|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:. |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§53-54. Қазақ халқының ауызша тарихи дәстүрі. (XIX ғасырдың соңы – XX ғасырдың басындағы) |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.4 Шәкәрім Құдайбердіұлы, Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы, Қ.Халид еңбектерін тарихи дерек ретіндегі маңызын айқындау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XIX ғ. Соңы мен XX ғ. Басында пайда болған шежірелерді тарихи дереккөз ретінде құндылығын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Жаңа сабақ: Тапсырма №1 «Тұлғаны тану»
Ш. Құдайбердіұлы, М. Көпейұлы, Қ. Халид тарихи тұлғаға мінездеме бер. |
Сұрақтарға жауап береді. Тұлғаның іс – әрекеті мен қызметін талдайды |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Жеті атаңды жаз. Шежіреңді тарқат. Жауабы: 1. Әке 2. Немере 3. Шөпшек 4. Бала 5. Шөбере 6. Баба 7. Ата Тапсырма №3 Кестені толтыр.
Тапсырма №4 Бекіту сұрақтары. Төменде келтірілген деректер қай тарихи тұлғаға қатысты екенін анықтаңыздар.
|
Шежіреге сипаттама береді.
Дәйекпен дәлелденген дұрыс жауапты береді
Сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Бағдаршам» -Мен барлығын түсіндім-жасыл; -Мен орташа түсіндім-сары; -Ешнәрсе түсінбедім- қызыл |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ §53-54. Қазақ халқының ауызша тарихи дәстүрі
ҚМЖ §53-54. Қазақ халқының ауызша тарихи дәстүрі
|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:. |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§53-54. Қазақ халқының ауызша тарихи дәстүрі. (XIX ғасырдың соңы – XX ғасырдың басындағы) |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.4 Шәкәрім Құдайбердіұлы, Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы, Қ.Халид еңбектерін тарихи дерек ретіндегі маңызын айқындау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XIX ғ. Соңы мен XX ғ. Басында пайда болған шежірелерді тарихи дереккөз ретінде құндылығын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: ұлттық мәдениетті дәріптеу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Жаңа сабақ: Тапсырма №1 «Тұлғаны тану»
Ш. Құдайбердіұлы, М. Көпейұлы, Қ. Халид тарихи тұлғаға мінездеме бер. |
Сұрақтарға жауап береді. Тұлғаның іс – әрекеті мен қызметін талдайды |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Жеті атаңды жаз. Шежіреңді тарқат. Жауабы: 1. Әке 2. Немере 3. Шөпшек 4. Бала 5. Шөбере 6. Баба 7. Ата Тапсырма №3 Кестені толтыр.
Тапсырма №4 Бекіту сұрақтары. Төменде келтірілген деректер қай тарихи тұлғаға қатысты екенін анықтаңыздар.
|
Шежіреге сипаттама береді.
Дәйекпен дәлелденген дұрыс жауапты береді
Сұрақтарға жауап береді.
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Бағдаршам» -Мен барлығын түсіндім-жасыл; -Мен орташа түсіндім-сары; -Ешнәрсе түсінбедім- қызыл |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














