|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және көмекші сөздерге талдау жасау. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, негізгі сөздер мен көмекші сөздерді тілдесім барысында дұрыс қолдану. |
||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Қызығушылықты ояту. «Визуалды айғақтар» әдісі. Оқушылар берілген жол белгілерін екі топқа бөліп шығуы тиіс.
3-тапсырма. Берілген сөздермен тіркесетін көмекші сөздерді тауып жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді. /5 ұпай/ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар берілген жол белгілерін екі топқа бөліп шығуы тиіс.Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Берілген сөздермен тіркесетін көмекші сөздерді тауып жазады.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=IPK-8iwUnfk
Суреттер
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
№ 33- аудионы тыңдаңдар. А. Мәтін мазмұнына сәйкес сөйлемдерді толықтырып жазыңдар.
Тыңдалым мәтіні. https://www.youtube.com/watch?v=levlTaqBD6c «Жол дос көмекке асығады» атты қазақстандық анимациялық оқыту сериалынан үзінді (17. mp4) көріп, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Ата-анаңның көлігінде сапарға шығу үшін қауіпсіздік ережелерін білу қажет пе? 2. Қауіпсіздік белдігі мен балалар орындығының қандай пайдасы бар? 3. Жол дос тағы қандай пайдалы кеңестер берді?
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 3 ұпай иеленеді. /3 ұпай/
Ә. Берілген сөйлемдерден көмекші сөздерді анықтаңдар.
5-тапсырма. Оқиық, қызық. А. Мәтіннен көмекші сөзерді тауып, тіркескен негізгі сөзімен бірге көшіріп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 2 ұпай иеленеді. /2 ұпай/ |
33-аудиомәтінді тыңдайды.
Мәтін мазмұнына сәйкес сөйлемдерді толықтырып жазады.
«Жол дос көмекке асығады» атты қазақстандық анимациялық оқыту сериалынан үзінді (17. mp4) көріп, сұрақтарға жауап беріңдер.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
Берілген сөйлемдерден көмекші сөздерді анықтайды;
Мәтіннен көмекші сөзерді тауып, тіркескен негізгі сөзімен бірге көшіріп жазады; Ойларын дәлелдейді.
|
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
https://www.youtube.com/watch?v=levlTaqBD6c
|
|||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. 5-тапсырма. |
|
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 5-сынып. Негізгі және көмекші сөздерге талдау жасау.
ҚМЖ 5-сынып. Негізгі және көмекші сөздерге талдау жасау.
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және көмекші сөздерге талдау жасау. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, негізгі сөздер мен көмекші сөздерді тілдесім барысында дұрыс қолдану. |
||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Қызығушылықты ояту. «Визуалды айғақтар» әдісі. Оқушылар берілген жол белгілерін екі топқа бөліп шығуы тиіс.
3-тапсырма. Берілген сөздермен тіркесетін көмекші сөздерді тауып жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 5 ұпай иеленеді. /5 ұпай/ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар берілген жол белгілерін екі топқа бөліп шығуы тиіс.Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Берілген сөздермен тіркесетін көмекші сөздерді тауып жазады.
|
Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=IPK-8iwUnfk
Суреттер
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
№ 33- аудионы тыңдаңдар. А. Мәтін мазмұнына сәйкес сөйлемдерді толықтырып жазыңдар.
Тыңдалым мәтіні. https://www.youtube.com/watch?v=levlTaqBD6c «Жол дос көмекке асығады» атты қазақстандық анимациялық оқыту сериалынан үзінді (17. mp4) көріп, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Ата-анаңның көлігінде сапарға шығу үшін қауіпсіздік ережелерін білу қажет пе? 2. Қауіпсіздік белдігі мен балалар орындығының қандай пайдасы бар? 3. Жол дос тағы қандай пайдалы кеңестер берді?
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 3 ұпай иеленеді. /3 ұпай/
Ә. Берілген сөйлемдерден көмекші сөздерді анықтаңдар.
5-тапсырма. Оқиық, қызық. А. Мәтіннен көмекші сөзерді тауып, тіркескен негізгі сөзімен бірге көшіріп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Дескритор бойынша барлық қадамды орындаған оқушылар 2 ұпай иеленеді. /2 ұпай/ |
33-аудиомәтінді тыңдайды.
Мәтін мазмұнына сәйкес сөйлемдерді толықтырып жазады.
«Жол дос көмекке асығады» атты қазақстандық анимациялық оқыту сериалынан үзінді (17. mp4) көріп, сұрақтарға жауап беріңдер.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
Берілген сөйлемдерден көмекші сөздерді анықтайды;
Мәтіннен көмекші сөзерді тауып, тіркескен негізгі сөзімен бірге көшіріп жазады; Ойларын дәлелдейді.
|
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
https://www.youtube.com/watch?v=levlTaqBD6c
|
|||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. 5-тапсырма. |
|
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз




















