Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Күш моменті |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Иіндіктің тепе-теңдік шарты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.4– тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
– тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдайды және есептер шығаруда қолданады |
|
Құндылықтарға баулу |
Ар-ұят құндылығы: -Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту; Талап құндылығы: -жеке және командамен жұмыс істей білу
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут Өткенге шолу 5 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпты топқа бөлу. А тобындағы оқушылар В тобына, В тобындағы оқушылар С тобына сұрақтар қояды. «Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою. 1. Аңызға қарағанда Архимед өзінің ашқан жаңалығынан соң: «Маған Жердің тіреу нүктесін көрсетіңдер, мен оны көтеремін!»- деген екен. Архимедтің айтқаны шындыққа жанаса ма?
2.Өмірде қолданылатын иіндік түрлеріне мысалдар келтіріңдер. 3. Ауыр заттарды көтергенде неге сабы ұзын көтергіштермен көтереді? Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут) |
Оқушылар стикерлер арқылы 3 топқа бөлінеді. А,В,С топтары Оқушылар үй тапсырмасына қайталау жасайды. Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, өз ойларын айтады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Жауап: Аз күшті, иіндіктің көмегімен, үлкен күшпен теңестіруге болады. |
ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру |
стикерлер интерактивті тақта 7 сыныпқа арналған оқулық, слайд |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Топтық жұмыс 10 минут |
«Бірге ойлаймыз» әдісі (қосымша 1) 1-топ. Суреттер сөйлейді 2-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру 3-топ. Шағын зерттеу |
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. 1-топ иіндік түрлері суреттеріне сипаттама береді, 2-топ есеп шығару үлгісімен таныстырады. 3-топ қарапайым эксперименттік жұмысты орындап, қорытынды жасайды |
ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс
|
Постер, маркер |
|
Жұптық жұмыс 6 минут |
«Бізден-есеп, сізден-жауап» (қосымша 2) |
Оқушылар жұптық жұмысты орындайды. |
ҚБ: әріптестер пікірі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды 4 балл |
Тапсырма бар парақша |
|
Жеке жұмыс 12 минут Сабақтың соңы 3минут
|
«Өзіңді тексер!» Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары (қосымша3)
Рефлексия. Нені білдім ... Не ұнады ... Нені түсінбедім ... Нені өзгертер едім ...
Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу
Үй тапсырмасы.
Тақырыпты оқу. 1-тапсырма
|
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырмаларын жеке орындайды. Берілген сұрақтарға жауап жазады. Оқушылар бүгінгі сабаққа ауызша кері байланыс береді. |
ҚБ: әр дұрыс жауапқа 1 балл 6 балл 1-10 балл |
Тапсырма бар парақша |
Топтық жұмыс
(қосымша 1)
1-топ. Суреттер сөйлейді
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру

3-топ. Шағын зерттеу
Тіреу нүктесін табыңдар

Жұптық жұмыс. «Бізден-есеп, сізд
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.7 сынып.Иіндіктің тепе-теңдік шарты тақырыбына жасалған
ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.7 сынып.Иіндіктің тепе-теңдік шарты тақырыбына жасалған
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Күш моменті |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Иіндіктің тепе-теңдік шарты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.4– тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
– тепе-теңдікте тұрған денелер үшін күш моменттер ережесін тұжырымдайды және есептер шығаруда қолданады |
|
Құндылықтарға баулу |
Ар-ұят құндылығы: -Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту; Талап құндылығы: -жеке және командамен жұмыс істей білу
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут Өткенге шолу 5 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпты топқа бөлу. А тобындағы оқушылар В тобына, В тобындағы оқушылар С тобына сұрақтар қояды. «Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою. 1. Аңызға қарағанда Архимед өзінің ашқан жаңалығынан соң: «Маған Жердің тіреу нүктесін көрсетіңдер, мен оны көтеремін!»- деген екен. Архимедтің айтқаны шындыққа жанаса ма?
2.Өмірде қолданылатын иіндік түрлеріне мысалдар келтіріңдер. 3. Ауыр заттарды көтергенде неге сабы ұзын көтергіштермен көтереді? Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут) |
Оқушылар стикерлер арқылы 3 топқа бөлінеді. А,В,С топтары Оқушылар үй тапсырмасына қайталау жасайды. Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, өз ойларын айтады. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. Жауап: Аз күшті, иіндіктің көмегімен, үлкен күшпен теңестіруге болады. |
ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру |
стикерлер интерактивті тақта 7 сыныпқа арналған оқулық, слайд |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Топтық жұмыс 10 минут |
«Бірге ойлаймыз» әдісі (қосымша 1) 1-топ. Суреттер сөйлейді 2-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру 3-топ. Шағын зерттеу |
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. 1-топ иіндік түрлері суреттеріне сипаттама береді, 2-топ есеп шығару үлгісімен таныстырады. 3-топ қарапайым эксперименттік жұмысты орындап, қорытынды жасайды |
ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс
|
Постер, маркер |
|
Жұптық жұмыс 6 минут |
«Бізден-есеп, сізден-жауап» (қосымша 2) |
Оқушылар жұптық жұмысты орындайды. |
ҚБ: әріптестер пікірі арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды 4 балл |
Тапсырма бар парақша |
|
Жеке жұмыс 12 минут Сабақтың соңы 3минут
|
«Өзіңді тексер!» Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары (қосымша3)
Рефлексия. Нені білдім ... Не ұнады ... Нені түсінбедім ... Нені өзгертер едім ...
Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу
Үй тапсырмасы.
Тақырыпты оқу. 1-тапсырма
|
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырмаларын жеке орындайды. Берілген сұрақтарға жауап жазады. Оқушылар бүгінгі сабаққа ауызша кері байланыс береді. |
ҚБ: әр дұрыс жауапқа 1 балл 6 балл 1-10 балл |
Тапсырма бар парақша |
Топтық жұмыс
(қосымша 1)
1-топ. Суреттер сөйлейді
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру

3-топ. Шағын зерттеу
Тіреу нүктесін табыңдар

Жұптық жұмыс. «Бізден-есеп, сізд
шағым қалдыра аласыз




















