Бекітемін: САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Математика үйден оқыту |
|
Күні: |
6.11.2024ж |
|
Мұғалім |
Ибраева Шолпан |
|
Мектеп, сынып |
№47 М.В.Ломоносов атындағы мектеп –лицейі 5-сынып |
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшектерді құрау |
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.1 жай бөлшектерді оқу және жазу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
жай бөлшектердің анықтамасын өз сөзімен айта алады, жай бөлшектерді оқып, жаза алады; фигураларды тең бөліктерге бөле алады және боялған бөліктерін жай бөлшекпен жаза алады. жай бөлшектерді өмірмен байланыстыра алады; |
||
|
Бағалау критерийлері |
жай бөлшек ұғымын меңгереді; жай бөлшекті және оның компоненттерін анықтайды; |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушы жай бөлшектердің анықтамасын тұжырымдай алады, жай бөлшектерді оқи алады. Пәнге тән лексика мен терминология: үлес; жай бөлшек; бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі, бөлшек сызығы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және руханият құндылығы бойынша тапсырмалы жұмыста мұғалімге құрмет, ынтымақтастық және сыйластық қарым-қатынастарын бойына сіңіреді. өзін бағалау көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://bilimland.kz, https://imektep.kz, https://twig-bilim.kz, https://itest.kz |
||
|
Алдыңғы білім |
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Ең кіші ортақ еселік . |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (7 мин) 1 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен сәлемдесу; Оқушының назарын аударып, зейінін шоғырландыру Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар кезек - кезек саусақтарын жұбының саусақтарына тигізе отырып, бас бармақтан бастап орындайды. Сізге (1 – бас бармақтарын тигізу) Табыс (2 - балан үйрек) Шаттық (3 - ортан терек) Қуаныш (4 - шылдыр шүмек) Тілеймін (5 - кішкене бөбек) Сә-ле-мет-сіз бе?! (жұбымен алақандарын шапалақтау) |
«Бес саусақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы (25 мин) 4 мин 5мин 8 мин 5 мин 3 мин |
Жаңа тақырыпты түсіну үшін Жеке тапсырма Жұмыс парығы таратылады. Оқушылар берілген бөлшек бойынша фигураның тиісті бөлігін бояйды. Кері байланыс: Сергіту сәті: Бөлшектің күнделікті өмірде қолданылуы видеотоптамасын көріп мысалдар келтіру . https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekter-kirispe
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жүргізіледі. Жеке жұмыс. Жеке жұмысты жасау арқылы, оқушы өздігінен жай бөлшек ұғымын тұжырымдайды. 1-тапсырма: «Ойлан, тап» ойыны https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-1592 Берілген бөлшектерді суреттермен сәйкестендіру.
2-тапсырма: «Дұрыс, дұрыс емес» ойыны https://imektep.kz/kz/game#true_false-1359 Берілген 5 тұжырымға «дұрыс» немесе «дұрыс емес» деп жауап береді |
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu |
|
|
Сабақтың соңы(13мин) 6 мин 4 мин 3 мин |
Сабақты қорытындылау.
Үй тапсырмасы: https://twig-bilim.kz/ сайтына кіріп, математика бөліміндегі «Мысырлықтар және бірлік бөлшектер» фильмін қарау. Осы фильмді көру арқылы сіз мысырлықтарға бөлшекті сандардың күрделі жүйесін қолдануға негіз болған аңызбен танысасыз.
Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі боойынша жүргізіледі.
|
https://itest.kz/kz/exam-test?test_id=115796625
https://twig-bilim.kz/kz/list/maths/number/decimals-fractions-and-percentages «Бас бармақ» әдісі |
|
|
Сабақ өткізгеннен кейін толтыратын мұғалімнің өзіндік рефлексия парағы |
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Оқу материалдары оқушының жеке қабілеттерін ескере отырып, деңгейлік тапсырма түрінде беремін. Жеке, тапсырмаларды орындау барысында оқушыға дербес қолдау көрсетемін. |
мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы. |
Сабақ барысында АКТ пайдалануда слайдқа қарағандықтан көз жаттығуларын жасатамын. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж 5-матемтика үйден оқыту
қмж 5-матемтика үйден оқыту
Бекітемін: САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Математика үйден оқыту |
|
Күні: |
6.11.2024ж |
|
Мұғалім |
Ибраева Шолпан |
|
Мектеп, сынып |
№47 М.В.Ломоносов атындағы мектеп –лицейі 5-сынып |
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшектерді құрау |
|
Оқу мақсаттары |
5.1.1.9 жай бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.1 жай бөлшектерді оқу және жазу; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
жай бөлшектердің анықтамасын өз сөзімен айта алады, жай бөлшектерді оқып, жаза алады; фигураларды тең бөліктерге бөле алады және боялған бөліктерін жай бөлшекпен жаза алады. жай бөлшектерді өмірмен байланыстыра алады; |
||
|
Бағалау критерийлері |
жай бөлшек ұғымын меңгереді; жай бөлшекті және оның компоненттерін анықтайды; |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушы жай бөлшектердің анықтамасын тұжырымдай алады, жай бөлшектерді оқи алады. Пәнге тән лексика мен терминология: үлес; жай бөлшек; бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі, бөлшек сызығы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: жай бөлшектің бөлімі..., ал алымы... білдіреді; |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және руханият құндылығы бойынша тапсырмалы жұмыста мұғалімге құрмет, ынтымақтастық және сыйластық қарым-қатынастарын бойына сіңіреді. өзін бағалау көзқарасына құрметпен қарау құндылығы қалыптасады. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://bilimland.kz, https://imektep.kz, https://twig-bilim.kz, https://itest.kz |
||
|
Алдыңғы білім |
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Ең кіші ортақ еселік . |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (7 мин) 1 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен сәлемдесу; Оқушының назарын аударып, зейінін шоғырландыру Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар кезек - кезек саусақтарын жұбының саусақтарына тигізе отырып, бас бармақтан бастап орындайды. Сізге (1 – бас бармақтарын тигізу) Табыс (2 - балан үйрек) Шаттық (3 - ортан терек) Қуаныш (4 - шылдыр шүмек) Тілеймін (5 - кішкене бөбек) Сә-ле-мет-сіз бе?! (жұбымен алақандарын шапалақтау) |
«Бес саусақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы (25 мин) 4 мин 5мин 8 мин 5 мин 3 мин |
Жаңа тақырыпты түсіну үшін Жеке тапсырма Жұмыс парығы таратылады. Оқушылар берілген бөлшек бойынша фигураның тиісті бөлігін бояйды. Кері байланыс: Сергіту сәті: Бөлшектің күнделікті өмірде қолданылуы видеотоптамасын көріп мысалдар келтіру . https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekter-kirispe
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жүргізіледі. Жеке жұмыс. Жеке жұмысты жасау арқылы, оқушы өздігінен жай бөлшек ұғымын тұжырымдайды. 1-тапсырма: «Ойлан, тап» ойыны https://imektep.kz/kz/game#memory_cards-1592 Берілген бөлшектерді суреттермен сәйкестендіру.
2-тапсырма: «Дұрыс, дұрыс емес» ойыны https://imektep.kz/kz/game#true_false-1359 Берілген 5 тұжырымға «дұрыс» немесе «дұрыс емес» деп жауап береді |
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-oqu-zhane-zhazu |
|
|
Сабақтың соңы(13мин) 6 мин 4 мин 3 мин |
Сабақты қорытындылау.
Үй тапсырмасы: https://twig-bilim.kz/ сайтына кіріп, математика бөліміндегі «Мысырлықтар және бірлік бөлшектер» фильмін қарау. Осы фильмді көру арқылы сіз мысырлықтарға бөлшекті сандардың күрделі жүйесін қолдануға негіз болған аңызбен танысасыз.
Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі боойынша жүргізіледі.
|
https://itest.kz/kz/exam-test?test_id=115796625
https://twig-bilim.kz/kz/list/maths/number/decimals-fractions-and-percentages «Бас бармақ» әдісі |
|
|
Сабақ өткізгеннен кейін толтыратын мұғалімнің өзіндік рефлексия парағы |
||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Оқу материалдары оқушының жеке қабілеттерін ескере отырып, деңгейлік тапсырма түрінде беремін. Жеке, тапсырмаларды орындау барысында оқушыға дербес қолдау көрсетемін. |
мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы. |
Сабақ барысында АКТ пайдалануда слайдқа қарағандықтан көз жаттығуларын жасатамын. |
шағым қалдыра аласыз


















