
Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді. Вербалдық және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлейді. |
«Бағалау парағы» бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды
Дескриптор: - мәтіндегі сөздердің мағынасын түсінеді; - ақпараттарға талдау жасайды; -сұрақтарға нақты жауап береді; - диаграмма толтырады |
||
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс. Дифференциалды тапсырма 3-тапсырма. А тобының оқушылары: Мәтін үзіндісі бойынша жоспар құру. В тобының оқушылары: Жоспар бойынша мәтін мазмұнын айту |
Айтылым А тобының оқушылары: мәтінге жоспар құрады. В тобының оқушылары: жоспар бойынша мәтін мазмұнын айтады. |
Дескрипторды пайдаланып оқушылар өз-өзін бағалайды Дескриптор: - мәтіндегі абзацтар бойынша жоспарды ; - ақпараттарға талдау жасайды; -сұрақтарға нақты жауап береді; - диаграмма толтырады. |
11-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
|
4-тапсырма. Мәтіндегі кейіпкерлерді сыныптастарына таныстыру |
Оқушылар мәтіндегі кейіпкерлер туралы таныстырады |
Өзара бағалау
|
11-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Суреттер топтамасы Слайдтар Кесте Сызбалар |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Рефлексия: Ана сөзіне ассоциация .
|
|||
Үйге тапсырма ретінде «Менің анам» тақырыбына эссе жазу |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 11 класс Қазақ тілі орыс мектебінде "Әке мінезі. Ана құшағы."
Бөлім: |
8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. |
Педагогтің аты-жөні: |
Бурибаева Л.Ж. |
Күні: |
2.02.2026 |
Сыныбы: 11 В |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Әке мінезі. Ана құшағы. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.5.1 көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлеу; 11.4.2.1 қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу |
Сабақтың мақсаты: |
Көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлейді. Қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе, аргументативті эссе |
Құндылықтарға баулу: |
«Адал азамат» жалпыұлттық идеясы бойынша адамгершілікке баулу. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Сабағымызға тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту. «Word wall» ойыны арқылы Абай туралы мәліметтерді қайталау.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.
Оқушылар Абай өмірбаяны туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Ойын соңында ұпай саны есептеледі |
Оқулық, интерактивті тақта, интернет ресурстары, суреттер
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Мәтіналды жұмыс. Ана туралы видео көрсетіп, сабақтың тақырыбын болжау. |
Сабақтың тақырыбын болжайды. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
https://youtu.be/h5W5fmTPdJE?si=dL5Cu84ZsvXhT3sU
Интерактивті тақта Слайд |
Сөздік жұмысы Құшақ ыңғайсыздық сезгіштік шүкірлік
|
Жазылым Сөздерді оқиды, олармен сөйлем құрастырады |
Дескриптор: - жаңа сөздерді үйренеді; - сөздік жұмысын жүргізеді; - суреттерді сипаттайды; -шағын мәтін құрайды; -ойын дәлелдейді. Қалыптастырушы бағалау. |
||
Сингапур әдістемесі бойынша «Сұрақ-жауап» тәсілі 32-аудионы тыңдап, мәтін бойынша сұрақтар қойылады 2-тапсырма. Мәтінді оқытады. Мәтін мазмұны бойынша жұптар сұрақтар қойып, жауап береді.
|
Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді. Вербалдық және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлейді. |
«Бағалау парағы» бойынша оқушылар бір-бірін бағалайды
Дескриптор: - мәтіндегі сөздердің мағынасын түсінеді; - ақпараттарға талдау жасайды; -сұрақтарға нақты жауап береді; - диаграмма толтырады |
||
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс. Дифференциалды тапсырма 3-тапсырма. А тобының оқушылары: Мәтін үзіндісі бойынша жоспар құру. В тобының оқушылары: Жоспар бойынша мәтін мазмұнын айту |
Айтылым А тобының оқушылары: мәтінге жоспар құрады. В тобының оқушылары: жоспар бойынша мәтін мазмұнын айтады. |
Дескрипторды пайдаланып оқушылар өз-өзін бағалайды Дескриптор: - мәтіндегі абзацтар бойынша жоспарды ; - ақпараттарға талдау жасайды; -сұрақтарға нақты жауап береді; - диаграмма толтырады. |
11-сынып оқулығы, жұмыс дәптері
|
|
4-тапсырма. Мәтіндегі кейіпкерлерді сыныптастарына таныстыру |
Оқушылар мәтіндегі кейіпкерлер туралы таныстырады |
Өзара бағалау
|
11-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Суреттер топтамасы Слайдтар Кесте Сызбалар |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Рефлексия: Ана сөзіне ассоциация .
|
|||
Үйге тапсырма ретінде «Менің анам» тақырыбына эссе жазу |
||||
шағым қалдыра аласыз


