|
Білім беру ұйымының атауы |
Мәншүк Мәметова атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар.Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Юлдашева Севара Сабировна |
|||||
|
Күні: |
21.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№110 сабақ Жазбаша түрде қалдықпен бөлу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.6 Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады, бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі |
-Жасампаздық пен жаңашылдық «Жаңашылдық- заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту Кері байланыс |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) Психологиялық ахуал Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Оқу тапсырмасы: 64 -бет, №8 Ширату тапсырмасы. Қазақстанның математиктері туралы әңгімелеу.
О.Жәутіков – ғалым-математик 2005 жылы Алматы қаласында математика және физика пәндерінен оқушыларға арналған 1-ші Халықаралық Жәутіков олимпиадасы өткізілді. №1 - тапсырма Бөліндінің мәні мен қалдықты ата. Барлық қалдықтардың қосындысын тап. Сонда сен халықаралық олимпиадаға қатысу үшін әлемнің қанша елінен оқушылар жиналғанын білетін боласың.
№2-тапсырма Қалдықпен бөлуді қалай орындалғанына қара.
Жұптық жұмыс №3-тапсырма Қалдықпен бөлуді орындаңдар. Есептеуді тексеріңдер. 364 : 3 483 : 2 89 : 4 968 : 3 846 : 4 779 : 7 78 : 7 685 : 2 Есептерді шығарыңдар. №4-тапсырма
№5 - тапсырма
Шығармашылық тапсырма №7 - тапсырма Тіктөртбұрыш сыз. Оны екі тіктөртбұрыш үш бұрышқа бөл. Үшбұрыштардың ауданын есепте.
Топтық жұмыс.Бірге ойлаймыз 1 - топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
2 - топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
3- топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
ЕБҚ
Өзіндік жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқу тапсырмасы:66 -бет, №6
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады. Қазақстанның математиктері туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады әлемнің қанша елінен оқушылар жиналғанын анықтайды Қалдықпен бөлу жолын баған түрінде жазып үйренді
4-5 тапсырмаларды орындайды Шығармашылық тапсырманы орындайды Топтасып түсіндіре отырып есептейді
ҚБ тапсырмаларын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Бөліндінің мәні мен қалдықты атайды -1б Барлық қалдықтардың қосындысын табады-1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б Есептеуді тексереді -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: 810тг қанша ашықхат сатып алуға болатынын анықтайды-1б 8 бумада қанша ашық хат барын есептейді-1б Дескриптор: Барлығы қанша қорап қарындаш сатылғанын табады -1б Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады және екі тіктөртбұрыш үш бұрышқа бөледі-1б Үшбұрыштар дың ауданын есептейді -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. ҚБ: Жарайсың!.
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, дәптер Оқулық, дәптер Слайд, суреттер Топтық жұмыс тапсырма лары Слайд, дәптер Таратпа қағаз |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж 3-сынып
қмж 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мәншүк Мәметова атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар.Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Юлдашева Севара Сабировна |
|||||
|
Күні: |
21.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№110 сабақ Жазбаша түрде қалдықпен бөлу. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.6 Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады, бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі |
-Жасампаздық пен жаңашылдық «Жаңашылдық- заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту Кері байланыс |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) Психологиялық ахуал Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Оқу тапсырмасы: 64 -бет, №8 Ширату тапсырмасы. Қазақстанның математиктері туралы әңгімелеу.
О.Жәутіков – ғалым-математик 2005 жылы Алматы қаласында математика және физика пәндерінен оқушыларға арналған 1-ші Халықаралық Жәутіков олимпиадасы өткізілді. №1 - тапсырма Бөліндінің мәні мен қалдықты ата. Барлық қалдықтардың қосындысын тап. Сонда сен халықаралық олимпиадаға қатысу үшін әлемнің қанша елінен оқушылар жиналғанын білетін боласың.
№2-тапсырма Қалдықпен бөлуді қалай орындалғанына қара.
Жұптық жұмыс №3-тапсырма Қалдықпен бөлуді орындаңдар. Есептеуді тексеріңдер. 364 : 3 483 : 2 89 : 4 968 : 3 846 : 4 779 : 7 78 : 7 685 : 2 Есептерді шығарыңдар. №4-тапсырма
№5 - тапсырма
Шығармашылық тапсырма №7 - тапсырма Тіктөртбұрыш сыз. Оны екі тіктөртбұрыш үш бұрышқа бөл. Үшбұрыштардың ауданын есепте.
Топтық жұмыс.Бірге ойлаймыз 1 - топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
2 - топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
3- топ Қалдықпен бөлуді орында, тексер.
ЕБҚ
Өзіндік жұмыс ҚБ тапсырмасы
Оқу тапсырмасы:66 -бет, №6
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады. Қазақстанның математиктері туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады әлемнің қанша елінен оқушылар жиналғанын анықтайды Қалдықпен бөлу жолын баған түрінде жазып үйренді
4-5 тапсырмаларды орындайды Шығармашылық тапсырманы орындайды Топтасып түсіндіре отырып есептейді
ҚБ тапсырмаларын орындайды Кері байланыс береді |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Бөліндінің мәні мен қалдықты атайды -1б Барлық қалдықтардың қосындысын табады-1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б Есептеуді тексереді -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: 810тг қанша ашықхат сатып алуға болатынын анықтайды-1б 8 бумада қанша ашық хат барын есептейді-1б Дескриптор: Барлығы қанша қорап қарындаш сатылғанын табады -1б Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады және екі тіктөртбұрыш үш бұрышқа бөледі-1б Үшбұрыштар дың ауданын есептейді -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. ҚБ: Жарайсың!.
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, дәптер Оқулық, дәптер Слайд, суреттер Топтық жұмыс тапсырма лары Слайд, дәптер Таратпа қағаз |
||
шағым қалдыра аласыз






























