Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумабекова Айдана |
|
|
Күні: |
14.02.2022 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1. Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-шығарманы дауыстап, мәнерлеп оқиды; -шығарма мазмұнын бойынша сұрақатарға жауап береді; - мәтінмен жұмыс жасайды
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушылармен амандасу.Психологиялық ахуал. Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық, жылы, нәзік әрі мейірімді Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Үй тапсырмасын тексеру. |
-Өлеңді мәнерлеп оқу; -үй тапсырмасын айту. |
Смайликтер арқылы ұпайлар беріледі. |
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин
3 мин |
Жаңа тақырыппен балаларды таныстыру барысында ән тыңдап, мағынасын ашу. «Наурыз-думан» әні. -Наурыз мерекесі қалай сипатталған? Оқулықпен жұмыс. М.Дулатұлының өмірібаянымен танысу. 1-тапсырманы орындау. М.Дулатұлының «Наурыз» өлеңін мәнерлеп оқу. 2-тапсырма. Айнала табиғаттың оянуын жаңа жылмен байланыстырып әңгімелеу. 3-тапсырма. Өлеңде табиғаттағы өзгерістер туралы не айтылған? 4-тапсырма. Осы маусымда адам не істейді? 5-тапсырма. Өлеңдегі жыл құстары тіркесінің түсіндірмесін жаз. 6-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәтінді іштеріңнен оқып топтарыңа түсіндіріңдер. Дескриптор: -Топ ішінде талқылап, бір-біріне түсіндіреді. 8-тапсырма. Оқушының жазғанына қара. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқы. 9-тапсырма. Сұраққа жауап беру. Наурыздағы табиғат саған несімен ұнайды? |
-Суреттерге қарап сөйлейді -Өлеңді тыңдайды; -Өлеңнің авторымен танысады. -Мәнерлеп оқиды; Тапсырмаларды орындайды. -Топтық жұмысты орындайды -Өз ойларын ашық жеткізеді. -Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. Құнды пікірлер мадақталады.
Смайликтер арқылы ҚБ. Құнды пікірлер мадақталады. |
Презентация Суреттер Оқулық Оқулық Дәптер Оқулық
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: Стикерлерді жабыстырады
Оқу тапсырмасы: Өлең шумақтарының мазмұны бойынша сурет сал. Өлеңді жаттап ал. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
Әдіскер: Оспанова Д.Т.
Сынып жетекшісі:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. 4 сынып. «Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы.
ҚМЖ. 4 сынып. «Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумабекова Айдана |
|
|
Күні: |
14.02.2022 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қош келдің, Наурыз!» .Міржақып Дулатұлы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1. Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-шығарманы дауыстап, мәнерлеп оқиды; -шығарма мазмұнын бойынша сұрақатарға жауап береді; - мәтінмен жұмыс жасайды
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушылармен амандасу.Психологиялық ахуал. Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық, жылы, нәзік әрі мейірімді Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Үй тапсырмасын тексеру. |
-Өлеңді мәнерлеп оқу; -үй тапсырмасын айту. |
Смайликтер арқылы ұпайлар беріледі. |
|
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин
3 мин |
Жаңа тақырыппен балаларды таныстыру барысында ән тыңдап, мағынасын ашу. «Наурыз-думан» әні. -Наурыз мерекесі қалай сипатталған? Оқулықпен жұмыс. М.Дулатұлының өмірібаянымен танысу. 1-тапсырманы орындау. М.Дулатұлының «Наурыз» өлеңін мәнерлеп оқу. 2-тапсырма. Айнала табиғаттың оянуын жаңа жылмен байланыстырып әңгімелеу. 3-тапсырма. Өлеңде табиғаттағы өзгерістер туралы не айтылған? 4-тапсырма. Осы маусымда адам не істейді? 5-тапсырма. Өлеңдегі жыл құстары тіркесінің түсіндірмесін жаз. 6-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәтінді іштеріңнен оқып топтарыңа түсіндіріңдер. Дескриптор: -Топ ішінде талқылап, бір-біріне түсіндіреді. 8-тапсырма. Оқушының жазғанына қара. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқы. 9-тапсырма. Сұраққа жауап беру. Наурыздағы табиғат саған несімен ұнайды? |
-Суреттерге қарап сөйлейді -Өлеңді тыңдайды; -Өлеңнің авторымен танысады. -Мәнерлеп оқиды; Тапсырмаларды орындайды. -Топтық жұмысты орындайды -Өз ойларын ашық жеткізеді. -Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. Құнды пікірлер мадақталады.
Смайликтер арқылы ҚБ. Құнды пікірлер мадақталады. |
Презентация Суреттер Оқулық Оқулық Дәптер Оқулық
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: Стикерлерді жабыстырады
Оқу тапсырмасы: Өлең шумақтарының мазмұны бойынша сурет сал. Өлеңді жаттап ал. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
Әдіскер: Оспанова Д.Т.
Сынып жетекшісі:
шағым қалдыра аласыз














