ҚМЖ 4 сынып қазақ тілі 54 сабақ

Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ 4 сынып қазақ тілі 54 сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 4 сынып қазақ тілі 54 сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы: 4

қатысқаны: қатыспағаны

Сабақтың тақырыбы:

54-сабақ Біріккен сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау

4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаттары

Тірек сөздермен монолог құрап жазады. Біріккен сөздің жасалуын үйренеді.

Құндылық, оның мақсаттары

Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік: адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу салтымыз,

Бармысыздар, жалпыңыз.

Бағалыны артына,

Қалдырған екен халқымыз!


Топтарға бөліну

1-топ: Біріккен сөздер

2-топ: Қос сөздер

3-топ: Қысқарған сөздер


Өткенді еске түсіру Cәйкестікті анықта



Өлеің жолдарын қайталайды.



Топ аттарымен танысады.



Сәйкестікті анықтайды.















Дескриптор:

-дұрыс жауаппен сәйкестендіреді -1 ұ.











https://wordwall.net/ru/resource/82641078





Ортасы

Жаңа сабақ

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау

Ой жұмбақ

-Балалар, мен жасырғалы тұрған тұлға бәріңе таныс. Атақты геолог-ғалым, тыл генералы. Көптеген қазба байлықтардың көзін ашқан жан?

-Дұрыс айтасыңдар ! Қаныш Сәтбаев екен.

-Қаныш Сәтбаев туралы тағы не айтар едіңдер?

-Олай болса мына бейнежазба Қаныш Сәтбаев жайлы білімімізді тереңдете түсетінін анық. Назар аударайық !


Бейнежазбамен жұмыс

Қаныш Сәтбаев

Жаңа сабақ

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Біріккен сөздер. Қаныш атам сияқты геолог боламын


Тыңдалым

30-жаттығу

  • Неліктен Қазақстан «жерасты байлығының қоймасы» деп аталады?


Картамен жұмыс

  • «Қазақстанның пайдалы қазбалар картасымен» танысып, пайдалы қазбалар шығатын жер-су атауларын тап.


Жұптық жұмыс

Жер-су атаулары мен олардан шығатын пайдалы қазбаларды сәйкестендір. Біріккен сөздерді тап.

Shape1

  • Үлі бойынша 3-4 сөйлем құрап жаз.

Үлгі: Арқалықта алюминий өндіріледі.

Ерейментау мен Қаражалда темір кені шығарылады. Ақсуда алтын шығаратын кен өндірісі бар. Жезқазған мен Жалғызтөбеде мыс кені бар. Кентау полиметалл кендеріне бай өлке.



Сергіту сәті

«Қазақша оюларды қимылмен бейнеле» жаттығуы





32-жаттығу Тыңдалым

Ф. Оңғарсынова «Жезқазған»

  • Өлеңді мәнерлеп оқы.


  • Өлең не туралы?

Жезқазған мыс

  • Ақын Жезқазғанды неге мақтан тұтады? (мыс өндіріледі)

  • Жезқазғандағы кен-металлургия комбинатын ашқан кім екен?

  • Мыстан не жасайды? Дереккөздерден сұрақтың жауабын тауып жаз.

  • Өлеңнен біріккен сөзді тауып, оның қалай жасалғанын түсіндір.


33-жаттығу

Тірек сөздермен монолог құрап жаз.

Тақырыбы: Мен геологпін.

Тірек сөздер: мен, геолог, жерасты қазбалары, іздеп табу, оның қорын анықтау, кен байлықтары,

халықтың игілігіне жарату, армандау, Ерейментау, Ақсу, Жезқазған, Кентау, мақтан ету.




Топтық жұмыс

1-топ:


2-топ:


3-топ:

Сабақты бекіту «Серпілген сауалдар» әдісі

-Біріккен сөз дегеніміз не?

-Қаныш Сәтбаев туралы не білдің?

-Геолог мамандығының еліміз үшін маңызы қандай?

-Қазақстанның пайдалы қазбалар картасынан танысқан біріккен сөздерді ата.

-Біріккен сөздер қалай жазылады?




Жасырын есімді табады.











Тақырып, мақсатпен танысады.


Мәтінді тыңдайды.



















Жұппен жұмыс жасайды.


















Музыка ырғағында оюларды бейнелеп көрсетеді.


Өлеңді тыңдайды.















Монолог құрып жазады.









Топпен жұмыс жасайды.





























Сұраққа жауап береді.























Дескриптор:

-сұраққа жауап беріп, картадан

жер-су атауларын көрсетеді-1 ұ.














Дескриптор:

- жер-су атауларын пайдалы қазбалармен сәйкестендіреді-1 ұ.

-біріккен сөздерді табады-1 ұ.

-үлгі бойынша 3 сөйлем құрап жазады-1 ұ.












Дескриптор:

-өлеңнен біріккен сөзді тауып, қалай жасалғанын түсіндіреді-1 ұ.

дереккөздерден ақпаратты анықтайды-1 ұ.








Дескриптор:

-берілген тақырыпта монолог құрып жазады-1 ұ.

-тірек сөздерді қамтып, мәтіннің құрылымын сақтайды-1 ұ.


Дескриптор:

- біріккен сөздер құрап жазады-1 ұ.











Дескриптор:

- дұрыс жауапқа -1 ұ.






Презентация, оқулық








https://youtu.be/Tp0rt_PJj1o?feature=shared



аудиожазба





карта






























бейнежазба

Таратпа қағаздар


ЖИ

бейнежазба











Оқулық





















кесте






















https://wordwall.net/ru/resource/82665400

Соңы

Кері байланыс «Керуен» әдісі

Үйге тапсырма: 115 бет 34-жаттығу


Кері байланыс береді.


Қб ұпайлары есептеледі.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.12.2024
348
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі