ҚМЖ-3 сынып. Тақырыбы: Word мәтіндік редакторы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ-3 сынып. Тақырыбы: Word мәтіндік редакторы

Материал туралы қысқаша түсінік
МЖ-3 сынып. Тақырыбы: Word мәтіндік редакторы. 3 сыныптарға арналған жаңа тарау бойынша мәтіндік редактор бөлімі бойынша қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ұзақмерзімді жоспар тарауы:

3-бөлім. Роботтехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер»,

«Атақты тұлғалар»)

Педагогтың аты-жөні

Альмурзина Айымгүл Айбатырқызы

Күні


Сынып: 3 «А»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Word мәтіндік редакторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін пернелерді пайдалану;

3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау;

3.2.1.3. мәтінді өңдеу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Word пен WordPad – мәтіндік редакторларының жұмысындағы айырмашылықтарды біледі.

Көптеген оқушылар:

Берілген суретке сөйлем құрап, мәтіндік редакторда теріп, сақтайды.

Кейбір оқушылар:

Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтінді өңдеуді үйренеді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

«Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз» ойыны

Әр оқушыға 10-15 секунд уақыт аралығында ішінде өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек

тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар жұпқа бірігіп, бір-бірінің қолынан алып,

жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айтуы керек. Мұғалімнің де бұл іске қатысқаны

дұрыс. Тілектерді бір-біріне топ ішінде де айтуға болады. /Бұл ойын оқушыларға

психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Сабақтың ортасы

1-суретке назар аудар,әңгімеле. Берілген суреттерге қандай ортақ тақырып ұсынар едің?

Қандай мәтіндік редакторларды білесің?

Өнер туралы мәтінді компьютерде қандай мәтіндік редактормен теріп, сақтай аласың?









Жаңа тақырып


Word – мәтіннен тұратын құжаттарды дайындауға ар- налған мәтіндік редактор. Microsoft фирмасының офиске ар-налған программалық өнімі.


Word мәтіндік редакторының көмегімен кесте, сәндік мәтін, фотосурет т.б. объектілерден құралған құжатты ре-дакциялауға, басып шығаруға болады.


Программаны іске қосу үшін, командаларды төмендегі ретпен бастаймыз:

Пуск Все программы MS Office MS Word 2010


Іске қосу Барлық программалар MS Office MS Word 2010


1.Жаңа құжат құру үшін, ФайлСоздать (Құру)→ Новый документ (Жаңа құжат) (3-сурет, қызыл бағыттамалар) командаларын орындаймыз.

2.Құрған құжатты алғаш рет сақтау үшін, ФайлСохра­ нить как (Қалай сақтау) ко-мандаларын орындаймыз (3-сурет, жасыл бағыттама).

3.Сақталған құжатты ашу үшін, ФайлОткрыть (Ашу) командаларын орындаймыз (3-сурет, көк бағыттама).



3-сурет. Құжатты құру,














Жұптық жұмыс.

«Даналық ағашы» әдісі

Оқушылар арасынан бір жүргізуші сайланады. Жүргізушінің қолында қорап

немесе сандықша болу керек. Оқушылар тақырып бойынша ашық сұрақтар құрастырып, жүргізушіге береді. Сұрақтар құрастырылып біткен соң, оқушылар сандықшаданкез келген сұрақты алып, дауыстап оқиды, толық жауап беруге тырысады. Қойылған сұрақ пен берілген жауап

бағаланады.


1 тапсырама. Word редакторының терезесі мен құралдарыбойынша сұрақтар құрастырып, сыныптастарыңа ұсын.

Жеке жұмыс 3-тапсырма Word

редакторындағы құралдардың суретінеқарап,

қандай қызмет атқаратынын болжаңдар.Кесте құрып, дәптеріңе жаз.

Дескриптор

  • Word

редакторындағы құралдардың суретіне қарап,

қандай қызмет атқаратынын анықтайды.

Оған кесте құрып, дәптеріне жазады.


Сұрақтарға жауап береді.



Мұғалімді тыңдайды




Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б.












Оқулықтағы тақырыпты оқиды



Жаңа тақырыпты түсініп оқиды





























Оқушылар жұппен жұмыстанады










Дескриптор

  • Word

редакторының терезесімен құралдары бойынша сұрақтан құрастырады.

Құрастырған сұрақтарын сыныптастарына ұсынады.


Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай

«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!







Жұлдыз

1 балл



































Қалыптастырушы бағалау

Жұптасқан оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды.

Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын



Интер белсенді тақта/ компьютер



















оқулық

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

Жасыл түс- Мен бұл тақырыпты толық түсіндім

Сары түс – Мен жартылай түсіндім

Қызыл түс- Мен мүлдем түсінбедім


Өзін-өзі бағалау.


Үй тапсырмасы

Word мәтіндік ретакторы тақырыпты оқу



Оқулық

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.02.2022
5348
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі