Материалдар / ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Толық іштей шағылу тақырыбында физика пәнінен.8 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Толық іштей шағылу тақырыбында физика пәнінен.8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Толық іштей шағылу тақырыбында физика пәнінен.8 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Сәуір 2024
38
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

8.4А Жарық құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Толық іштей шағылу


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.5.1.8 тәжірибеге сүйене отырып толық ішкі шағылу құбылысын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

8.5.1.8 тәжірибеге сүйене отырып толық ішкі шағылу құбылысын түсіндіру

Құндылықтарға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы:

-Ұлттық мәдениетті дәріптеу

Ар-ұят құндылығы:

-Академиялық адалдық қағидатын қолдану;

Талап құндылығы:

-Білуге, жаңаны тануға құштар болу


Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут




Өткенге шолу

5 минут

















Жаңа сабаққа дайындық

3 минут












3 минут



Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.

Топқа бөлу


«Серпілген сауал» ойыны арқылы

1.Жарықтың сыну заңын тұжырымдаңдар

2.Жарықтың таралу бағытын қандай аспаптармен өзгертуге болады?

3.Қандай сәулені сынған сәуле деп атаймыз?

4.Күндіз жаңбыр жауды, күн шықты, аспанда не пайда болды?

5.Абсолют сыну көрсеткіші

деген не?

6.Салыстырмалы сыну

көрсеткіші қандай шама?




«Зерделі сұрақ-дәлелді жауап» әдісі

Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында сұрақтар қою.


1.Суы бар ыдыстың түбіне ысталған металл ақша неліктен күміс түсті болып көрінеді? Мұны тексеріп көріңдер.


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау


Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут)



Сынып оқушыларын суреттер арқылы 3 топқа бөлу.




Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасына қайталау жасайды.
















Оқушылар сұрақтарға дәлелдермен жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.






Бағалау парақтарын таратып беру




ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс

















ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру













суреттер






8 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта















Презентация
















Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ

Топтық жұмыс

10 минут












Жұптық жұмыс

5 минут







Жеке жұмыс

12-13 минут









Сабақтың соңы


3 минут




«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі


1-топ. Үш сөйлем, бір түйінді ой әдісі бойынша теориямен жұмыс жасайды.

2-топ. Толық ішкі шағылу құбылысының қолданылуы


3-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру


Есеп. Спирт үшін толық шағылудың шектік бұрышы 470. Спирттің сыну көрсеткішін табыңдар.



«Дұрыс, дұрыс емес тұжырым»

(қосымша 1)







«Кім жылдам?» әдісі (құрылымдық тапсырма)

(қосымша 2)








Рефлексия. Маған не қиын болды, не қиын болмады



Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау


Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу


Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.












Оқушылар тапсырманы жұппен орындайды. Жұптар бір-бірінің жауаптарын тексереді, өзара бағалау жүргізеді





Оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалайды.




Оқушылар бүгінгі сабаққа жазбаша кері байланыс береді.


ҚБ: «сыншы дос» әдісі арқылы















ҚБ: Мен жұлдызымды .......... беремін.


3 балл





ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау

7 балл











1-10 балл





Тапсырма бар парақша


Shape1













Тапсырма бар парақша







Кесте, стикерлер


Жұптық жұмыс. Дұрыс, дұрыс емес тұжырым

(қосымша 1)

Мәтін бойынша «дұрыс» немесе «дұрыс емес» деген пікірге байланысты сөйлемдер құраңдар.


Қосымша 2



Ұйғарымдар


Дұрыс, дұрыс емес




















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!