|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық - зор байлық |
|||||
|
Күні : 12.01.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Мухамеджанов Е.К. |
|||||
|
Сынып: 5 «в» |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар : - |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Дәрумен - денсаулық кепілі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру 5.4.3.1 - жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тақырыптың аясында қазақша жай сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Мәтіннің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнен айырмашылығын меңгереді Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасы: «Балық аулау» әдісі. Оқушылар тақтада ілінген балықтарды таңдау арқылы үй тапсырмасын айтады. |
«Бас бармақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы 36 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Ойтүрткі 2. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 3- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Тыңдалым ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) 4. Айтылым тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы мәтін мазмұнын талқылау. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі) қолдау.
5. Жазылым 1- тапсырма Жұптық жұмыс 6.Айтылым 2-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Шикі-сырой Шайнау-жевать Жеңіл қорыту-переваривать тәулік -сутки қамтамасыз ету –обеспечить Айтылым Оқушылардың тақырып көлеміндегі сөздік қорын, ойлау қабілетін дамыту мақсатында «БЭКРОНИМ» әдісі қолданылады. Шарты: «Дәрумен» сөзінде берілген әр әріп бойынша мағыналы сөйлем құрастырады немесе мақал мәтелдер айтады. Сөздер бастапқы әріптен басталады.
Тыңдалым Көгөніс. Көгөніс қазір жылдың қай мезгілінде болса да, дүкендерде тұрады. Себебі олар денсаулыққа пайдалы... Оқылым Мәтінді оқы, тыңда. Мазмұнын түсініп алады.
Мәтін мазмұны бойынша берілген тұжырымға өз ойын «ПОПС» формуласы арқылы айтады Тұжырым: Көкөністерді жеу керек. Жазылым Суреттерді пайдаланып, сөйлем құр. Үлгі: Қызанақ гүлден пайда болады.
Мен
дүкеннен сатып алдым. Орамжапырақтың жапырағы көп болады. Сәбіздің құрамында бой өсіретін дәрумен бар. Жуаның емдік қасиеті бар. Мәтіннің мазмұны бойынша парталас досы екеуі кезектесіп сұрақтарға жауап береді. «Қағып ал» тәсілін қолданады. Айтылым Диалог. «Көгөніс» |
«Смайликтер» Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсінеді 2 балл Дескриптор: -Түсіндіреді -Талдайды 3 балл «Смайликтер» Дескриптор: -сөйлемдер құрастырып жазады; -сұрақ қояды; -жауап береді 3 балл «Табыс баспалдағы»
«Бас бармақ» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық «ПОПС формуласы» кесте Оқулық 8- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : сөздік, 4- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. 5-сынып. "Дәрумен - денсаулық кепілі"
ҚМЖ. 5-сынып. "Дәрумен - денсаулық кепілі"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Денсаулық - зор байлық |
|||||
|
Күні : 12.01.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Мухамеджанов Е.К. |
|||||
|
Сынып: 5 «в» |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар : - |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 3. Дәрумен - денсаулық кепілі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру 5.4.3.1 - жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тақырыптың аясында қазақша жай сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Мәтіннің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнен айырмашылығын меңгереді Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасы: «Балық аулау» әдісі. Оқушылар тақтада ілінген балықтарды таңдау арқылы үй тапсырмасын айтады. |
«Бас бармақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы 36 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Ойтүрткі 2. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 3- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Тыңдалым ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) 4. Айтылым тапсырма. «ПОПС формуласы» әдісі арқылы мәтін мазмұнын талқылау. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі) қолдау.
5. Жазылым 1- тапсырма Жұптық жұмыс 6.Айтылым 2-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Шикі-сырой Шайнау-жевать Жеңіл қорыту-переваривать тәулік -сутки қамтамасыз ету –обеспечить Айтылым Оқушылардың тақырып көлеміндегі сөздік қорын, ойлау қабілетін дамыту мақсатында «БЭКРОНИМ» әдісі қолданылады. Шарты: «Дәрумен» сөзінде берілген әр әріп бойынша мағыналы сөйлем құрастырады немесе мақал мәтелдер айтады. Сөздер бастапқы әріптен басталады.
Тыңдалым Көгөніс. Көгөніс қазір жылдың қай мезгілінде болса да, дүкендерде тұрады. Себебі олар денсаулыққа пайдалы... Оқылым Мәтінді оқы, тыңда. Мазмұнын түсініп алады.
Мәтін мазмұны бойынша берілген тұжырымға өз ойын «ПОПС» формуласы арқылы айтады Тұжырым: Көкөністерді жеу керек. Жазылым Суреттерді пайдаланып, сөйлем құр. Үлгі: Қызанақ гүлден пайда болады.
Мен
дүкеннен сатып алдым. Орамжапырақтың жапырағы көп болады. Сәбіздің құрамында бой өсіретін дәрумен бар. Жуаның емдік қасиеті бар. Мәтіннің мазмұны бойынша парталас досы екеуі кезектесіп сұрақтарға жауап береді. «Қағып ал» тәсілін қолданады. Айтылым Диалог. «Көгөніс» |
«Смайликтер» Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді 2 балл Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсінеді 2 балл Дескриптор: -Түсіндіреді -Талдайды 3 балл «Смайликтер» Дескриптор: -сөйлемдер құрастырып жазады; -сұрақ қояды; -жауап береді 3 балл «Табыс баспалдағы»
«Бас бармақ» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық «ПОПС формуласы» кесте Оқулық 8- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : сөздік, 4- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















