|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі, негізгі және туынды зат есімдер. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 2 ұпай иеленеді. /2 ұпай/ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Кесте
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№ 35-аудионы тыңдаңдар. (Оқушылар ақпаратты тыңдау арқылы ғана емес, визуалды түрде де жақсы қабылдайды. Тыңдалым мәтінін қоспастан бұрын мұғалім оқушыларға мәтінді мұқият тыңдау керектігін және одан кейін балалар оның негізгі ойын түсіндіретіндігін ескеретіндіктен, балалар мәтінді назар қойып тыңдайды.Мәтін бойынша оқушылар «Қарлы кесек» әдісі арқылы бір-бірімен ой алмасып, оның идеясын анықтай алады. Бұл кездегі қолпаштау балаларға бір-біріне қолдау көрсетуге, ынталандандырады).
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді. /5 ұпай/
Б. Берілген зат есімдерді дара және күрделі түрге топтастырыңдар.
4-тапсырма. Оқиық, қызық!
А. Мәтіндерден туынды зат есімдерді тауып жазыңдар. Ә. Мәтіннен «Кім?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді табыңдар. Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 3 ұпай иеленеді. /3 ұпай/ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Оқушылар мәтінді тыңдап, ой тұжырымдайды, мысалдармен дәлелдеп, өз ойларын білдіреді, сұрақтарға жауап береді.
«Ақпаратты сүзу» графикалық органайзері арқылы мәтіндегі негізгі, қосымша және детальді ақпаратты анықтайды.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Берілген зат есімдерді дара және күрделі түрге топтастырады; Мәтіндерден туынды зат есімдерді тауып жазады; Мәтіннен «Кім?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді анықтайды.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 5-сынып. Дара және күрделі, негізгі және туынды зат есімдер.
ҚМЖ 5-сынып. Дара және күрделі, негізгі және туынды зат есімдер.
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дара және күрделі, негізгі және туынды зат есімдер. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 2 ұпай иеленеді. /2 ұпай/ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Кесте
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№ 35-аудионы тыңдаңдар. (Оқушылар ақпаратты тыңдау арқылы ғана емес, визуалды түрде де жақсы қабылдайды. Тыңдалым мәтінін қоспастан бұрын мұғалім оқушыларға мәтінді мұқият тыңдау керектігін және одан кейін балалар оның негізгі ойын түсіндіретіндігін ескеретіндіктен, балалар мәтінді назар қойып тыңдайды.Мәтін бойынша оқушылар «Қарлы кесек» әдісі арқылы бір-бірімен ой алмасып, оның идеясын анықтай алады. Бұл кездегі қолпаштау балаларға бір-біріне қолдау көрсетуге, ынталандандырады).
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді. /5 ұпай/
Б. Берілген зат есімдерді дара және күрделі түрге топтастырыңдар.
4-тапсырма. Оқиық, қызық!
А. Мәтіндерден туынды зат есімдерді тауып жазыңдар. Ә. Мәтіннен «Кім?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді табыңдар. Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 3 ұпай иеленеді. /3 ұпай/ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Оқушылар мәтінді тыңдап, ой тұжырымдайды, мысалдармен дәлелдеп, өз ойларын білдіреді, сұрақтарға жауап береді.
«Ақпаратты сүзу» графикалық органайзері арқылы мәтіндегі негізгі, қосымша және детальді ақпаратты анықтайды.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Берілген зат есімдерді дара және күрделі түрге топтастырады; Мәтіндерден туынды зат есімдерді тауып жазады; Мәтіннен «Кім?» деген сұраққа жауап беретін сөздерді анықтайды.
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















