|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Неліктен біз денелерді көре аламыз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жарықтың шағылуының маңызы, оның қалай шағылатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық. Сабаққа дайындық жасау Өткен тоқсанда өтілген тақырыптарды сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтау. Жаңа тақырып Суретпен жұмыс Көл мен құмды салыстыру Көл айнаға ұқсайды. Көл бетіндегі су аспаннан түскен жарық арқылы шағылады Құмның беті шағылмайды. Өйткені,құм су сияқты мөлдір емес. ФС тапсырмасы Топтарға бөлу Топтар: Шағылатын және шағылмайтын заттар Шағылмайтын заттар: қобыз,сүлгілер,кітап Шағылатын заттар: Теледидар,көзілдірік, айна. ЕБҚ Айнаны күн көзіне ұстап шағылуын байқа. Ол тік түсе ме, қисық түсе ме? Айт. Жарықтың түрлі беттерден шағылуы Айнадан,кедір-бұдыр беттен шағылу түрлері
Дәптермен жұмыс
ЕҚБ: Ойлан Тіс дәрігеріне айна не үшін қажет? Қалай ойлайсың? Ж: Айна тіс дәрігеріне тісті жақсы көру үшін қажет. Қж: Ойын ойнау «Айырмашылығын тап» ойыны
Қорытындылау Бүгінгі тақырыптың түйінді сөзі: Жарық тек тегіс,жылтыр беттен ғана емес,кедір-бұдыр беттен де шағылады Үй тапсырмасы Айналадағы заттардан шағылатын және шағылмайтын заттардың тізімін жасап келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Өтілген тақырыпты қайталайды Суретпен жұмыс жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Әр топ өзіне берілген заттарды зерттейді Заттардың шағылу түрлерімен танысады Дәптермен жұмыс жасайды Жауап табады Тақтаға ілінген бірдей суреттерден айырмашы лықтарды табады Тақырыптың негізгі ойын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескриптор: Құм мен суды салыстыра алады-1Б Шағылу туралы білімі бар-1Б Дескриптор: Заттарды ажырата алады-1Б Шағылатын және шағылмайтын заттарды атай алады-1Б ҚБ: Керемет жұмыс!
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Шағылу түрлерін біледі-1Б
Дескриптор: Суреттердегі білінбейтін айырмашылықтарды табады-1Б Ойлау қабілеті жоғары(жақсы,орта)-1Б Дескриптор: Тақырыптың негізгі ойын айтады-1Б Жарықтың шағылуы туралы біледі-1Б ҚБ:
«Мен ....» әдісі |
Суреттер мен плакаттар Оқулықтағы құм мен көлдің суреттері Қобыз Сүлгілер Кітап Айна Көзілдірік Айна
Дәптер Кесте үлгісі Оқулық Тақта Бірдей суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ №32 сабақ. Неліктен біз денелерді көре аламыз? 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Неліктен біз денелерді көре аламыз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жарықтың шағылуының маңызы, оның қалай шағылатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық. Сабаққа дайындық жасау Өткен тоқсанда өтілген тақырыптарды сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтау. Жаңа тақырып Суретпен жұмыс Көл мен құмды салыстыру Көл айнаға ұқсайды. Көл бетіндегі су аспаннан түскен жарық арқылы шағылады Құмның беті шағылмайды. Өйткені,құм су сияқты мөлдір емес. ФС тапсырмасы Топтарға бөлу Топтар: Шағылатын және шағылмайтын заттар Шағылмайтын заттар: қобыз,сүлгілер,кітап Шағылатын заттар: Теледидар,көзілдірік, айна. ЕБҚ Айнаны күн көзіне ұстап шағылуын байқа. Ол тік түсе ме, қисық түсе ме? Айт. Жарықтың түрлі беттерден шағылуы Айнадан,кедір-бұдыр беттен шағылу түрлері
Дәптермен жұмыс
ЕҚБ: Ойлан Тіс дәрігеріне айна не үшін қажет? Қалай ойлайсың? Ж: Айна тіс дәрігеріне тісті жақсы көру үшін қажет. Қж: Ойын ойнау «Айырмашылығын тап» ойыны
Қорытындылау Бүгінгі тақырыптың түйінді сөзі: Жарық тек тегіс,жылтыр беттен ғана емес,кедір-бұдыр беттен де шағылады Үй тапсырмасы Айналадағы заттардан шағылатын және шағылмайтын заттардың тізімін жасап келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Өтілген тақырыпты қайталайды Суретпен жұмыс жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Әр топ өзіне берілген заттарды зерттейді Заттардың шағылу түрлерімен танысады Дәптермен жұмыс жасайды Жауап табады Тақтаға ілінген бірдей суреттерден айырмашы лықтарды табады Тақырыптың негізгі ойын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескриптор: Құм мен суды салыстыра алады-1Б Шағылу туралы білімі бар-1Б Дескриптор: Заттарды ажырата алады-1Б Шағылатын және шағылмайтын заттарды атай алады-1Б ҚБ: Керемет жұмыс!
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Шағылу түрлерін біледі-1Б
Дескриптор: Суреттердегі білінбейтін айырмашылықтарды табады-1Б Ойлау қабілеті жоғары(жақсы,орта)-1Б Дескриптор: Тақырыптың негізгі ойын айтады-1Б Жарықтың шағылуы туралы біледі-1Б ҚБ:
«Мен ....» әдісі |
Суреттер мен плакаттар Оқулықтағы құм мен көлдің суреттері Қобыз Сүлгілер Кітап Айна Көзілдірік Айна
Дәптер Кесте үлгісі Оқулық Тақта Бірдей суреттер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз












