Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзім туралы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.1.1 – баяу және анық айтылған сөзді тыңдау және интонациясы бойынша сұраулы және лепті сөйлемдерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
• баяу айтқан сөйлемдерді тыңдап, сұраулы және лепті сөйлемді ажырату • өз бетімен сөйлем құрап, дұрыс интонацияны анықтау •сөйлемдерді өмірлік жағдаймен байланыстыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Алдыңғы білім Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сөйлемдер беріледі. •«Мен мектепке барамын.» •«Бұл кітап.» •«Біз ойнаймыз.» Сұрайды: •«Бұл сөйлемдер қалай аяқталады?» (нүктемен) •«Қандай сөйлем түрі?» (хабарлы сөйлем)
Жаңа тақырып Мұғалім мысалдар айтады (интонациямен): •«Бұл не?» •«Қандай әдемі гүл!» Сұрайды: • «Бұл сөйлемдер хабарлы сөйлемге ұқсай ма?» •«Несімен өзгеше?» (дауыс ырғағы, соңындағы белгі) |
Алдыңғы білімді еске алу мақсатында тақтаға бірнеше сөйлем жазады. Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Жапондық бағалау жүйесі |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
1-тапсырма. «Кім жылдам» әдісі. Ж Бағалау критерийі: • 3/3 – толық меңгерді; • 2/3 – жақсы меңгерді; •1/3 – қосымша қолдау қажет. Қб: «Домбыра» әдісі |
Оқушылар «learningapps» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. . |
Дескриптор: 3 балл •Сөйлемнің түрін ажыратады; •Дұрыс жауапты белгілейді; |
https://learningapps.org/watch?v=prnoxnaij25
|
|
10 мин |
2-тапсырма “Сәйкесін тап ” әдісі. Жж Learningapps платформасында сөйлемдерді сәйкес белгімен сәйкестендіреді. Сөйлемдер: •Сенің атың кім … (?) • Алақай, біз жеңдік … (!) • Бұл не … (?) •Қандай әдемі табиғат … (!) Қб: «Домбыра» әдісі |
Берілген сөйлемдерді сәйкес белгімен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: 4 балл •Сөйлемді дұрыс белгімен сәйкестендіреді; |
https://learningapps.org/watch?v=pa581g1f325
|
|
10 мин |
3-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі. Ж •Мұғалім баяу және анық сөйлем айтады. Қб: «Домбыра» әдісі |
•«Орындықтағы» оқушы оның сұраулы ма, әлде лепті ме екенін айтады. |
Дескриптор: 10 балл •Сөйлемді тыңдап, интонациясына қарай дұрыс белгіні анықтайды. |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бағдаршам» әдісі: •? – барлығын түсіндім; •? – аздап түсіндім; •? – қиын болды. |
Оқушылар “Бағдаршам” әдісі арқылы бүгінгі сабақты түсінген немесе түсінбегенін айтады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Өзін-өзі бағалау (Google Forms сауалнама)
|
Оқушылар сабақ соңында Google Forms арқылы өз білімін бағалайды. |
|
|
|
Үй жұмысы |
1. Дәптерге 3 сұраулы сөйлем және 3 лепті сөйлем жазып кел. 2. Отбасындағы бір адамнан сұхбат алып (мысалы: «Сенің атың кім?», «Саған не ұнайды?»), оның жауабын жазып кел. |
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: |
. |
|||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 2-сынып. Өзім туралы (Т2)
ҚМЖ 2-сынып. Өзім туралы (Т2)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзім туралы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.1.1 – баяу және анық айтылған сөзді тыңдау және интонациясы бойынша сұраулы және лепті сөйлемдерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
• баяу айтқан сөйлемдерді тыңдап, сұраулы және лепті сөйлемді ажырату • өз бетімен сөйлем құрап, дұрыс интонацияны анықтау •сөйлемдерді өмірлік жағдаймен байланыстыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Алдыңғы білім Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сөйлемдер беріледі. •«Мен мектепке барамын.» •«Бұл кітап.» •«Біз ойнаймыз.» Сұрайды: •«Бұл сөйлемдер қалай аяқталады?» (нүктемен) •«Қандай сөйлем түрі?» (хабарлы сөйлем)
Жаңа тақырып Мұғалім мысалдар айтады (интонациямен): •«Бұл не?» •«Қандай әдемі гүл!» Сұрайды: • «Бұл сөйлемдер хабарлы сөйлемге ұқсай ма?» •«Несімен өзгеше?» (дауыс ырғағы, соңындағы белгі) |
Алдыңғы білімді еске алу мақсатында тақтаға бірнеше сөйлем жазады. Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Жапондық бағалау жүйесі |
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
1-тапсырма. «Кім жылдам» әдісі. Ж Бағалау критерийі: • 3/3 – толық меңгерді; • 2/3 – жақсы меңгерді; •1/3 – қосымша қолдау қажет. Қб: «Домбыра» әдісі |
Оқушылар «learningapps» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. . |
Дескриптор: 3 балл •Сөйлемнің түрін ажыратады; •Дұрыс жауапты белгілейді; |
https://learningapps.org/watch?v=prnoxnaij25
|
|
10 мин |
2-тапсырма “Сәйкесін тап ” әдісі. Жж Learningapps платформасында сөйлемдерді сәйкес белгімен сәйкестендіреді. Сөйлемдер: •Сенің атың кім … (?) • Алақай, біз жеңдік … (!) • Бұл не … (?) •Қандай әдемі табиғат … (!) Қб: «Домбыра» әдісі |
Берілген сөйлемдерді сәйкес белгімен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: 4 балл •Сөйлемді дұрыс белгімен сәйкестендіреді; |
https://learningapps.org/watch?v=pa581g1f325
|
|
10 мин |
3-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі. Ж •Мұғалім баяу және анық сөйлем айтады. Қб: «Домбыра» әдісі |
•«Орындықтағы» оқушы оның сұраулы ма, әлде лепті ме екенін айтады. |
Дескриптор: 10 балл •Сөйлемді тыңдап, интонациясына қарай дұрыс белгіні анықтайды. |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бағдаршам» әдісі: •? – барлығын түсіндім; •? – аздап түсіндім; •? – қиын болды. |
Оқушылар “Бағдаршам” әдісі арқылы бүгінгі сабақты түсінген немесе түсінбегенін айтады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Өзін-өзі бағалау (Google Forms сауалнама)
|
Оқушылар сабақ соңында Google Forms арқылы өз білімін бағалайды. |
|
|
|
Үй жұмысы |
1. Дәптерге 3 сұраулы сөйлем және 3 лепті сөйлем жазып кел. 2. Отбасындағы бір адамнан сұхбат алып (мысалы: «Сенің атың кім?», «Саған не ұнайды?»), оның жауабын жазып кел. |
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: |
. |
|||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз
















