Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ 4-тоқсан Дүние тарихы 9-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар-1
Бөлім: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Еуропа елдерінің әлеуметтік-экономикалық дамуы |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Неліктен Великобританияда консерватизм жаңа консерватизммен ауысты? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.3 - мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау; 9.1.2.2 - әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; 9.3.1.4 – тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
Миға шабуыл: "саясаттағы өзгерістер" нені білдіреді бұл қашан болады? Бұл әрқашан оң нәтиже бере ме?. Әңгіме: Англия тарихынан не есіңізде?Консерватизм принциптерін есте сақтаңы Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы |
||||||||||||||||||||||||||
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс №1 тапсырма
. Мұғалім оқушыларды зерттеу туралы ойға жетелейді, тақырыптардың әртүрлі нұсқаларын қарастырады, мұғалім тақырыпты ұсына алады немесе шығара алады Интерпритация М. Тэтчердің кабинеті 20 ғасырдағы Ұлыбританияның дамуына қалай әсер етті?». Тапсырма №2 Зерттеуге алғашқы қадам. I. "Маргарет Тэтчердің" бейне көрсетілімін қарау сұрақ: неге М. Тэтчерді "темір ханым"деп атайды? М. Тэтчердің өмірінен фактілерді жинаңы Оқушылар зерттеу жүргізеді: М. Тэтчердің кабинеті 20 ғасырдағы Ұлыбританияның дамуына қалай әсер етті?». Тапсырмалар №3 Зерттеуге екінші қадам. I. Оқушылар Ұлыбритания тарихында М.Тэтчердің кабинетінің ішкі және сыртқы саясатындағы маңызды оқиғаларды атап өтіп, осы оқиғалардың әлеуметтік маңыздылығын бағалай отырып, 1980-1990 жж. кезеңнің хронологиялық кестесін жасайды. Тапсырмалар№4 Зерттеуге үшінші қадам. (И) (Ф) оқушылар кестені толтырады: М. Тэтчердің негізгі реформалары
|
Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды
Дескрипторлар - Білім саласындағы айырмашылықтарды жазып, консерватизм мен неоконсерватизмнің салыстырады. - Тэтчердің кабинеті 20 ғасырдағы Ұлыбританияның дамуына қосқан үлесіне талдау жасау;
Дескрипторлар - Ұлыбритания тарихында М.Тэтчердің кабинетінің ішкі және сыртқы саясатына талдау жасайды; Критерийлер: 1. М. Тэтчер - партия көшбасшысы 2. М. Тэтчер-ел көшбасшысы 3. М. Тэтчер және әлем көшбасшылары
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
Ақпараттық парақ Консервативті партия
https://ria.ru/spravka/20170608/1495925340.html
Маргарет Тэтчер http://redstory.ru/world/world_history/110.html https://radiovesti.ru/brand/61178/episode/1405619/
|
||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды |
Кері байланыс - мен не білдім, не үйрендім - түсініксіз не қалды - немен жұмыс істеу керек |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||
Оқу тапсырмасы |
Ф. Мини эссе: М. Тэтчердің кабинеті 20 ғасырдағы Ұлыбританияның дамуына қалай әсер етті?». |
|
|
|
Қысқа мерзімді жоспар-2
Бөлім: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Еуропа елдерінің әлеуметтік-экономикалық дамуы |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Социализмнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.2 - әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; 9.1.1.2. - ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші елдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау |
|
Сабақтың мақсаты |
Әлемнің жетекеші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейі не әсер ететін факторларды анықтау ХХғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші слдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру: Әлемнің жетекеші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші слдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау Оқушылар сын тұрғысынан ойлауды дамыту тапсырмасын орындайды. Оқушылар "Білемін /Білгімкеледі/ білдім" стратегиясын пайдаланып кестенің алғашқы екі бағанын толтырады Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы |
|||||
Жаңа сабақ |
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді: Тарихта саяси лидерлер әлеуметтік әділеттілік идеяларын жүзеге асыру үшін қандай жолдар ұсынды? (революция, реформа). - Әлемнің қай мемлекеттер социализм идеяларын көрсетуге тырысты? (КСРО, Қытай, Куба) Социализм идеялары толық жүзеге асқан әлемнің қандай мемлекеттерді білесіз? (Швеция, Дания, Финляндия, Норвегия).
Мұғалім социализмнің негізгі қағидаларын еске салуды ұсынады: әлеуметтік әділеттілік, мүлікті әлеуметтендіру, тең мүмкіндіктер, әлеуметтік қамсыздандыру, интернационализм, жұмыс құқығы және т.б.
Оқушылар социализмнің «шведтік моделі» -, байланысты елдерді зерттейді
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |