Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3D - баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні |
8.11.2024 ж |
|
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редакторы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 3D-модельдер қолдану мысалдарын келтіру; 6.3.1.2 3D-редактордың мүмкіндіктерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редактордың негізгі функцияларын таныстыру. 3D-модельдер жасау мен қолдану тәсілдерін түсіндіру. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою: 1.3D редакторының мүмкіндіктерін қалай сипаттауға болады? 2.Күнделікті пайдаланатын заттардың, көліктер мен ғимараттардың кескінін алдын ала жобалауда компьютер қаншалықты қажет? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, презентация, видео сабақ, электронды білім класс Жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыппен танысу 3D – модельдеудің ең алғашқы кезеңі және ең негізгісі, бұл барлық фигураларды нақтылау (детализация). Бұл кезеңде барлық фигуралар мұқият тексеріледі. Осы кезеңде дайындалған фигуралар 3D модель деп аталады. Талдау SketchUp программасының терезесіндегі құралдарды қалай топтастырған болар едіңдер? Талқылаңдар. Программаның негізгі құралдарының қызметін түсіндіріңдер. Жинақтау 2D графикада берілген суреттерді қағазға 3D графикаға өзгертіп салыңдар (Оқулықта 10-шы, 11-суреттер). Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Оқулықпен жұмыс. "Жаңа білім" тарауындағы ақпаратпен таныса отырып, оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап іздейді. 1. 2D графикасының қолмен сурет салудан қандай артықшылықтары бар? 2. 2D графикасы мен 3D графикасын құруға арналған қандай бағдарламалар бар екенін білесіз бе? Білімді бекіту 1-тапсырма. Жұптық жұмыс
Сәйкестікті белг 2-тапсырма. Жеке жұмыс SketchUp программасы іске қосылғанда терезеде дайын шоблондарды таңдау ұсынылады. Осы шоблондарды ата жаз:
3-тапсырма. SketchUp программасының жұмыс істеу ортасының элементтерін жаз:
|
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор - анықтаманы жазады; - кестені толтырады; - жауабын таңдайды
Дескриптор - кестені толтырады;
Дескриптор - жұмыс істеу ортасының элементтерін жазады;
|
«Мақтау» 5 балл 3 балл 2 балл |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау: Компьютерлік технологияның болашақ дамуының болжамын ұсыныңыз. Болашақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Болашақ компьютерлердің сыртқы түрінен, құрылымынан қазіргі компьютерлерден қандай айырмашылықтар болуы мүмкін? Болжамдарыңызды ұсынған кезде мысалдар келтіріңіз Үй тапсырмасы: Ұсынылған тақырыптардың бірі бойынша жобалық жұмыс орындау: 1) 3D графикасын құруға арналған бағдарламалар 2) 3D форматтағы кинофильмдер мен мультфильмдер 3D форматтағы кинофильмдер мен мультфильмдер 3) 2D және 3D технологияларының ұқсастықтары мен айырмашылықтары Рефлексия.
Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. 3D -редакторы
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3D - баспа |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні |
8.11.2024 ж |
|
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редакторы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 3D-модельдер қолдану мысалдарын келтіру; 6.3.1.2 3D-редактордың мүмкіндіктерін сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
3D-редактордың негізгі функцияларын таныстыру. 3D-модельдер жасау мен қолдану тәсілдерін түсіндіру. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою: 1.3D редакторының мүмкіндіктерін қалай сипаттауға болады? 2.Күнделікті пайдаланатын заттардың, көліктер мен ғимараттардың кескінін алдын ала жобалауда компьютер қаншалықты қажет? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, презентация, видео сабақ, электронды білім класс Жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыппен танысу 3D – модельдеудің ең алғашқы кезеңі және ең негізгісі, бұл барлық фигураларды нақтылау (детализация). Бұл кезеңде барлық фигуралар мұқият тексеріледі. Осы кезеңде дайындалған фигуралар 3D модель деп аталады. Талдау SketchUp программасының терезесіндегі құралдарды қалай топтастырған болар едіңдер? Талқылаңдар. Программаның негізгі құралдарының қызметін түсіндіріңдер. Жинақтау 2D графикада берілген суреттерді қағазға 3D графикаға өзгертіп салыңдар (Оқулықта 10-шы, 11-суреттер). Жаңа материалды меңгеру. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады. ((Бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдануға болады). Оқулықпен жұмыс. "Жаңа білім" тарауындағы ақпаратпен таныса отырып, оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап іздейді. 1. 2D графикасының қолмен сурет салудан қандай артықшылықтары бар? 2. 2D графикасы мен 3D графикасын құруға арналған қандай бағдарламалар бар екенін білесіз бе? Білімді бекіту 1-тапсырма. Жұптық жұмыс
Сәйкестікті белг 2-тапсырма. Жеке жұмыс SketchUp программасы іске қосылғанда терезеде дайын шоблондарды таңдау ұсынылады. Осы шоблондарды ата жаз:
3-тапсырма. SketchUp программасының жұмыс істеу ортасының элементтерін жаз:
|
Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор - анықтаманы жазады; - кестені толтырады; - жауабын таңдайды
Дескриптор - кестені толтырады;
Дескриптор - жұмыс істеу ортасының элементтерін жазады;
|
«Мақтау» 5 балл 3 балл 2 балл |
Презентация, оқулық Оқулық, жұмыс парағы |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау: Компьютерлік технологияның болашақ дамуының болжамын ұсыныңыз. Болашақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Болашақ компьютерлердің сыртқы түрінен, құрылымынан қазіргі компьютерлерден қандай айырмашылықтар болуы мүмкін? Болжамдарыңызды ұсынған кезде мысалдар келтіріңіз Үй тапсырмасы: Ұсынылған тақырыптардың бірі бойынша жобалық жұмыс орындау: 1) 3D графикасын құруға арналған бағдарламалар 2) 3D форматтағы кинофильмдер мен мультфильмдер 3D форматтағы кинофильмдер мен мультфильмдер 3) 2D және 3D технологияларының ұқсастықтары мен айырмашылықтары Рефлексия.
Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз
іле:


