|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Су- тіршілік көзі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Судың пайдасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.5.1 сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу 3.4.4.1 кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын дамыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты таба алады және оны алады; кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жаза алады, каллиграфиялық дағдыларын дамыта алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Оқылым Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала. Оқылым Айтылым. Оқы. Қайтала Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Сергіту сәті Тыңдалым Айтылым 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді пайдаланып мәтін не туралы екенін айт. Оқылым 2– тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. 4-тапсырма Жазылым Суреттердің орнына қажетті сөздерді қойып жаз Айтылым 5-тапсырма Сөйлемдерді ретімен орналастырып, оқы. Жазылым 6-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жаз. 3-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Көмектесші-помоги Шөлдеді-жаждать Суару-поивать Тіршілік-жизнь Көзі-источник Тұщы су-пресная вода Үнемдеу-экономить Ласта/ластама-загрязнение Төк/төкпе-обливать Тамшы-капля Теңіз-море Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында су, өзен, көлдер, теңізге қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер су жайлы не айта аласыңдар? Айтайық Мен бақша суардым Сен бақша суардың Сіз бақша суардыңыз Ол бақша суарды Біз бақша суардық Сендер бақша суардыңдар Олар бақша суарды Айтайық
Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір Сағатқа қарап ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым Тірек сөздер: сусыз, өмір сүру, ішеді, дайындайды, жуынады, тазалайды. Оқиық
Жазылым
Айтылым
Жазылым 1.Адам (гүл,бақша) өсірді. Бақша (айтты, шөлдеді). 3.Су бақшаны (көрді, суарды). 4. Су адамға (көмектесті, айтты) Айтылым Адам не өсірді?
|
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық 61- бет Оқулық 61- бет слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 7 -тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7.Су- тіршілік көзі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 2. Суды үнемде |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.5.1 тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжау 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжай алады; үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойқозғау Тақырыпты болжау. Айтылым 2-тапсырма Жазылым Оқылым Айтылым Оқы. Қайтала Сергіту сәті 3-тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жазылым 5-тапсырма Оқылым Жазылым Тыңдалым Айтылым 1 – тапсырма. Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Оқылым 2- тапсырма Мәтінді оқы. Айтылым ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі, Жазылым Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі |
Тыңдалым,айтылым. Текше- квадрат Шақырым-метр Жауын- шашын-осадки Айтылым Ойтүрткі «Он сұрақ» стратегиясы Мұғалім бір оқушыны таңдап алады және оның маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады – қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп беріледі. «Су» сөзі шығады. Көмек қажет жағдайда мұғалім өзі жетелеуші сұрақтар қояды. – Су не үшін қажет? Айтайық Мен суды үнемдеймін Сен суды үнемдейсің Сіз суды үнемдейсіз Ол суды үнемдейді Жазылым Сөздерге қосымшалар жалғап сөйлем құра. Гүлсая/қарындас/қатысу/бар би үйірмесі/ әдемі/ моншақ Айтылым Суды үнемде! Суды ластама! Суды төкпе!
Сергіту сәтін орындайды. "Сыныпта кім бар?" ойыны. Жазылым Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жаз. Жазылым Суретті пайдаланып сөйлемдерді толықтыр. Оқылым Жазылым Қажетті сөздерді орнына қойып жаз. Айтайық Тірек сөздер: төк, төкпе,
үнемде. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 7. Су- тіршілік
көзі Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
3 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 1.
Судың
пайдасы Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаттары 3.3.5.1 сөздіктер мен анықтамалықтардан
қажетті ақпаратты табу және оны алу 3.4.4.1 кең жолды дәптерге бас әріптер мен
кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың
байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын
дамыту Сабақтың мақсаты
: Барлық оқушылар:
сөздіктер мен
анықтамалықтардан қажетті ақпаратты таба алады және оны
алады; кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші
әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын
сақтап жаза алады, каллиграфиялық дағдыларын дамыта
алады. Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы (5
минут) «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға,
қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы
болжайды.
«Қол шапалақ» Слайд Сабақтың
ортасы (6-37
минут) 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған
қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы
топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір
мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд
арқылы көрсетіледі. Оқылым
Айтылым тапсырма Оқы. Қайтала. Оқылым Айтылым. Оқы. Қайтала
Оқушы
қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша
түсіндіреді ЕББҚ
(Зейін тапшылығы және
гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау
көрсетіледі Сергіту сәті Тыңдалым Айтылым 1-тапсырма Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді
пайдаланып мәтін не туралы екенін айт. Оқылым 2– тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп
оқыңдар. 4-тапсырма Жазылым Суреттердің орнына
қажетті сөздерді қойып жаз Айтылым 5-тапсырма Сөйлемдерді ретімен
орналастырып, оқы. Жазылым 6-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті
сөздерді қойып жаз. 3-тапсырма Айтылым Тыңдалым,айтылым. Көмектесші-помоги Шөлдеді-жаждать Суару-поивать Тіршілік-жизнь Көзі-источник Тұщы су-пресная
вода Үнемдеу-экономить Ласта/ластама-загрязнение Төк/төкпе-обливать Тамшы-капля Теңіз-море Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту
мақсатында су, өзен, көлдер, теңізге қатысты дайындаған слайдтарын
көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер су жайлы не айта
аласыңдар? Айтайық Мен бақша
суардым Сен бақша
суардың Сіз бақша
суардыңыз Ол бақша
суарды Біз бақша
суардық Сендер бақша
суардыңдар Олар бақша
суарды Айтайық Сергіту сәтін орындайды. Сағаттың тіліндей, иіліп оңға
бір Сағаттың
тіліндей Иіліп солға
бір Сағатқа қарап
ақ Жаттығу оңай- ақ Айтылым Тірек сөздер: сусыз, өмір
сүру, ішеді, дайындайды, жуынады, тазалайды. Оқиық Жазылым Айтылым Жазылым 1.Адам (гүл,бақша) өсірді.
Бақша (айтты, шөлдеді). 3.Су бақшаны (көрді, суарды). 4. Су адамға
(көмектесті, айтты) Айтылым Адам не
өсірді? «Табыс
баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін
әңгімелейді. «Қол
шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша»,
«Жақсы», «Ойлан» Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық 61-
бет Оқулық 61-
бет слайд Сабақтың соңы 3
минут Үй тапсырмасын
беру : 7
-тапсырма Кері
байланыс «Түрлі- түсті
смайликтер» Өз деңгейлерін
анықтайды. Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын
қояды. Қысқа мерзімді
жоспар Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 7.Су- тіршілік көзі Күні
: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
3 Қатысқан оқушылар:
Қатыспаған оқушылар : Сабақтың
тақырыбы: 2.
Суды
үнемде Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары 3.1.5.1 тыңдаған фразаның алдындағы немесе
кейінгі оқиғаны болжау 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас
сөйлем құрастыру Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар:
тыңдаған фразаның
алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжай
алады; үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын
тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас
сөйлем құрастыра алады. Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы (5
минут) «Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға,
қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын
тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы
болжайды.
«Қол шапалақ» Слайд Сабақтың
ортасы (6-37
минут) 1.Сөздікпен
жұмыс. Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойқозғау Тақырыпты
болжау. Айтылым 2-тапсырма Жазылым Оқылым Айтылым Оқы. Қайтала Сергіту сәті 3-тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жазылым 5-тапсырма Оқылым Жазылым Тыңдалым Айтылым 1 – тапсырма. Мәтінді тыңда.
Сұрақтарға жауап бер. Оқылым 2-
тапсырма Мәтінді
оқы. Айтылым ЕББҚ.
(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік
синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып
жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау
көрсетіледі, Жазылым Жеке
қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық
саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер
рөлі беріледі Тыңдалым,айтылым. Текше-
квадрат Шақырым-метр Жауын-
шашын-осадки Айтылым
Ойтүрткі «Он сұрақ» стратегиясы Мұғалім бір оқушыны таңдап алады
және оның маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады –
қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп
беріледі. «Су» сөзі шығады. Көмек қажет жағдайда мұғалім өзі
жетелеуші сұрақтар қояды. – Су не үшін
қажет? Айтайық Мен суды
үнемдеймін Сен суды
үнемдейсің Сіз суды
үнемдейсіз Ол суды
үнемдейді Жазылым Сөздерге қосымшалар жалғап сөйлем
құра. Гүлсая/қарындас/қатысу/бар би үйірмесі/ әдемі/ моншақ Айтылым Суды үнемде! Суды ластама! Суды төкпе! Сергіту сәтін орындайды. "Сыныпта кім бар?"
ойыны. Жазылым Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап
жаз. Жазылым Суретті пайдаланып сөйлемдерді
толықтыр. Оқылым Жазылым Қажетті сөздерді орнына қойып жаз. Айтайық Тірек сөздер: төк, төкпе,
үнемде. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















