|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9минут
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б Мысал |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс №621.Қаңылтырдан дайындалған бұйымдарды дәнекерлеу үшін 2 бөлік қорғасын және 5 бөлік қалайы қоспасы алынады.
№624.Қабырғасы 12 см квадрат, қабырғасы 4 см торкөздерге бөлінді. Торкөздер ішіне 37 нүкте белгіленді. Кейбір торкөз ішіне кем дегенде 5 нүкте белгіленгенін дәлелдеңдер. |
Берілген тапсырмаларды орындайды №622°.Оқушы кітаптың
№623.Сатуға әкелінген
көкөністің |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
1-тапсырма.
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі) №4. Сәйкестендір» кестесі:
Жеке жұмыс.
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 34 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||
|
Сабақтың басы 9 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б Мысал |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру 1.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлгенде,1-ші бөлшек өзі жазылып,2-ші бөлшек кері санга айналып көбейтіледі.
Мысалы: 2.Аралас санды аралас санға бөлгенде ең бңрінші аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырып аламыз да, бөлшекті бөлшекке бөлу амалын қолданамыз.
Мысалы:
3.Аралас санды
натурал санға бөлгенде,ең бірінші аралас санды бұрыс бөлшекке
айналдырамызда,ал натурал санды бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде
жазамызда,бөлшекке бөлу ережесін қолданамыз.
Мысалы:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату №627. Есептеңдер:1) 2) 3) |
Берілген тапсырмаларды орындайды №628. Бөлшектерді қысқартып, амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) №629. Теңдеуді шешіңдер:1) 2) 3)
|
|
|
||||
|
|
|
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||
|
Жұппен жұмыс |
№1 (Алдамуратова оқулығынан) Амалды орында
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. |
№2 теңдеуді шеш
Дескриптор: -Берілген теңдеуді құрады және талдайды. -Айнымалыны бөліп алып, есептейді. -Жауапты аралас сан немесе дұрыс бөлшек түрінде жазады. |
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||
|
|
№1 карточка жауаптары
|
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс
|
Бірін-бірі бағалайды.
|
|
|||||||||||||||
|
|
. 639. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) 5) 6)
|
640. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) 641. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) |
|
|
||||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
|
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
|
|
|
||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 36 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; ББЖБ №5 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29 минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату 646. Теңдеуді шешіңдер:1)
2)
3)
4)
5)
6)
|
647. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептеңдер:1) 2) 3) 4) 648. Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңдар:1) 2) 3) 4)
|
Өзара бағалау сөйлем бастамалары «Сен формуланы … дұрыс қолдандың, себебі …» «Мына қадамда … қоссаң/түзетсең, жауабың нақтырақ болады»
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№1 есептеңдер
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. №3 бөлшекті кыскартып,амалдарды орындаңдар
Дескриптор: -Бөлшектерді қысқартады. -Айнымалысы бар өрнектерді ықшамдайды. -Нәтижені дұрыс жазады. |
№2 Дескриптор: -Теңдеуді шешу амалдарын орындайды. -Айнымалыны жеке қалдырады. -Нәтижені дұрыс табады. |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№4 амалды орындаңдар
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын орындайды. -Жауапты ықшам түрінде жазады. |
№5
Дескриптор: -Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу амалын орындайды. -Жауапты аралас сан немесе қысқарған бөлшек түрінде жазады. |
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№6
Ылгалды кірпіштің массасы
4
Кірпіш кептірілгенде алғашқы
массаның Дескриптор: -Есептің шартын түсінеді. -Масса айырмасын табады. -Жауапты ықшам түрінде жазады. |
№7
Тракторшы бірнші күні
12
Ол екінші күні бірінші
күнгіден
Дескриптор: -Есептің шартын талдайды. -Бөлшектерді қосады. -Жауабын гектармен дұрыс жазады. |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||
№37 ТЖБ жазасыздар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 38 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату 654.Фермер
жерінің 655. Есептеңдер:1) 2) 3) 4) 656. Бөлшектердің бөлімдері әртүрлі алиқвоттық бөлшектердің қосындысы түрінде жазыңдар:
657. Есептеңдер:1)
2)
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату №1 теңдеуді шеш
Дескриптор: -Теңдеуді құрады. -Айнымалыны табады. -Нәтижені дұрыс жазып көрсетеді. |
№2 Өрнекті ықшамдап мәнін табыңдар
Дескриптор: -Өрнектің құрамындағы амалдарды орындайды. -Жай және аралас бөлшектермен жұмыс істейді. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||
|
|
№1
№2
№3
(4балл)
№4.
Есеп: Жаяу адам
Шешуі: х – жаяу адамның жылдамдығы
Нұсқауды пайдаланып, есепті өз беттеріңмен шығарады. дескриптор:
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
|
№1.Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2.Есептеңдер:
№3. Есептеңдер:
№4. Шолпан
х
алма,
Айман 1 |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 39 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
№1.
№2. Теңдеуді шешіңдер: 1). 2). 3).
№3. 4. Жеке жұмыс. 1)
|
2. Тест
тапсырмалары. 2. Теңдеуді шеш:
у +
33/4 = 57/8.
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №40 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептеңдер. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||
|
|
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж 2-тоқсан
Қмж 2-тоқсан
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9минут
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б Мысал |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс №621.Қаңылтырдан дайындалған бұйымдарды дәнекерлеу үшін 2 бөлік қорғасын және 5 бөлік қалайы қоспасы алынады.
№624.Қабырғасы 12 см квадрат, қабырғасы 4 см торкөздерге бөлінді. Торкөздер ішіне 37 нүкте белгіленді. Кейбір торкөз ішіне кем дегенде 5 нүкте белгіленгенін дәлелдеңдер. |
Берілген тапсырмаларды орындайды №622°.Оқушы кітаптың
№623.Сатуға әкелінген
көкөністің |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
1-тапсырма.
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі) №4. Сәйкестендір» кестесі:
Жеке жұмыс.
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 34 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||
|
Сабақтың басы 9 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б Мысал |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру 1.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлгенде,1-ші бөлшек өзі жазылып,2-ші бөлшек кері санга айналып көбейтіледі.
Мысалы: 2.Аралас санды аралас санға бөлгенде ең бңрінші аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырып аламыз да, бөлшекті бөлшекке бөлу амалын қолданамыз.
Мысалы:
3.Аралас санды
натурал санға бөлгенде,ең бірінші аралас санды бұрыс бөлшекке
айналдырамызда,ал натурал санды бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде
жазамызда,бөлшекке бөлу ережесін қолданамыз.
Мысалы:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату №627. Есептеңдер:1) 2) 3) |
Берілген тапсырмаларды орындайды №628. Бөлшектерді қысқартып, амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) №629. Теңдеуді шешіңдер:1) 2) 3)
|
|
|
||||
|
|
|
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||
|
Жұппен жұмыс |
№1 (Алдамуратова оқулығынан) Амалды орында
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. |
№2 теңдеуді шеш
Дескриптор: -Берілген теңдеуді құрады және талдайды. -Айнымалыны бөліп алып, есептейді. -Жауапты аралас сан немесе дұрыс бөлшек түрінде жазады. |
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||
|
|
№1 карточка жауаптары
|
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Оқулықпен жұмыс
|
Бірін-бірі бағалайды.
|
|
|||||||||||||||
|
|
. 639. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) 5) 6)
|
640. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) 641. Амалдарды орындаңдар:1) 2) 3) 4) |
|
|
||||||||||||||
|
Жеке тапсырма |
|
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
|
|
|
||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 36 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; ББЖБ №5 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29 минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату 646. Теңдеуді шешіңдер:1)
2)
3)
4)
5)
6)
|
647. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептеңдер:1) 2) 3) 4) 648. Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңдар:1) 2) 3) 4)
|
Өзара бағалау сөйлем бастамалары «Сен формуланы … дұрыс қолдандың, себебі …» «Мына қадамда … қоссаң/түзетсең, жауабың нақтырақ болады»
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№1 есептеңдер
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын дұрыс орындайды. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. №3 бөлшекті кыскартып,амалдарды орындаңдар
Дескриптор: -Бөлшектерді қысқартады. -Айнымалысы бар өрнектерді ықшамдайды. -Нәтижені дұрыс жазады. |
№2 Дескриптор: -Теңдеуді шешу амалдарын орындайды. -Айнымалыны жеке қалдырады. -Нәтижені дұрыс табады. |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№4 амалды орындаңдар
Дескриптор: -Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу және азайту амалдарын орындайды. -Жауапты ықшам түрінде жазады. |
№5
Дескриптор: -Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді. -Қосу амалын орындайды. -Жауапты аралас сан немесе қысқарған бөлшек түрінде жазады. |
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
|
№6
Ылгалды кірпіштің массасы
4
Кірпіш кептірілгенде алғашқы
массаның Дескриптор: -Есептің шартын түсінеді. -Масса айырмасын табады. -Жауапты ықшам түрінде жазады. |
№7
Тракторшы бірнші күні
12
Ол екінші күні бірінші
күнгіден
Дескриптор: -Есептің шартын талдайды. -Бөлшектерді қосады. -Жауабын гектармен дұрыс жазады. |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||
№37 ТЖБ жазасыздар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 38 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату 654.Фермер
жерінің 655. Есептеңдер:1) 2) 3) 4) 656. Бөлшектердің бөлімдері әртүрлі алиқвоттық бөлшектердің қосындысы түрінде жазыңдар:
657. Есептеңдер:1)
2)
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату №1 теңдеуді шеш
Дескриптор: -Теңдеуді құрады. -Айнымалыны табады. -Нәтижені дұрыс жазып көрсетеді. |
№2 Өрнекті ықшамдап мәнін табыңдар
Дескриптор: -Өрнектің құрамындағы амалдарды орындайды. -Жай және аралас бөлшектермен жұмыс істейді. -Нәтижені ықшам түрінде жазады. |
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||
|
|
№1
№2
№3
(4балл)
№4.
Есеп: Жаяу адам
Шешуі: х – жаяу адамның жылдамдығы
Нұсқауды пайдаланып, есепті өз беттеріңмен шығарады. дескриптор:
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
|
№1.Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2.Есептеңдер:
№3. Есептеңдер:
№4. Шолпан
х
алма,
Айман 1 |
қушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 39 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
№1.
№2. Теңдеуді шешіңдер: 1). 2). 3).
№3. 4. Жеке жұмыс. 1)
|
2. Тест
тапсырмалары. 2. Теңдеуді шеш:
у +
33/4 = 57/8.
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||||||||
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №40 5 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады |
|||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар: Бірлік және ынтымақ Бірлік: топтық жұмыс барысында ортақ мақсатқа жету үшін өз үлесін қосып, әрбір қатысушының еңбегін құрметтейді. Ынтымақ: бір-біріне қолдау көрсетіп, ойларын еркін бөлісіп, пікірталаста өзара түсіністік пен сыйластық танытады |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 6мин |
Жұмыс
түрі: топтық -сабақтың мақсатымен таныстыру |
Жасанды интеллект көмекшісін тыңдап, құндылықтарға қатысты сөйлемдерді жалғастырады. –
Достарыммен тату
болу үшін мен …
|
Жасанды көмекші арқылы оқушылар өздерін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалауы |
Google AI studio Veo 3 жасанды интеллектісі арқылы жасалынған бейне
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау
|
Слайд ; Интерактивті тақта;
Оқу құрал -жабдықтары |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
29минут |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, есептеңдер. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды.
Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||
|
|
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды.
|
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: Т.А.Алдамуратова; Е.С.Байшоланов |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады |
Жасанды көмекші арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



ысалы,
өлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал
сан бөлімі




















































































































.
Барлығы 48 алма. Шолпанда алма
қанша?































